Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z uruchomieniem Biosu

bios budowa komputera procesor plyta glowna brak sygnału

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 McBodzio

McBodzio

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 11:06

Witam, jestem nowy na forum i nie mam pewności, czy to dobry dział. Przechodząc do rzeczy... . W ostatnich dwóch dniach zacząłem budowę swojego komputera (robię to po raz pierwszy). Procesor: i5 7600k. Płyta: Asrock Z170 Extreme 4. Zasilacz: SPC Supremo L2 550W. Ram: 16gb DDR4 Corsair Veangence LPX 3000mhz. Karta graficzna: Asus Gtx 560 ti (wymieniam po wakacjach). Po złożeniu całości wszystko ok, świeci się płyta, kręcą się wentylatory, jednakże nie mam żadnego obrazu, nic się nie wyświetla. Odpiąłem kartę graficzną, dyski i dalej nic. Zestaw kupiłem w morelach (zakupiłem aktualizację biosu). Na wyświetlaczu na płycie mrugają różne cyfry, jednakże nagle stają na numerach w granicy 60-70. Sprawdziłem instrukcję według niej jest to "błąd inicalizacji chipsetu, wyczyść Cmos". Próbowałem to zrobić poprzez przycisk na I/O jednakże jest tak samo jak wcześniej. Możliwe, że trzymałem go niewystarczająco długo. Możę muszę to zrobić poprzez wyjęcie baterii. Nie próbowałem jeszcze przełączenia na drugi Bios. Napisałem do Moreli, powiedzieli że mogę wysłać im komputer, a oni oddadzą go do serwisu. Zrobię to w ostateczności bo będzie to pewnie długo trwało. Jakieś porady ?



#2 del

del

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 01:29

Montaż był realizowany przez Morele ? Bo na pierwszy rzut oka wygląda to jak byś nie miał zaktualizowanego biosu.



#3 McBodzio

McBodzio

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 01:41

Montaż robiłem osobiście,ale wszystkie kable powinny być ok, pytanie czy (w ogóle) zaktualizowali biosa do odpowiedniej wersji!?



#4 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 01:47

a próbowałeś podłączyć monitor pod integrę?


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#5 del

del

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 01:49

@McBodzio To jest już pytanie do serwisu Morele. Z tego co piszą to oni to robią tylko jak zlecasz im montaż zestawu, więc duże prawdopodobieństwo że Ci wcale go nie zaktualizowali.



#6 McBodzio

McBodzio

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 01:58

Próbowałem restart Cmosu po raz drugi (wyjąłem baterię, dodatkowo kliknąłem przycisk na panelu) nic to nie dało bo dalej wyświetla mi sie na panelu debug liczba 62 i nie włacza sie bios. Kartę wyinstalowałem, monitor podłączony pod hddmi z płyty głownej. Wygląda to tak jakby albo procesor był wadliwy, albo kwestia braku aktualizacji( na co szczerze mówiąc stawiam). Jeżeli to drugie to mają tupet bo zapłaciłem za aktualizację dodatkowe 25 zł.


Użytkownik McBodzio edytował ten post 15 lutego 2017 - 01:59


#7 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 02:05

no nic, tylko sprawdzisz czy to wina aktualizacji biosu jakbyś miał inny procesor tak to jesteś uziemiony, oddaj płytę do morele


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#8 del

del

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 02:10

@McBodzio Na 90% stary bios, swoją drogą problem bardzo "na topie" po wypuszczeniu Kaby Lake i brakiem kompatybilności dla poprzedniej generacji chipsetów.



#9 McBodzio

McBodzio

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 02:18

Według strony Asrocka i moreli płyta obsługuje i5 7generacji, jednakże po aktualizacji. Mogło być tak, ze wgrali aktualizację, ale nie najnowszą, czyli tą która umożliwia obsługę tych procesorów. (niby płyta przyjechała rozpakowana, więc jakaś niestockowa wersja powinna być przez nich zainstalowana)



#10 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 02:20

To brak aktualizacji. 

 

Jeśli kupiłeś aktualizacje w morele to ślij do nich płytę. Samą płytę.

 

 

W usłudze Aktualizacja Biosu nie ma nic żadnej wzmianki, że działa tylko z usługą montażu. Wiec prawnie patrząc na sytuację, nie wywiązali się z zawartej umowy, bo pieniądze wzięli a usługi nie wykonali.

Jest też napisane że "aktualizacja do najnowszej wersji" wiec nie ma mowy o wgraniu takiej pod SK. 

 

Dzwoń do nich kurier na ich koszt w obie strony i zarządzaj jakiejś rekompensaty za stracony czas w związku z ich błędem 


Użytkownik Ren edytował ten post 15 lutego 2017 - 02:22


#11 McBodzio

McBodzio

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 02:25

@Ren Titan X-Pascal :P


Mam tylko nadzieję, że nie karzą mi wysyłać wszytkiego łącznie z obudowa, dyskami i resztą... .


FG42 (15 lutego 2017 - 02:36 ):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Użytkownik McBodzio edytował ten post 15 lutego 2017 - 03:16


#12 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 02:51

A ja nie widzę podstawy żeby wysyłać całość. Zgłaszasz tylko płytę. 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bios, budowa komputera, procesor, plyta glowna, brak sygnału

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL