Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Czy da się instalować gry i programy tylko na jednym koncie w Windows 7? Nie działa autoodtwarzanie z płyty.

programy gry windows 64 bit standardowy użytkownik admin

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 GetFreaky1999

GetFreaky1999

Forumowicz

• Użytkownik
  • 173 postów

Napisano 14 luty 2017 - 08:21

Witam. Nie jestem jakąś ekspertką komputerową więc nawet nie wiem czy to pytanie ma sens ale...Mój problem polega na tym, że korzystam z konta standardowego użytkownika na Win 7 64 i instalując różne gry, programy itp. instalują się tez one na adminie i gościu, a ja chciałabym aby tamte konta pozostawały czyste. Nie lubię zbędnego bałaganu i chciałabym na adminie mieć tylko najważniejsze rzeczy a jak wchodzę na niego po długim czasie użytkowania standardowego usera to mnie przeraża co dzieje sie chociażby na pulpicie. Swoją drogą. Czy jeżeli jestem "właścicielką" komputera to powinnam korzystać na co dzień z admina czy standardowego użytkownika? Ktoś mi kiedyś poradził by admina w ogóle nie ruszać, (tylko najwyżej w razie jak coś się stanie) nawet jeżeli to ja nim jestem więc posłuchałam ale nie wiem jak faktycznie powinno się robić. Czy da się w ogóle zrobić coś by te programy, gry itp. nie instalowały się tam? Czy jest to nieuniknione.

Postanowiłam też, ze zamiast robić zbędny spam umieszczę to w tym poście bo w sumie też związane z systemem. Po reinstalacji Windowsa 7 przestało mi działać autoodtwarzanie. Gdy wkładam płytę z np. grą pojawia się tylko okienko gdzie do wyboru jakieś tam opcje w tym przeglądanie zawartości folderu i żeby uruchomić instalację to muszę wchodzić w ten folder i szukać pliku autorun i dopiero mogę instalować. Jest to szczególnie uciążliwe gdy w grę wchodzi kilka płyt do instalacji. Nic nie grzebałam w ustawieniach tego, wszystko jest tak jak po reinstalce.

Jeżeli da się coś z tym z robić to z góry dzięki za pomoc. 

#2 yerba

yerba

Yerba Mate

• Użytkownik
  • 1314 postów

Napisano 14 luty 2017 - 09:18

Nie rozumiem sensu robienia konta standardowego skoro jesteś właścicielem komputera i jedynym użytkownikiem. Zostań na adminie a konto standardowe usuń.

CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W

#3 GetFreaky1999

GetFreaky1999

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 173 postów

Napisano 14 luty 2017 - 09:23

No właśnie sama tego nie rozumiem ale zanim zaczęłam tak normalnie używać kompa to poczytałam troch i posłuchałam rad innych i znalazło si kilka chyba nawet w jakichś filmach an YT co mówiło, że lepiej używać zwykłego usera by w razie czego jakby coś się popsuło to na adminie łatwiej naprawić. Nie wiem nie znam się :/ Być może z tego wynikają tez moje problemy z kompem? Tworzą się czasem jakieś dziwne błędy z aplikacjami itp. 

#4 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 15 luty 2017 - 08:49

Nie ma to znaczenia, w razie awarii. 

Wejdź na administratorstwa, zmień swoje konto na administracyjne, a pozostałe konta wywal.   

#5 GetFreaky1999

GetFreaky1999

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 173 postów

Napisano 15 luty 2017 - 03:19

A wiecie co zaradzić na ten problem z autoodtwarzaniem? 
Dodam, że używam antywirusa Panda Protection i może to on blokuje mi autoodtwarzanie ale nie wiem co zrobic by tego nie blokował.

Użytkownik GetFreaky1999 edytował ten post 15 luty 2017 - 03:49

#6 dtanfal

dtanfal

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 459 postów

Napisano 18 luty 2017 - 02:23

musisz wejsc w ustawienia autoodtwartzania ;)

w windows 7 mozesz sb sutawic czy chcesz aby plyta czy inne urzadzenia moja byc automatycznie odtwarzane czy musisz wejsc na moj komputer aby je wlaczyc

CPU: Intel Pentium 4 451 3,2 Ghz
RAM: 512 MB DDR2 SAMSUNG, 1 GB DDR2 KINGSTON
 GPU: Zintergowane
HDD: WDC WD800JD-00HKA0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: programy, gry, windows, 64 bit, standardowy, użytkownik, admin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL