Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Montaż wentylatorów u góry w Brutusie M25

Najlepsza odpowiedź SilentiumPC , 13 luty 2017 - 04:56

Witaj kamild1996 :)

Aby zdemontować górny panel obudowy najlepiej zdemontować jeszcze zawczasu panel przedni (aby łatwiej było wszystko chwycić). Górny panel jest przykręcony kilkoma śrubkami a po ich odkręceniu trzeba ów panel nieco przesunąć aby móc go zdjąć (powinieneś widzieć w których miejscach są "zaczepy"). Co do śrubek do montażu wentylatorów na górze to tam powinny pasować te śrubki, które są w zestawie (chodzi o te dłuższe).

Przejdź do postu

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamild1996

kamild1996

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 10 luty 2017 - 05:27

Witam,
na ramach tego forum ktoś już pytał się o ten problem, ale odpowiedź jest niewystarczająca, dlatego z nadzieją na uzyskanie bardziej szczegółowych rad zakładam nowy :)

Również próbuję zamontować dwa wentylatory Zephyr 120 u góry obudowy Brutus M25, lecz śrubki, które dostałem w zestawie (te krótkie, takie jak do wkręcania do tylnego panelu - nie te długie, co były użyte z przodu w fabrycznie zamontowanym wentylatorze) z ów wentylatorami, nie dają się wkręcić od spodu. Szukałem jakichś śrubek od górnego panelu w celu jego demontażu i przykręcenia śrubek od góry, ale nigdzie ich nie znalazłem. Jeśli górny panel faktycznie trzyma się tylko na zatrzaski, to w jaki dokładnie sposób powinienem zabrać się za jego zdjęcie, by niczego nie złamać/nie uszkodzić?

Jeśli do zamontowania tych wentylatorów potrzebne są wcześniej wspomniane długie śrubki - to czy były one dołączone do obudowy, czy musimy ich sobie szukać sami?

Liczę pilnie na odpowiedź od eksperta :)

#2 SilentiumPC

SilentiumPC

Dużo pisze

• Przedstawiciel Firmy
  • 719 postów

Napisano 13 luty 2017 - 04:56   Najlepsza odpowiedź

Witaj kamild1996 :)

Aby zdemontować górny panel obudowy najlepiej zdemontować jeszcze zawczasu panel przedni (aby łatwiej było wszystko chwycić). Górny panel jest przykręcony kilkoma śrubkami a po ich odkręceniu trzeba ów panel nieco przesunąć aby móc go zdjąć (powinieneś widzieć w których miejscach są "zaczepy"). Co do śrubek do montażu wentylatorów na górze to tam powinny pasować te śrubki, które są w zestawie (chodzi o te dłuższe).

#3 kamild1996

kamild1996

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 luty 2017 - 10:24

Dziękuję za pomoc.

Powinienem lepiej się przyjrzeć za pierwszym razem... bo śrubki znalazłem, znajdują się w środku, z tyłu obudowy, u góry po rogach, i niestety wyjęcie płyty głównej faktycznie było konieczne. Górny panel właściwie wyskoczył już sam, na zawiasy nie trzeba było uważać :)

Wentylatory za to przykręciłem bez większego problemu, krótkimi śrubkami które dostałem razem z nimi. Jedynie otwory na śrubki w jednym z miejsc na wentylator stawiały drobne problemy, były mniejsze od reszty, ale śrubki mimo to przeszły.

Oby Zephyry wytrzymały próbę czasu, bym znowu nie musiał wyjmować całej płyty głównej tylko po to, by wyjąć/wymienić wentylator u góry ;) Jak na razie działają dobrze, zauważyłem jedynie wibracje górnego panelu podczas działania wentylatorów, ale na szczęście ów wibracji nie słychać.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc:-/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL