Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

[Recenzja] Obudowa na dysk twardy SATA 2.5" USB 3.0 za 16 zł !

hdd usb obudowa na dysk twardy sata 2.5

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 06:55

Każdy z nas pewnie ma walające się po szafach dyski twarde i tu pojawia się rozwiązanie tanie a jak ułatwiające życie.

Obudowę którą będę recenzował można znaleźć tu, na dzień pisania artykułu koszt obudowy to 3.90 $ z wysyłką. 

Co dostajemy za tą kwotę:

-obudowę z układem SATA 2,5" > USB 3.0
-kabel USB 3.0
-etui ze sztucznej skóry
 
YgnwL9k.jpg?1

 
Obudowa jest dostępna w trzech kolorach blado niebieskim, blado różowym i czarnym, wykonana z średniej sztywności plastiku, posiada dwa otwory, jeden na gniazdo USB 3.0 i drugi na niebieską diodę LED sygnalizującą pracę dysku. Mechanizm otwierania obudowy jest oparty na zatrzaskach, trzeba podnieść przez wgłębienie jedną ścianę obudowy na ok. 0,5 cm i pociągnąć do siebie. Otwieranie obudowy może sprawiać wrażenie, że zaraz coś połamiemy, kwestia wprawy.
 
JmzAXWR.jpg?1
 
lsYB9HB.jpg?1
 
W środku znajdziemy układ USB 3.0 na SATA 6Gb/s z kontrolerem JMS 578 frimy JMicron. Kontroler współpracuje z systemami od Win XP do Win10 i MAC 10.7.4, wspiera funkcje Plug&Play, tryby oszczędzania energii, jak i jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0. Maksymalna pojemność dysku jaką obsługuję chip to 2TB. Cała płytka wraz z dyskiem jest zasilana z jednego portu USB.
 
kvaTBL5.jpg?1
 
Kabel jest sztywny i solidnie wykonany szczególnie w okolicach złączy. Długość kabla to około 40 cm.

wIFRfGK.jpg?1
 
Etui wykonane jest ze sztucznej skóry lub materiału skóropodobnego, są to po porostu niechlujnie zszyte dwa kawałki materiału, raczej przy intensywnym użytkowaniu długo nie wytrzyma. Jak widać na zdjęciach moje egzemplarze miały małe defekty, producent je raczej dorzuca na zasadzie co miał pod ręką.

HvFZTJq.jpg

Zamontowałem dyski; jeden Western Digital Blue 500 GB (WDC WD5000BPVT-22HXZT1) i drugi Seagate Momentus Spinpoint 1 TB (ST1000LM024 HN-M101MBB).
 
Tak wygląda dysk w kieszeni, siedzi dość ciasno nie ma luzu, więc dysk nie będzie latał.

yGKsIoM.jpg?1
 
Przy pierwszym podłączeniu, pojawiły się pierwsze problemy jednak Windows szybko sobie z nimi poradził. Druga kieszeń bez problemów od razu pojawiła się w systemie jako dysk lokalny.

5NF3qr9.jpg
 
Przeprowadziłem testy w programie CrystalDiskMark 5.2.0 x64 na częściowo zapełnionych dyskach, wyniki są bardzo dobre co ciekawe widać, że chip JSM 578 wyciska z dysku Western Digital maks możliwości jakie może osiągnąć.
 
n54EoLz.png
 
Podsumowując obudowa jest warta 16 zł i polecam ją każdemu kto potrzebuje obudowy do dysku domowego archiwum, która zapewni nam szybki dostęp do plików bez plątania się z adapterami i zasilaczami a zarazem ochroni nasz dysk przed kurzem i przypadkowymi zarysowaniami, stuknięciami, wyładowaniami ESD czy zwarciami na układzie logicznym dysku. 
 
DCIYiYZ.jpg?1


Użytkownik valocho edytował ten post 17 stycznia 2017 - 06:57

| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#2 DarkRaven666

DarkRaven666

    Smutny Czołgista

  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 07:22

No i git. Fajnie, że ktoś opisuje takie tanie produkty z AliExpress. Jak z wytrzymałością tego? W środku nie ma żadnych gum, śrub czy czegokolwiek, co utrzymywałoby dysk w jednym miejscu?


Użytkownik DarkRaven666 edytował ten post 17 stycznia 2017 - 07:23

Spoiler
 
To ja, to ja - wcielenia zła. Bunt próżny trud, co każę rób...

#3 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 07:48

dysk po prostu trzyma się na styk w obudowie, są takie plastikowe usztywnienia które raz, że usztywniają obudowę to trzymają dysk na miejscu, w przypadku dysku 1TB który testowałem wyraźnie ciaśniej wchodził od 500GB, widocznie zależy to od wielkości samego dysku, jeśli zależy nam na pewnym utrzymaniu dysku w miejscu możemy użyć taśmy dwustronnej, kleju na gorąco lub kawałka gąbki, ale moim zdaniem nie jest to potrzebne


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hdd, usb, obudowa, na, dysk, twardy, sata, 2.5

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL