Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Blue screen przy instalowaniu Windowsa XP.

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 thomyroke

thomyroke

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 luty 2017 - 11:37

Witam.

A więc przejdę do rzeczy, komputer zaczął dzisiaj dziwnie się zachowywać, przy uruchamianiu się systemu (pojawia się tylko kursor) komputer resetuję się, pomyślałem że system zapewne siadł (ostatnio były częste resety przy grach oraz crashe gry)

Więc wziąłem płytkę z Windowsem, sformatowałem partycje C tam gdzie był system i zacząłem instalować system, instalacja zatrzymała się w jednym miejscu (było wtedy 22 minut do końca instalacji), i czekałem tak 30 minut aż wreszcie ruszy, po chwili zaskoczył mnie widok blue screena, pomyślałem że to pewnie wina tej "ścinki" więc włączyłem komputer, i znów zacząłem instalować, było 9 minut do końca instalacji i znów blue screen. Nie wiem sam co może być przyczyną. Na dolę daje zdjęcie blue screena z kodem błędu. Myślę że pomożecie mi z tym problemem gdyż nie mam na czym grać :D

Spoiler

FG42 (25 luty 2017 - 12:04 ):
Wstawiłem zdjęcie w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 25 luty 2017 - 12:03

#2 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 270 postów

Napisano 25 luty 2017 - 12:46

Przecież pisze co masz zrobić. Sprawdź HDD bo najprawdopodobniej on ci robi problemy.

#3 thomyroke

thomyroke

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 luty 2017 - 06:34

Nie byłbym taki pewnie czy HDD gdyż za 3 razem system się zainstalował, pobrałem program HDD life i pokazuje że dysk jest dobry, ale mimo to, czasem pojawiają się resety, więc o co chodzi?

Spoiler

FG42 (26 luty 2017 - 07:11 ):
Wstawiłem zdjęcie w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 26 luty 2017 - 07:10

#4 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 270 postów

Napisano 26 luty 2017 - 08:14

Nie wiem co ten program sprawdza, ale chyba tylko Smart. Przeskanuj dysk programem który sprawdza sektory. Trochę to trwa.

#5 valocho

valocho

Entuzjasta

• Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 26 luty 2017 - 09:04

jaki dysk hdd czy ssd? tryb sata ahci czy ide?

| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL