Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Nowy router i słaba prędkość pobierania


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaroAMX

JaroAMX

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 31 stycznia 2017 - 10:55

Witam wszystkich.

 

Mam mały problem odnośnie internetu i nie wiem w sumie gdzie szukać przyczyny. A więc od początku.

 

Posiadam internet od Vectry do 100 Mb/s wraz z modemem Cisco epc3925. Postanowiłem zakupić własny router. Padło na Asus AC1200G+

Jeden PC podpięty przez rj45 drugi łączy się przez wi-fi. I teraz tak.

 

1. PC podpięty przez kabel do modemu vectry osiągał prędkość 40-50Mb/s ; Prędkość pobierania 2-5Mb/s plików z internetu.

Drugi komp po wi-fi miał 20-25Mb/s (2 ściany) oraz prędkość pobierania 1-3Mb/s 

 

Generalnie wszystko chodziło ok ale chcąc w końcu wykorzystać wykupiony transfer postanowiłem podłączyć swój router.

Modem Cisco przestawiony w tryb bridge, wifi wyłączone. Router skonfigurowany ale jest mały problem:

 

2. PC podpięty przez kabel do routera osiąga prędkość 90-95Mb/s ; super pięknie ale prędkość pobierania pliku uwaga "200Kb/s" !

Drugi komp po wi-fi pomiar 50 Mb/s a prędkość pobierania pliku 50-150Kb/s !! :/
http://www.speedtest.../6014164291.png

 

Czy czasem w konfiguracji routera nie ma jakieś opcji limitu prędkości pobierania danych?? :/

Kompletnie nie wiem gdzie i co szukać a to jakaś porażka z pobieraniem filmów itp. mimo większej prędkości.

Router wczoraj miał aktualizację oprogramowania do najnowszej. Potrzebowałbym pomocy gdzie szukać przyczyny.

Patchcord łączący modem z routerem? Ale w takim razie prędkość też powinna być ograniczona.

Gry internetowe wczytują się znacznie dłużej niż na modemie ale już sama rozgrywka jest bez najmniejszych lagów i z niskimi pingami.


Użytkownik JaroAMX edytował ten post 31 stycznia 2017 - 10:57


#2 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 01 lutego 2017 - 07:43

Z załączonego speedtestu wynika, że wszystko jest git, skąd pobierasz ten plik?

W cisco ustaw dmz na asusa, jeśli tego nie zrobiłeś.


Użytkownik valocho edytował ten post 01 lutego 2017 - 07:49

| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#3 JaroAMX

JaroAMX

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 lutego 2017 - 10:49

Nie mam dostępu do cisco. Jedynie przez dział obsługi klienta. DMZ?? Skrótów niestety nie znam.

 

Czy "Menadżer ruchu Quality of Service - QoS nie zmieni czasem tych prędkości??

Jest wyłączony i czytając faq o tym domniemam, że to właśnie ogranicza. Pobawię się tym.


Użytkownik JaroAMX edytował ten post 01 lutego 2017 - 10:52


#4 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 02 lutego 2017 - 08:12

co za chamstwo, jak można nie dać klientowi dojść do sprzętu za który płaci, w takim razie na asusie wyłącz QoS ( jeśli na tym się nie znasz więcej to zaszkodzi niż pomoże)

dowiedz się jaki adres cisco przypisał asusowi, napisz do obsługi aby ten adres ustawili jako stały i włączyli na nim DMZ (czyli demilitarized zone - otwarcie wszystkich portów dla tego adresu czyli dla twojego rutera)


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#5 JaroAMX

JaroAMX

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 02 lutego 2017 - 11:36

No niestety. Taka polityka vectry. Jestem po rozmowie z DOK. Włączona jest usługa stałego adresu. Gościu stwierdził też, że nic nie jest blokowane z ich strony.

Na pytania o DMZ śmiem twierdzić, że chyba nie wiedział o co mi chodzi :P Zgłosił serwis urządzenia aby monter sprawdził czy prawidłowo działa.

 

Wczytywanie filmików na yt 1 minutowych to jakaś masakra. Co chwila muszę czekać mimo iż internet wskazuje:

http://www.speedtest.../6020423274.png



#6 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 03 lutego 2017 - 07:42

Moim zdaniem cisco spowalnia w trybie bridge, najlepiej byłoby ustawić go w tryb normalny/ruter, następnie ustawić stały adres dla asusa i wrzucić go na listę DMZ.

Spoiler

FG42 (03 lutego 2017 - 09:18 ):
Wstawiłem zdjęcie w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 03 lutego 2017 - 09:18

| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#7 JaroAMX

JaroAMX

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 04 lutego 2017 - 01:16

Nie mam pytań... Kolejny kontakt z serwisem i stwierdzili, że nie mają dostępu do takich ustawień modemu (chodzi o DMZ)... rozkładam ręce.

Serwisant stwierdził, że sygnał itp. do modemu jest wszystko w porządku. Przy normalnym trybie modem/router jest to samo.

Na pytanie o DMZ Nawet nie wiedzą co to... Pozostaję chyba samemu dostać się do ustawień modemu tylko jak nie znając danych logowania :/


 

03.02 21:43 aktu:

Obecny test łącza http://www.speedtest.../6023181509.png

 

Pobieranie aktualizacji gry na steam 700Kb/s gdzie zawsze miałem 3-4Mb/s :/

Wrrrrrrr

 

03.02 22:01
Obecnie 40Kb/s mimo netu 40Mb/s....

 

04.02 13:15
http://www.speedtest.../6024687255.png

2 minutowy plik yt wczytuje się od 10 minut i nie ma nawet 1/4


Użytkownik JaroAMX edytował ten post 04 lutego 2017 - 01:16


#8 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 07:37

@JaroAMX, zadzwoń i poproś o wymianę modemu, to jego wina. Te cisco to straszne śmieci, jakiś czas temu wymieniali mi je średnio co kwartał.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL