Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z brakiem sygnału po uruchomieniu komputera

brak sygnału problem karta graficzna monitor

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 necro

necro

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 lutego 2017 - 11:36

Witam. Mam nadzieje, ze w dobrym dziale.

Mam problem. Wymieniłem jakiś czas temu chłodzenie procesora. przy okazji rozkładałem cały komputer w celu wyczyszczenia. 
Po złożeniu wszystkiego w całość, mam problem z brakiem sygnału na monitorze podczas włączania komputera.Wszystkie kable są podpięte poprawnie. Wszystkie wentylatory chodzą, dyski się załączają, ale nie idzie sygnał w strunę monitora. Próbowałem podpinać kartę przez DVI i HDMI do monitora i nic to nie dało. resetowałem bios przez wyjęcie  baterii. pamięci są chyba w dobrym stanie. Mam problem bo mam chyba popsuty od początku speaker więc nie mogę zdiagnozować sygnałów. Sprawdzałem płytę i żadnych wybrzuszeń na kondensatorach nie widzę, to samo na karcie graficznej. Próbowałem podpinać również przez porty dvi i hdmi na płycie pod integre z procesora intela i również nie może znaleźć sygnału. 
Próbowałem podłączać pod inny monitor i występuje ten sam problem
NIe wiem co może być przyczyną i co mogło się popsuć, podczas rozkładania uważałem bardzo na części
proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.Wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiało 

Monitor i kable są na pewno sprawne, ponieważ mam podpięty na stałe dekoder DVBT i playstation.

monitor samsung 2770hd. Komputer: intel 4670k. obecne chłodzenie to foris3v2 msi g-43 h87. 8gb pamięci Corsair 1600. zasilacz thermaltake 650w bronze. dysk plextor 5s 128gb i hdd segate 1 tb. karta asus 660 gtx 6 pin złącze. 

 



#2 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 12:53

W takiej sytuacji opcja minimum, czyli wyciągasz płytę na zewnątrz, na niej tylko proc + cooler i pamięci, zasilanie, i uruchamiasz zwierając na krótko piny power on na jeżu. Jeśli będzie sygnał na monitor, to pakujesz do środka z powrotem i po kolei testujesz z dokładaniem kolejnych elementów, aż znajdziesz przyczynę.



#3 Jero_G

Jero_G

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 09:09

zobacz czy w sokecie procesora wszystkie piny są w nienaruszonym stanie, możesz też wymienić baterie w płycie głownej


CPU: Intel Core i3 7350k@4.7GHz

Cooler: Cooler Master Seidon 120V V3 Plus

GPU: PowerColor Radeon RX 480 Red Devil

RAM: TeamGroup Dark Pro 16GB 3000MHz

MOBO: MSI Z270 Tomahawk

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

HDD: 2x Toshiba P300 1TB

PSU: Super Flower Leadex 750W 80+ Gold

CASE: AeroCool Aero 500

MONITOR: ViewSonic XG2401 144Hz


#4 necro

necro

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 01:51

W takiej sytuacji opcja minimum, czyli wyciągasz płytę na zewnątrz, na niej tylko proc + cooler i pamięci, zasilanie, i uruchamiasz zwierając na krótko piny power on na jeżu. Jeśli będzie sygnał na monitor, to pakujesz do środka z powrotem i po kolei testujesz z dokładaniem kolejnych elementów, aż znajdziesz przyczynę.

 

Próbowałem to robić , tylko w obudowie. Bez podłączonych dysków. bez kości ram ( potem z jedną. z dwoma w różnych konfiguracjach ), bez grafiki tylko na integrze ( zarówno przez hdmi jak i dvi ). I dalej nie ma obrazu. 

 

 

zobacz czy w sokecie procesora wszystkie piny są w nienaruszonym stanie, możesz też wymienić baterie w płycie głownej

 

Patrzyłem pare dni temu. i nie widziałem żadnych uszkodzeń.. Baterie od biosu wymieniłem na nową. 

 

 

Może płyta główna padła ? 

 

EDIT 01:52


Jednak obejrzałem jeszcze raz dokładnie podstawkę procesora i widzę, że jeden pin jest wygięty. 

Czy próbować zanieść do zegarmistrza płytę aby naprostował pin ? Czy lepiej wymienić w profesjonalnym serwisie podstawkę ?

Rozumiem , ze to mogło być przyczyną braku wyświetlania sygnału na monitorze ?


Użytkownik necro edytował ten post 23 lutego 2017 - 01:52


#5 Jero_G

Jero_G

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 02:23

miałem to samo, oddałem na gwarancje do techplanet msi z87 mpower i dostałem w jednym wygiętym pinem w sokecie procka, i było to samo czarny ekran, wszystko chodziło wentyle, grafa ale nic sie nie odpalało, oddałem drugi raz ze skargą ze pin wygiety i przyslali jeszcze raz ale jej nie sprawdzalem... lezy w szafie...


CPU: Intel Core i3 7350k@4.7GHz

Cooler: Cooler Master Seidon 120V V3 Plus

GPU: PowerColor Radeon RX 480 Red Devil

RAM: TeamGroup Dark Pro 16GB 3000MHz

MOBO: MSI Z270 Tomahawk

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

HDD: 2x Toshiba P300 1TB

PSU: Super Flower Leadex 750W 80+ Gold

CASE: AeroCool Aero 500

MONITOR: ViewSonic XG2401 144Hz




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: brak sygnału, problem, karta graficzna, monitor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL