Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [3500-4000] przeznaczony do [projektowanie 2d/3d] dla [inżynier]


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 inżynier

inżynier

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 01:06

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 3500-4000 zł (mowa o samej stacji roboczej)

*Wymagania oraz zastosowanie - praca CAD / programy obliczeniowe / modelowanie budynków 3D

*Natywna rozdzielczość monitora - monitor LCD o wielkości 22'-25''

*Których podzespołów potrzebuje (i czy w podanym budżecie mają znaleźć się również peryferia) -

*Czy planujesz podkręcanie? NIE 

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - NIE

 

 

 

Witam, poszukuję komputera do nowo otwartej firmy zajmującej się projektowaniem budynków. Jestem w tym temacie niezbyt obeznany więc proszę o jakaś propozycję zestawu, by nie wyrzucić tylu pieniędzy w błoto. Zdecydowałem się na złożenie komputera z własnych wybranych podzespołów, bo przerabiałem w swoim życiu kilka gotowych stacji roboczych i każda z nich ma swoje słabe punkty. przykładowo nic mi po 12 GB ram skoro mam słaby procek. Nie umiem jednak dobrać podzespołów tak aby się wzajemnie nie ograniczały w wydajności. 

 

Kilka uwag:

1. Najważniejsza sprawa terminu, bo OD 1 MARCA otwarcie firmy, więc do tego czasu muszę już komputer mieć.

2. Moje wymagania: - komputer będzie uruchomiony przez ok. 14 godzin na dobę, zależy mi na dobrym chłodzeniu, oraz jak najbardziej cichej pracy

3. Procesor - firma Intel

4. Karta graficzna - planuje zakupić monitor o wielkości 22-25 cali (w cenie 500-800 zł); jaki konkretnie model to nie wiem, będę wdzięczny za jakieś propozycje, nie ma sensu zakładać nowego tematu. Druga sprawa - nie wiem z jakimi to się wiąże kosztami i jak bardzo jest to problematyczne, ale w przyszłości planowałbym podłączyć dwa monitory. Nie wiem czy do tego potrzeba innej karty graficznej, czy po prostu potem dokupić drugą? To tylko daleko idące plany wiec na razie koncentruje się na jednym monitorze. 

5. Obudowa - koniecznie na froncie wejścia USB 3.0. Wspomniana wyżej cicha praca, i dobra wentylacja to chyba wszystko w tym temacie. Wszystkie kolorowe światełka, wyświetlacze nie są mi potrzebne.

 

Będę bardzo wdzięczny za poważne podejście do sprawy, bo to moja pierwsza firma i nie chciałbym zaliczyć wtopy już na starcie :)



#2 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 01:38

czy potrzebujesz dużego dysku na przechowywane dane np. 2-6tb + ssdczy standardowa opcja czyli hdd1tb + 240gb ssd ci wystarczy ?


Użytkownik szajbus1-3 edytował ten post 26 stycznia 2017 - 01:47


#3 inżynier

inżynier

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 03:51

Dysk 1TB jest w zupełności dla mnie wystarczający. Rozumiem, że SSD to jakiś szybszy dysk i te 240GB byłoby przeznaczone na system?



#4 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 04:34

@inżynier

tak ssd to jest b.szybki dysk na system i programy



#5 inżynier

inżynier

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 06:10

Dzięki, ale chciałbym teraz poznać propozycje innych podzespołów



#6 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 06:14

Płyta główna MSI B250M PRO-VDH lub Płyta główna MSI B150M PRO-VDH+Aktualizacja BIOSU

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache bardzo cichy i wydajny dysk 1tb

Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus Stabilny cichy zasilacz z bardzo dużym zapasem mocy

Pamięć Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 16GB/2400 16 gb szybkiej pamięci ram w przyszłości masz możliwość rozszerzenia tej ilości

Obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2 Obudowa bardzo cicha z filtrem przeciw kurzowym 2 wentylatorami z przodu i 1 z tyłu co zapewni dobry przepływ powietrza i i niskie temperatury na przednim panelu posiada 2 wejścia USB 3.0 i 2x USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci i regulator obrotów wentylatorów

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 ta karta graficzna sprosta twoim wymaganiom możesz podłączyć do niej nawet 3 monitory ale jeżeli uznasz że jest jednak jak dla twoich wymagań jest ona za słaba to można zainwestować w RX470 (900zł)

Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ bardzo wydajny procesor (kup go z sklepu esc.pl ponieważ tam jest tańszy)

Dysk SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 lub Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

polecam ssd GoodRam pro 240gb ale gdyby brakowało funduszy weź Transcend 128gb warto mieś ssd w komie prowadząc taką firmę (linki na górze)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 lub Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

polecam chłodzenie spartan 3 LT ale jeżeli masz możliwość dopłaty ok.50 to możesz rozważyć b.wydajną fere 3 (linki na górze)

 

link do przykładowego koszyka ze sklepu morele.net (brak procesora w koszyku. Procesor zamów z esc.pl)

https://www.morele.n...ry/info/VflXb0/


w razie pytań pisz śmiało


Użytkownik szajbus1-3 edytował ten post 26 stycznia 2017 - 06:23


#7 inżynier

inżynier

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 27 stycznia 2017 - 07:33

Dzięki, wielkie, teraz już jest o czym rozmawiać.

 

Prawdę mówiąc w ubiegłym roku dokupiłem kilka rzeczy do mojego aktualnego komputera, mógłbym je teraz wykorzystać, ale wtedy ten komputer stałby się bezużyteczny. Ale to mój problem, skupmy się na tym co i czy w ogóle można by wykorzystać.

 

1. Dysk 1TB Segate Sata III - dałem za niego ok. 300zł, cena teraz spadła, ale 2 stówki można by zaoszczędzić na coś innego. 

2. Zasilacz - na pewno model be quiet, chyba 600W, musiałbym sprawdzić dokładnie model

3. Chłodzenie Silentium PC Spartan PRo HE924 

 

Ogólnie pytanko, na temat fimry be quiet - nazwa wskazuje że powinna być cicha, chociaż wentylator który zakupiłem razem z tych chłodzeniem nie jest zbyt cichy, ale to pewnie też wina obudowy za 50zł.

 

Odnośnie zaproponowanych przez Ciebie podzespołów:

1. Dysk - ten SSD 120 GB w zupełności wystarczy, nie wiem ile miejsca zabiera Win10, ale o żadnych grach nie ma mowy, a programy tyle miejsca nie potrzebują

2. Obudowa - tutaj właśnie mam mieszane uczucia. Z wyglądu wszystko mi się podoba oprócz tych drzwiczek na panelu przednim. Rozumiem, że potrzeba otwierania będzie tylko wtedy gdy będę chciał uruchomić DVD, więc nie powinno być to często. Wentylatory w obudowie są zamontowane fabrycznie i kupuje je razem z obudową? Czy są warte swojej ceny, czy lepiej wymienić je na inne?

3. Karta graficzna - parametry chyba są OK, ale w jaki sposób podłącza się aż 3 monitory? Potrzeba jest jakaś przejściówka, bo na zdjęciach widzę tylko jedno wejście w karcie pod monitor. 

4. Pamięć RAM - karta graficzna jest na DDR5, wiec taki typ pamięci RAM chyba też istnieje? Duży to przedział cenowy i czy warto się w to pakować?

5. Procesor - na koniec znalazłem coś takiego: http://www.esc.pl/pr...oducts_id=67520

Cena prawie ta sama, a częstotliwość 4GHz.. Moje myślenie pewnie jest niezbyt profesjonalne, bo jedyne na czym sie znam to częstotliwość i przekonanie: im wiecej tym lepiej :) 

Na koniec jeszcze takie pytanie: Planuję przeznaczyć 4000zł na sprzęt i tyle około kosztowałyby wyżej wymienione podzespoły. Z tym, że sam ja sobie tego nie zmontuje i pytanie ile wziąłby za to jakiś informatyk?



#8 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 27 stycznia 2017 - 01:19

Dla użytkowników forum morele.net przygotowało promocje,na darmową wysyłkę z montażem za 1zł albo darmowa wysyłka i penjdrive za 1zł (do wyboru). 
Pamiętaj wartość koszyka musi przekraczać 1500 zł aby promocja zadziałała! Aby z niej skorzystać należy:
1. Jeśli chcesz montaż za 1 zł i darmową wysyłkę: wrzuć razem z podzespołami do koszyka usługę montażu w przypadku zestawów pod OC należy wybrać ten montaż.
W pole "Wpisz kod promocyjny" wpisz kod: VXW8NJNXKE.
W tym momencie wybierając usługę montaż można wybrać 
http://www.morele.ne...odzenia-266770/ (od trzech elementów bez dodatkowego chłodzenia)
Doszedł również 
http://www.morele.ne...dzeniem-690846/ (od 3 elementów wraz z dodatkowym chłodzeniem) 
Również za 1zł.
 
2. Jeśli chcesz Pen Drive za 1 zł i darmową wysyłkę : wrzuć razem z podzespołami do koszyka Pendrive
W pole "Wpisz kod promocyjny" wpisz kod: AM6VH06DZT.

 

możesz w nowym komputerze wykorzystać śmiało dysk i chłodzenie a zasilacz to nie wiem nie znam modelu to nie mogę nic powiedzieć

 

te 3 wentylatory są już fabrycznie zamontowane w obudowie

 

Karta graficzna ma 3 wejścia na monitory HDMI, DP, DVI-D pod każdy możesz podpiąć monitor dodatkowo możesz podpiąć kolejny monitor pod zintegrowaną kartę graficzną w procesorze

 

Niema czegoś takiego jak RAM DDR5 pomyliło ci się ponieważ w kartach jest VRAM a nie RAM to są dwie różne rzeczy (w 1050ti jest 4gb GDDR5) . Najnowszą i najlepszą architekturą zwykłego RAM jest DDR4

 

Procesor i7 6700k jest to procesor przeznaczony do podkręcania oczywiście można go nie podkręcać ale wtedy marnuje się jego potencjał. Podając ci propozycje nie brałem go pod uwagę ponieważ powiedziałeś że nie będziesz podkręcał ale radze ci abyś się dobrze zastanowił ponieważ jest to opłacalne procesor 6700k możesz przetaktować i uzyskać średnio 4.6GHzw porywach do 4.8GHZ w internecie jest pełno poradników jak podkręcać ten procesor. Rzeczywiście warto dopłacić do tego procka ale wtedy trzeba trochę innej pyty jeżeli nie będziesz podkręcał to na chipsecie B150 np.Płyta główna MSI B150M PRO-VDHjeżeli zdecydujesz sie na podkręcanie wtedy trzeba płyty na chipsecie z170 np.Płyta główna MSI Z170A TOMAHAWK przy podkręcaniu fera 3 jest za słaba do tego procesora. Potrzeba tu Fortisa 3 albo Grandisa

 

Informatyk za składanie kompa bierze w granicach ok.50-100 zł tylko radze ci prywatnie do kogoś iść bo firmy np. komputronik za same składanie biorą 150zł albo więcej


Użytkownik szajbus1-3 edytował ten post 27 stycznia 2017 - 01:27


#9 inżynier

inżynier

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 27 stycznia 2017 - 02:09

Konkretnie:

1. Zasilacz jednak 500W, myślałem, że jest mocniejszy

https://www.morele.n...e-bn223-585606/

 

2. Dysk

https://www.morele.n...00dm003-432403/

 

3. Tak w skrócie to czy takie podkręcanie jest bezpieczne? Są jakieś tego wady? Czy nie ogranicza się wtedy żywotności procesora. Niezbyt rozumiem w jakim celu produkuje się procesory przeznaczone do podkręcania? Jeśli można z niego wydobyć większą moc to nie mogą tego zrobić w fabryce.



#10 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 29 stycznia 2017 - 09:35

Oc jest bezpieczne. Polecam
Przepraszam obecnie do niedzieli niema mnie w domu narazie niemoge ci pomuc. Napisz na innym forum polecam TechLiptonFarum lub PcLab Forum lub PcForum

#11 inżynier

inżynier

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 27 maja 2017 - 01:44

Pragnę odnowić temat, gdyż dopiero zabieram się za zakupy. Czy można by zmienić w wyżej podanym zestawie procesor na AMD Ryzen 7 1700? Czy musiałbym zmienić inne podzespoły też?



#12 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 28 maja 2017 - 09:31

Zmiana procesora to zmiana platformy. Czyli płyty. AMD lubią szybkie pamięci, więc też pasowało by zmienić na coś 3000. Reszta będzie pasować. 



#13 inżynier

inżynier

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 28 maja 2017 - 06:27

Mógłbym prosić o jakieś konkretne propozycje płyty oraz pamięci





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL