Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Smieci na dysku C: po reinstalacji Windows 10.

Najlepsza odpowiedź Rafal.Rafo , 30 marzec 2017 - 11:30

Thx. To rozwiazuje moj problem. :D

Przejdź do postu

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafal.Rafo

Rafal.Rafo

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 09:22

Po reinstalacji Windows 10 natworzylo sie na dysku C mnostwo roznych folderow. Wybralem opcje "Instaluj calkiem nowy system", ale jak wyzej.

Podobno folder Windows_old usunie sie sam, po jakims czasie (miesiac?), ale pozostaje reszta, datowana jeszcze na dzien, kiedy mialem Windows 8.1 i pierwsza instalke Windows 10.

Pytanie: jak to wszystko posprzatac? Niektore moze i by dalo sie usunac na chama, ale raz juz powalilem system.

(Moge wstawic zrzut ale nie wiem jak to tutaj zrobic.)

#2 Rafal.Rafo

Rafal.Rafo

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 02:08

Po reinstalacji Windows 10 natworzylo sie na dysku C mnostwo roznych folderow. Wybralem opcje "Instaluj calkiem nowy system", ale jak wyzej.

Podobno folder Windows_old usunie sie sam, po jakims czasie (miesiac?), ale pozostaje reszta, datowana jeszcze na dzien, kiedy mialem Windows 8.1 i pierwsza instalke Windows 10.

Pytanie: jak to wszystko posprzatac? Niektore moze i by dalo sie usunac na chama, ale raz juz powalilem system.

(Moge wstawic zrzut ale nie wiem jak to tutaj zrobic.)

Podbijam.

Nikt nie jest w stanie doradzic???

#3 valocho

valocho

Entuzjasta

• Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 03:36

masz system (dvd) i klucz? jeśli nie zależy Ci na danych jakie masz na dysku, odpal instalator systemu > instalacja niestandardowa > usuń wszystkie partycje, sformatuj dysk, podziel go jak uważasz, > zainstaluj system na wybranej partycji

| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |

#4 bl4d3pl

bl4d3pl

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1387 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 05:00

Ja zawsze pozostałości po poprzedni systemie usuwam Unlocker'em ew. jak wyżej ktoś napisał formatuje partycję przed instalacją.

Użytkownik bl4d3pl edytował ten post 16 marzec 2017 - 05:00

#5 Rafal.Rafo

Rafal.Rafo

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 11:24

Usunalbym Unlocker'em ale nie wiem co mozna a co nalezy pozostawic. W tym jest problem.

Ja zawsze pozostałości po poprzedni systemie usuwam Unlocker'em ew. jak wyżej ktoś napisał formatuje partycję przed instalacją.

masz system (dvd) i klucz? jeśli nie zależy Ci na danych jakie masz na dysku, odpal instalator systemu > instalacja niestandardowa > usuń wszystkie partycje, sformatuj dysk, podziel go jak uważasz, > zainstaluj system na wybranej partycji

Mam klucz (wszystko jest legal :D  ). Z tym, ze moj klucz byl na Windows 8, a pozniej jak zaoferowali przejscie na Win10, to skorzystalem i klucz pozostal ten sam.

Dysku nie mam, ale mam na pendrivie Windows 10, ktory wgralem jak przechodzilem z 8.1

Nie moge usunac wszystkich partycji, poniewaz jest to 2TB HDD, podzielone na 7 partycji tematyczno-roboczych.

#6 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 06:29

Wystarczy że sformatujesz partycję C. I na nią zainstalujesz czysty system Windows 10. Aktywuje sie bez problemu. Przy przechodzeniu z 8 na 10 pierwszy raz trzeba było uaktualnić, potem można już czysty win 10 instalować i się aktywuje. Przy instalacji podajesz kod z win 8.

Tak informacyjnie. 

Microsoft zmienił politykę co do aktywacji. Darmowa aktualizacja do Windows 10 oznaczało przejście na licencje typu ONE, nie zależnie od tego jaki rodzaj licencji posiadaliśmy. Co za tym idzie system był przypisany do tego konkretnego komputera i nie było mowy o migracji na nową platformę. Specjalnie piszę "nie było" bo już jest. Sam ostatnio zmieniłem dwie platformy córce i sobie. NA obu była darmowa aktualizacja WIN10. U mnie z WIN8.1 PRO a u córki z WIN7 Home. Oba komputery aktywowały  sie bez problemu. Aż dzwoniłem do MC zapytać co jest i czy to nadal jest legalne, pani powiedziała, że jak najbardziej nadal jest to legalne. 

#7 Rafal.Rafo

Rafal.Rafo

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 11:30   Najlepsza odpowiedź

Thx. To rozwiazuje moj problem. :D

FG42 (31 marzec 2017 - 08:43 ):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Użytkownik FG42 edytował ten post 31 marzec 2017 - 08:42

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL