Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za max 1400 przeznaczony do gier (cs:go) dla Maniuś


59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Manius

Manius

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:10

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - max 1400 zł

*Czy planujesz podkręcanie? - nie

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - nie posiadam żadnych rzeczy

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n...echnologyCorner

W tym koszyku do wymiany jest ssd na jakis hdd :D

Prosze o ocene i ewentualną poprawe zestawu :/ 

Kwota nie duża ale chcę wycisnąć jak najwięcej.

Co zmienic? moze ktos ma lepszy koszyk?



#2 DELTONES

DELTONES

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:16

Moim zdaniem do cs minimalnie jakas i3.



#3 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:43

już ten zestaw na innym forum widziałem i to jest głupota i absolutnie nie brać ...

pentium tak ale g4560 czyli 4 wątkowy + odpowiednia płyta i ewentualny update biosu

ten zestaw byłby aktualny jakieś 3 lata temu a i wtedy byłby niezbyt dobrze złożony ...

zaraz zapodam jak to ma wyglądać ...

http://www.morele.ne...ry/info/uYmo07/ - masz najtańszy zestaw do CS jaki można na tą chwilę złożyć {moim zdaniem niżej to jest męczenie a nie granie} ... kart niżej nie ma sensu brać i jeżeli to za drogo to albo integra  i dozbierać albo kupić kartę używaną radeon hd7770 na przykład - bo to jest dokładnie ta sama wydajność co r7 250 w zestawie a kosztuje używana 200zł około


jlzqhakr0o4c.jpg


#4 Manius

Manius

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:53

@_VeV_ oglądałem jakies tam filmiki na yt z tego zestawu co wyslalem i ludzie mieli po stale 100 fpsow :/


Zalezy mi na tym zeby koszty byly do 1400 zł max 1500 :(



#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:57

no to integra ... za 1400zł nie da się ogarnąć zestawu z grafiką chyba że dorwiesz używaną a reszta podzespołów nowa ...

sam widzisz co wziąłem ... tam już nie ma na czym oszczędzać :[

a co do 100fps na tym zestawie to może kiedyś , aktualizacje już na tyle zepsuły CS że nie ma szans ... przy 2 rdzeniach i 4gb ramu gwarantowane masz dropy jak będzie więcej ludzi niż tylko ty ...

a 1 zestaw był zły bo stare i słabe podzespoły { w dużej mierze już nie dostępne ,a gdy dostępne to nieopłacalne} , beznadziejny SSD , słabiutki zasilacz , obudowę typu piekarnik i malutko ramu + grafikę która do gier się nie nadaje :[


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 21 stycznia 2017 - 11:59

jlzqhakr0o4c.jpg


#6 Manius

Manius

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 12:01

Czyli to co wyslales bedzie najtansza i najlepsza opcja?

#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 12:04

taniej się już nie da ... albo się z tym pogodzisz albo integra lub też używana grafika ... niestety ceny poszły od listopada bardzo mocno do góry i nic innego ci nie wymyśle :[

możesz czekać i liczyć na obniżki , ale jak znowu się dolar podniesie to będzie jeszcze gorzej ... a zmian cen się nikt nie spodziewa na razie ... może jak nowe proce AMD będą udane to coś się ruszy :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#8 DarkRaven666

DarkRaven666

    Smutny Czołgista

  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 12:16

W tym budżecie proponowałbym komputer używany lub poskładany własnoręcznie z używanych podzespołów.
Za 1400 cudów się nie należy spodziewać z nowych części.


Spoiler
 
To ja, to ja - wcielenia zła. Bunt próżny trud, co każę rób...

#9 yllyov

yllyov

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 01:20

Witam, za 1600 da się poskładać coś w miare dobrego:

https://www.morele.n...5oc-1gi-835034/

 

Natomiast w 1400 bardzo trudno coś sensownego złożyć.

 

Karta graficzna w grze CS:GO utrzymuje 100-140 fps (z tego co widziałem na youtube)

Spoiler

 

Pozdrawiam


FG42 (21 stycznia 2017 - 01:32 ):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 21 stycznia 2017 - 01:32


#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 01:28

tyle że nie ma sensu kupować tej karty bo to badziew porównując do niewiele droższych kart ... w takich tanich kartach wzrosty są bardzo duże ...

do tego nikt tego nie testuje na najnowszych updejtach tylko filmy już chwilę mają i optymalizacja CS jeszcze się pogarsza ...

to co podałem to rozsądne minimum ... schodzenie niżej da już bardzo duży spadek wydajności ... nie moja wina że tak wszystko podrożało :[ jeszcze w listopadzie dało się poniżej 1500zł złożyć jakiś zestaw ... na tą chwilę to nie realne


jlzqhakr0o4c.jpg


#11 yllyov

yllyov

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 02:19

Wybrałem tę karte ze względu na pamięć GDDR5 i na oferowaną rozdzielczość 4096 x 2160. 

Inne karty graficzne mają mniejsze oferowane rozdzielczośći i chociażby wolniejsze pamięci.

 

Porównująć tę karte:

https://www.morele.n...5oc-1gi-835034/
 

Do karty:

https://www.morele.n...36-3323-661285/

 

Wyniki będa takie same lub nawet gorszę niż w wybranej przezemnie karcie graficznej.

Składając zestaw brałem pod uwage to aby w przyszłośći była możliwość rozbudowy, chociażby w lepszą karte graficzną. 

 

Przy budżecie ~1600 zł. Trudno dobrać dobre komponenty, te wydały mi się najlepsze.

 

Pozdrawiam


Użytkownik yllyov edytował ten post 21 stycznia 2017 - 02:19


#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 02:28

obsługiwana rozdziałka nie zmienia nic ... a masz w karcie szynę 64bit ...

oczywiście że to lepsze niż gt720 ale wciaż do r7 250 na gddr5 i w 128bit brakuje sporo ...

niestety ... obejrzyj mój zestaw , oszczędziłem ile się dało i w tej cenie to wszystko co się da a schodzić nie ma na czym chyba że grafika integra lub kupowanie używanej ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 02:34

@Manius

 

http://www.morele.ne...ry/info/yp2gxW/

 

trzymaj na integrze pograsz sobie w 60-80 fps w cs:go + potem ogarnij sobie 300-400zł i kup sobie używanego r9 270 lub coś innego i masz kompa na którym we wszystko pograsz na ustawieniach mednium :)

 

https://www.olx.pl/o...html#3bb64867a7

 

r9 270 z gwarancją na pół roku 


Użytkownik akakak123 edytował ten post 21 stycznia 2017 - 02:36

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 02:47

tym razem nie masz racji bo dajesz starszą generację a 4 wątkowy pentiak kaby spokojnie z tym i3 konkuruje i ma też lepszą integrę ... a jest nawet nieco taniej , zobacz sobie wyżej mój zestaw :]


Użytkownik FG42 edytował ten post 21 stycznia 2017 - 03:31

jlzqhakr0o4c.jpg


#15 yllyov

yllyov

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 02:50

obsługiwana rozdziałka nie zmienia nic ... a masz w karcie szynę 64bit ...

oczywiście że to lepsze niż gt720 ale wciaż do r7 250 na gddr5 i w 128bit brakuje sporo ...

niestety ... obejrzyj mój zestaw , oszczędziłem ile się dało i w tej cenie to wszystko co się da a schodzić nie ma na czym chyba że grafika integra lub kupowanie używanej ...

 

Obejrzałem twój zestaw, wybrałeś karte graficzną:

https://www.morele.n...1gd5-v2-987873/

Spójrz na taktowania rdzenia i taktowanie pamięći. Wybrana przezemnie karta graficzna ma znacznie większe taktowania a rozdzielczość ma wpływ na wydajność. Jeśli masz monitor 1920x1080 i karte która obsługuje rozdzielczość 4096 x 2160. To ta karta lepiej sobie poradzi z generowaniem grafiki (wykona to szybciej) = więcej fps-ów.

 

Zasilacz wybrany przez ciebie ma moc 400 Watt -(wymogi wybranej przez ciebie karty graficznej to 500W).

Co do procesora, w tej cenie można wybrać coś lepszego z AMD, tak właśnie zrobiłem.

 

Pozdrawiam


Użytkownik yllyov edytował ten post 21 stycznia 2017 - 02:52


#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 02:54

opowiadasz jakieś bzdury :] nic takiego nie ma miejsca z rozdzielczością ... a taktowania nie można porównywać bo to różne architektury - nvidia idzie w taktowanie a amd w hardware czyli ilość shaderów itd...

podaj jeszcze raz cały zestaw co wymyśliłeś ...

400w to wystarczająco , zestaw pod obciążeniem nawet do 200w się nie zbliży :] a poza tym na czymś trzeba w tym budżecie ciąć


jlzqhakr0o4c.jpg


#17 yllyov

yllyov

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 02:58

Nie do końca się z tobą zgodzę ;).

 

Zestaw: 

https://www.morele.n...ry/info/z5nCqr/



#18 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 03:02

żałosny zasilacz bo nie jest cichy {dali chiński wentyl} i nie trzyma napięć a proc tylko ci się wydaje że jest mocniejszy ... popatrz na testy - jest słabszy i to zauważalnie + nie ma już na tej podstawce do czego upgrejdować a z mojego pentiaka przejdzie potem na i5\i7 spokojnie i już ma nowsze pamięci ddr4 ...

twój zestaw byłby dobry ale 2 lata temu ... czas idzie do przodu

a wiedzy niestety ci brakuje ... nie miej do mnie urazy ale jeżeli chcesz pomagać w takich tematach do musisz jeszcze się doszkolić bo w tej chwili twoje porady nic dobrego w temat nie wnoszą .

MAX Rozdzielczość karty nie ma zupełnie nic do wydajności , taktowań między różnymi architekturami kart się nie porównuje a w tym athlonie masz 2 moduły i 4 wątki a nie 4 rdzenie ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 21 stycznia 2017 - 03:02

jlzqhakr0o4c.jpg


#19 yllyov

yllyov

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 03:07

Każdy ma swoje zdanie a wraz z nim sugestie. Jestem na 3 roku w technikum informatycznym, wiedzy mi nie brakuje a doświadczenie mam ;]



#20 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 03:14

ja też jestem na 3 roku ale teinformatyka :]

i wiem co uczą w szkołach i jeżeli bazujesz tylko na tej wiedzy to nie ma co się dziwić że takie gafy strzelasz ... 

Szanuje w pełni i nikogo nie hejtuje , ale twoje rady w tym temacie były nie na miejscu ... zajrzyj w testy podzespołów i najnowsze gameplaye z CS go {bo aktualizacje wiele pozmieniały} i sam przyznasz mi rację ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#21 yllyov

yllyov

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 03:29

Nie bazuje tylko i wyłącznie na wiedzy. Racji nie przyznaje, gdyż każdy ma swoje zdanie i nie ma sensu spamować kto tu ma racje. 

Zaproponowałem swój zestaw, według swojej wiedzy, sugestii i doświadczenia i tego będe sie trzymał.

 

Pozdrawiam



#22 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 03:35

jak zestaw nie jest tańszy a jest sporo mniej wydajny to racja jest oczywista ... polecam serio sobie porównać wydajność to zrozumiesz .

pozdro "]


jlzqhakr0o4c.jpg


#23 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 04:04

@_VeV_

 

VeV daj mu robić co chce . Weźmie mu zasilacz spali procka i kartę i wtedy będzie się martwił że dał 50zł za mało na zasilacz i przez to stracił 1500zł :)

Ty chciałeś pomóc , ja też ,a to co zrobi od niego zależy .

 

Poradziłeś mu co ma zrobić albo się posłucha i będzie miał PC na którym w coś pogra , albo będzie miał w ciągu miesiąca spaloną stertę metalu i tyle :)

 

@yllyov 

 

co ty za głupoty mówisz ?? że jak karta obsługuje rozdziałkę 4k to będzie lepsza od karty która obsługuje tylko 2k ??

HHAhahahahahah

 

Ty na pewno jesteś na studiach informatycznych nie pomyliłeś tego z gastronomią ?? Może tam jest piec który ustawia się na 400stopni i radzi sobie lepiej niż ten co na 200stopni ...

 

Porównaj sobie gtx 460 który obsługuje max 2k i tego gt 720 ..

Gtx 460 zjada tego gt 720 , a ty dalej piszesz brednie że im większą rozdzielczość obsługuje tym lepiej .

I jeszcze gadasz o taktowaniu 

 

GTX 970 taktowanie pamięci około 2000 / rdzenia 1400

 

R9 Fury X taktowanie pamięci około 250 / rdzeni 1000

 

Która karta radzi sobie lepiej r9 fury x

a magicznie te dwie rzeczy gtx ma większe ...

 

Nigdy się nie patrzy na to co karta ma na opakowaniu , a to co w środku . Bo karta może miec 16gb ram a karta która ma 3gb ram będzie wydajniejsza ..

 

 

PS: Chyba będzie poprawka semestru na studiach -_- bo twoja wiedza jest tak znikoma że ja w wieku 14 lat miałem wyższa 


Użytkownik akakak123 edytował ten post 21 stycznia 2017 - 04:10

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#24 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 04:08

@akakak123 dobrze prawisz


jlzqhakr0o4c.jpg


#25 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 04:38

@Manius Ciężko złożyć coś sensownego w tej kwocie z nowych części.

Wszystko zależy od Twojego nastawienia czy chcesz już dzisiaj wydać 1,5k i mieć na teraz w tej kwocie gotowy PC do grania i ma działać (jakiś pentium + grafika) czy może skusiłbyś się na zakup komputera etapami. Możesz kupić mocną jednostkę z Intelem i3 i trzymać się na integrze przez pewien czas, po którym dokupisz dodatkową kość RAM, następnie kartę graficzną.

I tym sposobem złożyć już coś sensownego. Ewentualnie od razu iść w dwie kości RAM i potem tylko kupić Grafikę.

 

Tutaj tylko doradzamy a co wybierzesz decydujesz Ty, moja propozycja będzie taka:

 

Procek

Płyta

Zasilacz

RAM

Dysk

Obudowa

Aktualizacja BIOS

 

Masz tutaj już dobry procesor i3 7100 taktowany przyzwoitym zegarem 3,9GHz.

Zasilacz z dobrymi przetwornicami DC/DC z certyfikatem GOLD co daje wysoką sprawność na poziomie 90%, 500W sprawi, że nie dobije on nawet do przekroczenia 50% swoich możliwości co będzie skutkowało ciszą, poza tym ten zasilacz jest cichy nawet pod obciążeniem.

Dla Twoich potrzeb wystarczające 8GB RAM w dual channel.

Dysk twardy 1GB, nie wiem czy tyle potrzebujesz czy nie ale warto dopłacić te kilka PLN w porównaniu do 500GB w przyszłości możesz zakupić SSD co przyspieszy tą jednostkę, ew. jak nie potrzebujesz dużo miejsca od razu kupić SSD, np. Transcend SSD na kościach MLC.

Obudowa jak obudowa, mała, tania, może nie zbyt wygórowana ale za to już z jakimiś filtrami powietrza oraz jakiś "poziom" wykonania, w tej cenie trudno o coś lepszego.

No i aktualizacja BIOS niezbędna do obsługi procesora przez płytę główną, która tak samo jak obudowa cechuje się tym, że zapewnia minimalne złącza rozszerzeń te wewnętrzne i zewnętrzne.

Żeby dobrać coś lepszego znowu trzeba by było dołożyć.

 

Całość zamyka się lekko przekraczając 1,5k PLN ale jest to podyktowane dużo lepszą wydajnością w stosunku do niewielkiego nakładu przekraczającego te 1500 PLN.

 

Na integrze spokojnie pograsz w swojego CS:GO i w inne mniej wymagające gry a z czasem, wraz z uzbieranymi środkami zakupisz kartę graficzną i będziesz mieć już zestaw który śmiało będziesz mógł nazwać PC Gaming.



#26 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 05:48

@yllyov

trolujesz ?


@Manius

moze raty i coś lepszego np i5 i rx 470 ?



#27 B4ZYL

B4ZYL

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 08:15

http://www.morele.ne...ry/info/Wr0Mir/



#28 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 08:20

to już jakiś sens ma choć zablokowane możliwości upgrade przez martwy socket , tylko grafika do zmiany bo za 4zł więcej masz rx460 najtańszego a to już duża różnica wydajności :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#29 B4ZYL

B4ZYL

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 08:22

Łap poprawiony zestaw:

 

http://www.morele.ne...ry/info/mJ9yLS/

 

Dzięki @_VeV_



#30 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 08:26

to już jakaś alternatywa z tym że zestaw nie nadaje się do rozbudowy totalnie a i tak jest droższy od mojego

tutaj link dla przypomnienia  ... docelowo miał być inny zasilacz ale oczywiście niedostępny a ta lepa jest na platformie CWT więc całkowicie bezpieczny choć mało znany zasilacz

cenę windują głównie absurdalnie drogie ramy , jeszcze w listopadzie ubiegłego roku kosztowały 139zł ... teraz 259zł czyli prawie 2x więcej :[

https://www.morele.n...ry/info/uYmo07/ -- uparcie dodaje mi do linku kreskę którą trzeba usunąć by link działał :[


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 21 stycznia 2017 - 08:51

jlzqhakr0o4c.jpg


#31 B4ZYL

B4ZYL

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 08:42

Jeszcze mam jedną propozycje:

 

http://www.morele.ne...ry/info/L6QWHR/



#32 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 08:46

Po pierwsze primo do cs 8 Gb ram nie jest potrzebne

Po drugie primo składac na amd to słaby pomysł .Za pare zł wiecej jest i3 i płyta z 4 GB ram

Po trzecie primo 14 nm i 14 nm grafa to starczy markowy zasilacz 250w np forton bo i tak bedzie w połowie obciążony



#33 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 08:49

@B4ZYL

tylko cpu na a10 7800 bo ma dużo lepszą integrę i już jakaś propozycja jest

IHMO tak jak pisze HAL900


@HAL900

8gb ramu jest w mojej propozycji tylko dlatego by dual channel był ...

ogólnie sam pewnie widzisz że czy to się podoba nam czy nie ciężko lepiej to ogarnąć niż 4 wątkowy kaby w takiej kasie


jlzqhakr0o4c.jpg


#34 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 08:52

Spoiler

 

od 3:59 gry .fakt faktem z gtx 970 ale widac gdzie te cpu w szeregu stoją


fx 4300 ma lepsze wyniki szczególnie po oc a wychodzi taniej z am3 od fm2:cool:


FG42 (21 stycznia 2017 - 09:14 ):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 21 stycznia 2017 - 09:14


#35 Manius

Manius

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 10:26

Po długim czytaniu i namyśleniach...

https://www.morele.n...ry/info/4IhsWL/

Będzie? :/



#36 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 10:38

totalny nonsens ...

wszystko po kolei jest coś nie tak :[

https://www.morele.n...ry/info/uYmo07/  tu masz prawidłowy zestaw , a jak za drogo to kup bez grafiki i poużywaj na Integrze aż ją dokupisz ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#37 Manius

Manius

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 10:41

A czemu dysk ssd? zamiast zwyklego jakiegos 1tera?



#38 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 10:48

bo w twoim pierwotnym zestawie też był ssd i uznałem że chcesz to dałem , a poza tym będzie ciszej a pojemności braknąć nie powinno bo i tak do mocniejszych gier się ten zestaw nie nadaje - system + ważne programy + cs wejdzie a najwyżej HDD dokupisz puźniej :] a będziesz za to się cieszył bardzo szybkim systemem i ładowaniem programów + map w CS

ale twoja wola , można śmiało na hdd 1TB podmienić


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 21 stycznia 2017 - 10:49

jlzqhakr0o4c.jpg


#39 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 10:53

https://www.morele.n...ry/info/16J69x/

 

A taki bedzie najszybszy .Choć ja by dobrał tu gtx 1050 i 4 gb ram . Wystarczy ze troche przekroczy 1500zł i masz

 

 

Dla użytkowników forum morele.net przygotowało promocje,na darmową wysyłkę z montażem za 1zł albo darmowa wysyłka i karte sieciową za 1zł (do wyboru). 
Pamiętaj wartość koszyka musi przekraczać 1500 zł aby promocja zadziałała! Aby z niej skorzystać należy:
1. Jeśli chcesz montaż za 1 zł i darmową wysyłkę: wrzuć razem z podzespołami do koszyka usługę montażu w przypadku zestawów pod OC należy wybrać ten montaż.
W pole "Wpisz kod promocyjny" wpisz kod: VXW8NJNXKE
 
2. Jeśli chcesz Pendrive za 1 zł i darmową wysyłkę : wrzuć razem z podzespołami do koszyka Pendrive.
W pole "Wpisz kod promocyjny" wpisz kod: AM6VH06DZT


#40 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 10:54

nie dziw że taki tani jak procesora nie ma :]


FG42 (21 stycznia 2017 - 10:58 ):
Zbędny cytat. Używaj przycisku @Oznacz.

Użytkownik FG42 edytował ten post 21 stycznia 2017 - 10:57

jlzqhakr0o4c.jpg


#41 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 10:57

Z procesorem jest ok 1500zł i lata po 130 fps w FHD na najwyzszych w cs.a skladac na 730 czy r7 250to śmiech na kablu błachhaaaa

toć to dla ksiegowej jest:cool: ;)


Użytkownik HAL900 edytował ten post 21 stycznia 2017 - 10:58


#42 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:03

no cóż .. cena robi swoje ... chciałbym tam więcej wcisnąć

problem jest taki że w twoim zestawie masz badziewną obudowę a oszczędzasz tylko 15zł , zasilacz który przy pierwszym upgrade pewnie wyleci a oszczędzasz znowu 15zł i 4gb ram w single channel też wydajność ograniczy ...

już prędzej mój zestaw na integrze i zbierać na grafikę ... bez grafiki mój zestaw wychodzi 1254zł , a z RXem z twojego zestawu 1747zł ... także przekracza o prawie 350zł budżet autora ...

ja wszystko rozumiem ale budżet jest jaki jest :[


jlzqhakr0o4c.jpg


#43 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:11

W sumie buda mogłabycbyc i za 20zł bo ten zestaw to zero core TPD.Jest najnowsze co moze być 2 x 14 nm

Acha twój liczyszbez grafiki a mój z grafabłachaaa

I nie 1747 a 1575 .Oprócz orty problemy z matmą xD


@Manius

 

https://www.morele.n...ry/info/v4RQyd/

łap .bedzie latał dobrze nie tylko w cs . A w nim bedzie jakies 180a nie 130 :cool:



#44 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:11

Po co się pchać w te R7 250 czy 730...

 

Niech chłopak weźmie coś na i3-7100 ew. Pentium G4560 do tego 2x4GB Ram i polata jaki czas na integrze a na grafikę później @_VeV_ dokupi.

W zamian za to teraz lepszą obudowę i zasilacz kupić a jak nie to na raty coś... tutaj aż się prosi żeby uderzyć w GTX1050/1050Ti które spełni jego oczekiwania i chłopak pogra w coś więcej niż CS:GO.



#45 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:14

A po co ma miec 8 gb do cs .Moze mieć od razu co chce z rx 460 a on taki duzo słabszy od gtx 1050 nie ejst .Max 10% w dx 11 . I tak zapewni 180fps w cs na najwyzszych w FHD :cool:



#46 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:21

chcesz to mu wciskaj te 4gb dalej ... ale tu ilość + brak duala swoje zrobią ... mój zestaw to solidniejsza baza bo dałem lepszy zasilacz i obudowę które naddadzą się jakby to chciał rozbudowywać a zrobiłem to za !!! 30zł różnicy wobec twoich podzespołów - po 15zł  na obudowę i zasilacz ...

grafikę masz rację że rx460  , ale w tym budżecie się nie zmieści ...

ja polecam to co wcześniej tylko grafikę wywalić i poczekać na integrze aż będzie go stać ... będzie niezła podstawa , a na Integrze te co najmniej 80fps w 720p low da radę i też pogra


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 21 stycznia 2017 - 11:21

jlzqhakr0o4c.jpg


#47 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:23

Nie wiesz o czym piszesz ............Do cs nie ma problemu z i3 oraz rx 460 i 4gb ram.Po 180 bedzie latać a tak poza tym placzesz sioe w zeznaniach xD

http://forum.itpc.ne...-2x4gb-w-dualu/



#48 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:24

@HAL900 *Napisałeś post w tym samym czasie co ja, nie mogłem tego napisać, nie czytam w myślach:D

 

Nom, albo taka propozycja jak dałeś też jest świetnym rozwiązaniem.

8GB ram dałbym z tego względu, że na 4GB korzystając z samej przeglądarki Chrome, przy kilkunastu zakładkach ucieka dużo RAM:P a gdzie dodatkowo jakieś aplikacje czy programy w tle?

Teraz siedząc na forum przy kilkunastu zakładkach + muzyka, leci w użyciu 2,9 GB RAM a nie mam odpalonych żadnych programów.

 

Można też argumentować to tym, żeby dokupił sobie kolejną kość RAM za jakiś czas, ale 8GB to na dzisiaj standard.

Dlaczego jeszcze nie wstawiłeś filmiku Dual vs Single channel?:D



#49 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:28

@_VeV_

Spoiler

 

głupoty opowiadasz az furczy dzisiaj .Sam cpu i3zapewni po 250fps B)


@FUGA

 

Wstawiłem wystarczajaco duzo aby autor ocenił jak lata cs:)


Spoiler

 

nie bedzie zadnej róznicy


Użytkownik HAL900 edytował ten post 21 stycznia 2017 - 11:25


#50 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 11:28

film jest z przed roku a cs ciągle jest aktualizowany i raz coś naprawią a raz coś zepsują i optymalizacja się zmienia to 1 , hasswel nie miał takich wzrostów z dual channel jak skylake\kaby lake to 2 ...

Wiem że wiedzy masz masę ale w takim budżecie się ona nie sprawdza najwidoczniej bo tniesz nie tam gdzie trzeba moim zdaniem .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 21 stycznia 2017 - 11:29

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL