Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

3 kości Ram w dual channel

ram pamięć dual channel

Najlepsza odpowiedź Van.Emerix , 05 marzec 2017 - 10:51

Spróbować można, gwarancji nie ma. Kanały masz ustawione jeden za drugim, bez przeplotu, czyli kanał 1 to dwa najbliższe gniazda przy cpu, a 2 to dwa dalsze. Mając kości, jakimi dysponujesz, spróbowałbym adaty najbliżej cpu, a w trzeci goodram. Lub w pierwszą od cpu goodram, potem jedna przerwy, i w dwa ostatnie adaty.

No i jest spora szansa, że i tak kontroler tego nie ogarnie, i w najlepszym przypadku komputer będzie się dziwnie zachowywać.

Przy pierwszej jak i drugiej konfiguracji system widzi 6gb a dostępne 4. Zostalo po staremu : goodram, adata, wolne, adata 

Prawda że dużo by mi ten dual nie dał ale do kupna nowej maszynki chcialem ze staruszka wycisnąć jak najwięcej. Dziękuje za porady :)

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Van.Emerix

Van.Emerix

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 01:30

Witam.

Mam pytanie natury technicznej. Szukałem na różnych forach ale nie znalazlem jasnej odpowiedzi. Jeżeli źle adresuje pytanie to z góry przepraszam. Posiadam 3 kości pamięci ram cl9 1333, ddr3. Pojedyńcza 4gb i dokupione dual 2x2gb razem 8gb. Do tego kość 4 gb od firmy goodram a pozostałe dwie adata. Moje pytnie brzmi czy nieparzysta liczba modułów może tworzyć dual channel? Do tego pojedyncza kość to single i jak dokupie identyczna to mozna z nich zrobic kości dual? Jeżeli z trzech kości mozna zrobic dual to jak nalezy je umieścic w kieszeniach? Próbowalem róznych konfiguracji, system wykrywa 8gb, program CPU-Z raz wykrywa jedna kosc jako dual pozostale single a po zmianie kolejnosci kosci pokazuje znów inaczej. W kazdym razie zalezy mi żeby wszystko dzialalo w dual channel. Mobo gigabyte 78lmt usb3 

#2 meesha

meesha

Forumowicz

• Użytkownik
  • 215 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 02:31

Spróbować można, gwarancji nie ma. Kanały masz ustawione jeden za drugim, bez przeplotu, czyli kanał 1 to dwa najbliższe gniazda przy cpu, a 2 to dwa dalsze. Mając kości, jakimi dysponujesz, spróbowałbym adaty najbliżej cpu, a w trzeci goodram. Lub w pierwszą od cpu goodram, potem jedna przerwy, i w dwa ostatnie adaty.

No i jest spora szansa, że i tak kontroler tego nie ogarnie, i w najlepszym przypadku komputer będzie się dziwnie zachowywać.

#3 yerba

yerba

Yerba Mate

• Użytkownik
  • 1316 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 02:31

z 3 kości raczej nie będzie to możliwe, radzę dokupić drugą kość (taką samą) tego goodrama i zrobić dual. A te dwie oczywiście sprzedać. tylko nie wiem czy ten dual channel aż tak dużo Ci da.

CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W

#4 Van.Emerix

Van.Emerix

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 10:51   Najlepsza odpowiedź

Przy pierwszej jak i drugiej konfiguracji system widzi 6gb a dostępne 4. Zostalo po staremu : goodram, adata, wolne, adata 

Prawda że dużo by mi ten dual nie dał ale do kupna nowej maszynki chcialem ze staruszka wycisnąć jak najwięcej. Dziękuje za porady :)

#5 akakak123

akakak123

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 945 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 08:19

@Van.Emerix

Takie mam pytanie ... Wiesz co znaczy dual ?? (Podwójny )

Czyli chodzi o to że masz zajęte 2 kanały na płycie co daje ci Dual Chanell jak masz 3 kanały to już dual chanelu nie zrobisz -_- 

Wystarczy chodź w minimalnym stopniu znać angielski 

CPU: i5 4690k(4,5Ghz)     SSD: Radeon R7 120GB 

Cooler: Fractal Design Celsius S36    HDD: Dysk WDB 1TB

MOBO:  MSI B85-G43 GAMING      PSU:  XFX XXX Edition Pro Modularny 80Plus Bronze - 650W (P1-650X-XXB9)

RAM:  GAoodRam Ledlight 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 CASE: IN-WIN 303

GPU:  Asus Rog RX480/XFX RX480 ref. (CrossFire)

Spoiler

#6 foh23

foh23

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1275 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 10:46

Było coś takiego jak flex. Wówczas nawet z 3 kości szło zrobić coś ala dual. Do pewnej pojemności szło jako dual, potem jako single channel. Wiele się chyba nie traciło w stosunku do pełnego dual. Przy czym flexa pamiętam z intela i chyba z dawnego amd. Także nie wiem jak tam obecne amd, czy ma taki "ficzer".

#7 DarkRaven666

DarkRaven666

Smutny Czołgista

• Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 10:48

@foh23 dokładnie. Nawet stare mobo na 1366 to obsługiwały. Polecam kolegom wyżej się doinformować.

Spoiler

To ja, to ja - wcielenia zła. Bunt próżny trud, co każę rób...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL