Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [6k] przeznaczony do [gier] dla [dasdjso]


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 stycznia 2017 - 05:54

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 6 tysięcy

*Wymagania oraz zastosowanie - gry

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje - wszystkich

*Czy planujesz podkręcanie? - tak

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - nie.

*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne...ry/info/MoUN6w/

 

Witam , chciałbym aby w zestawie znalazł się procesor kaby lake :) oraz karta gtx 1070 , chciałbym również aby wszystko w środku ładnie się prezentowało (pod czerwień ), 16 gb ramu , dysk 1 tb , oraz dysk ssd , cena to 6000zł :) powodzenia i z góry dziekuje:) 



#2 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 13 stycznia 2017 - 06:29

SSD do zmiany na GoodRam IRIDIUM PRO, dysk oparty na kościach MLC, mniej poupychane dane, co za tym idzie lepsze i bardziej żywotne.

Karta graficzna do zmiany na Palit GTX 1070 GAMEROCK, chłodzenie bardzo podobne z wgranym lepszym biosem, karta wydajniejsza od Twojej propozycji i tańsza.

Pamięci zmienił na te Vengence LPX (skecisz je na 3000+)

Płytkę zmienił na MSI Z170A TOMAHAWK + zapytanie do opiekuna o aktualizacje BIOS do najnowszej wersji.

Chłodzenie SilentiumPC Fortis 3, wydajnościowo bardzo podobnie, pod względem hałasu podobnie a w cenie znaczna różnica. Chyba, że kierowałeś się wyglądem chłodzenia, to rozumiem.

Chociaż przy tej obudowie, tym rozmiarze okna, tym rozmiarze chłodzenia to za wiele tam nie zobaczysz i dlatego dałbym tutaj obudowę Fractal Design Define C, będziesz miał ciszę jak makiem zasiał + wyjdzie taniej.

 

MOIM zdaniem, sens kupowania obudowy z oknem jest w momencie zastosowania Autorskiego chłodzenia cieczą lub AIO, gdzie wszystko ładnie widać i jest przestrzeń w obudowie albo, gdy okno jest dużych rozmiarów czy też obudowa ma cały panel pleksi lub wykonany z hartowanego szkła.

Tutaj cały widok przesłoni Ci chłodzenie... ale to moje zdanie.

 

Jeżeli wszystko chcesz pod czerwień i czerń to zmień tylko SSD na Iridium,

Pamięć Ram zmień na Vengance DDR4 Red (wykręcisz sobie je na 3000+)

Kartę Graficzną na brata bliźniaka Gainward GTX 1070

 

i to chyba tyle.



#3 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 stycznia 2017 - 09:37

co do płyty wolałbym od razu  z z270:) , kartę ok zmienię dysk też , co do chłodzenie to również wyglądem się kierowałem:) , ale raczej teraz tylko płyty odpowiedniej mi brakuje bo jak wspomniałem wolałbym na starcie mieć najnowszy z270 .



#4 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 13 stycznia 2017 - 09:44

Tylko, że po aktualizacji płyty na Z170 będziesz miał to samo a płaciśż tylko za nowość. Za te pieniądze możesz dołożyć do czego innego.



#5 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 stycznia 2017 - 10:03

rozumiem , ale nie zamawiam tego dzisiaj :)


FG42 (13 stycznia 2017 - 10:09 ):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Użytkownik FG42 edytował ten post 13 stycznia 2017 - 10:08


#6 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 10:37

@dasdjso Czyli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy od komputera za 6k oczekują nie tylko wydajności ale i wyglądu.

 

Za 5k PLN można złożyć zestaw na tym sam poziomie wydajnościowym, Ty dokładasz 1k do wyglądu i jesteś tego świadom - oczekujesz wydajności, jakości i prezentacji.

Z reguły produkty premium co często wiąże się z większą ceną, będące lepsze jakościowo jednocześnie prezentują się po prostu ładniej bo producent też to ma na uwadze i tego oczekujesz.

 

Także tak jak zwróciłeś uwagę na to co wyżej napisałem, proponowałbym wymienić:

SSD do zmiany na GoodRam IRIDIUM PRO

Pamięć Ram zmień na Vengance DDR4 Red (wykręcisz sobie je na 3000+)

Kartę Graficzną na brata bliźniaka Gainward GTX 1070

 

Fajną propozycją obudowy z przeszklonym panelem jest PHANTEKS Enthoo Pro M, może nie wygląda tak spektakularnie jak NZXT, ale za to będzie więcej widać w środku. Za zaoszczędzoną kasę, możesz zakupić taśmę LED (są takie na pasku magnetycznym) i zamocować po obwodzie okna (w obudowie) i ustawić sobie na czerwone LED, będzie wyglądać bajerancko + do tego wymiana wentylatora wyciągającego na Corsair AF140 lub na Corsair AF140 RED LED. Uroku dodaje właśnie przydymiony - cały z hartowanego szkła panel boczny.



#7 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 02:11

a co z tą płytą , i tak poczekam aż nieco stanieją , ale co brać , msi gaming 3 z 270 czy moze sli plus?:) , doradz jakąś:))



#8 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 04:18

Z technicznego punktów widzenia różnice między MSI GAMING M3 a MSI SLI PLUS są tylko dwie, reszta jest bez zmian:

 

 GAMING ma sieciówke: Killer E2500 Gigabit LAN

SLI PLUS ma sieciówke: Intel® I219-V Gigabit LAN

 

 GAMING ma: 2x USB 3.0 (umożliwiają wyprowadzenie 4 portów USB 3.0)

SLI PLUS ma: 2x USB 3.1 gen 1 (umożliwia wyprowadzenie 4 portów USB 3.1 gen 1)

 

Co do USB to wiesz co lepsze, co do sieciówek to na korzystaniu na co dzień nie ma żadnej różnicy, różnica jest w oprogramowaniu.



#9 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 07:27

https://www.morele.n...i-d-atx-975997/ a cos takiego?:)



#10 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 08:01

MSI GAMING M3 z tego grona jest chyba najlepsza, jej sekcja zasilania wygląda na najporządniejszą.

Nie jestem ekspertem i nie znam się na tym od strony technicznecznej ale jej patrząc na cewki stoi ona na wyższym poziomie od pozostałych, wyglądają na zapewniające znacząco większy zakres prądowy z taką obudową zapewne są dużo chłodniejsze niż np. SLI PLUS.

 

64bAd0t.png

 

Niech ktoś kto się zna od strony technicznej, będący w stanie ocenić to po zdjęciach lub mający wiedzę na temat się wypowie.



#11 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 09:17

jak ci sie podoba :)



#12 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 09:57

No dokładnie, to co bardziej się Tobie podoba, tutaj nie ma dużych różnic.

 

Jeżeli chcesz jakiejś opinii to mi najbardziej podoba się MSI GAMING M3.

Gigabyte GA też niczego sobie a ta SLI PLUS to taka średnia jej poprzednik na Z170 był zachowany w kompletnej czerni,

bez niepotrzebnych srebrzystych wzorków, jakoś bardziej mi się to podobało.



#13 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 10:52

w gaming m3 nie ma opcji sli z tego co mi się wydaje a nie jestem pewien czy w przyszłośći nie będę dokładał jeszcze jednej karty:) , natomiast jeżeli się mylę to m3 bardzo mi się podoba.



#14 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 10:58

https://www.morele.n...b-c-atx-975962/

tu masz sli .Tak bynajmniej przedstawia tytuł



#15 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 stycznia 2017 - 05:36

tak , ale schrzanili  ją tymy szarymi czy tam białymi ozdobami ;/



#16 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 15 stycznia 2017 - 05:41

To juz twoja opinia .Do czarno białego jak znalazł .Kontrast jest jeszcze wiekszy jak na czarnej .Z pewnoscia bardziej stonowana jak ta twoja choinkowa gigabyte


Użytkownik HAL900 edytował ten post 15 stycznia 2017 - 05:41


#17 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 15 stycznia 2017 - 06:32

w gaming m3 nie ma opcji sli z tego co mi się wydaje (...)

 

Na stronie producenta napisane jest, że wspiera MULTI-GPU a jeden ze slotów jest wyposażony w "stealarmor" ze wsparciem AMD Crossfire, nie ma słowa o SLI :(

Natomiast w M5 jest już wspomniane wsparcie dla obu przypadków SLI i Crossfire, płyty wyglądają bardzo podobnie z tym, że M5 ma już "chronione" sloty RAM x4 i PCI-E x2 oraz maskownicę dźwiękówki za co trzeba słono dopłacić.


Użytkownik FUGA edytował ten post 15 stycznia 2017 - 06:33


#18 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 16 stycznia 2017 - 05:17

o tym ,że m5 wspiera sli to ja wiem , ale jej koszt jest sporo wyższy:), no nic , najwyżej jak m5 nie stanieje to wezmę z270 sli plus


a tak wgl to ta sli plus ona nie ma żadnych podświetleń? :)



#19 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 08:10

ostatecznie zestaw prezentuje się tak : http://www.morele.ne...ry/info/wRjuCu/ , zestaw bez dysku ssd poniewaz dodany jest dysk intela w zestawie z płytą g m5 :)



#20 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 11:39

Elegancki :)



#21 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 11:53

Wydajnością chyba dużo nie odbiega od swojej elegancji prawda? :))

#22 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 11:58

Będziesz zadowolony.

Powodzonka w losowaniu Kaby, może się trafi sztuka 5.2Ghz przy 1.35 max :)



#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 12:11

przy kaby generalnie nie jest źle bo ja najgorsze co słyszałem to 4,7ghz przy 1,3825V ... ale grzeją się pieruńsko - jeszcze bardziej niż skylake i hasswel którego uznawałem za konkretne patelnie ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#24 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 09:03

oby , do tego jeszcze jak będę miał czas to dorzuce czerwone okablowanie , aa  zastanawiam się czy nie lepszą budą będzie silent base 800? :) co o tym myślicie?

ps . dzięki , też mam taką nadzieję @FUGA


Użytkownik dasdjso edytował ten post 20 stycznia 2017 - 09:03


#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 10:17

no właśnie nie jest bo ma bezsensowną framę , w środku miejsca wcale dużo nie ma a przez plastiki wygląda jak by była ogromna {ten sam trik co zalman z3} , układanie w niej kabli to katorga bo nie ma gdzie przypiąć trytytek ... ogólnie poza fajnym designem i cichutkimi wentylatorami nie oferuje nic ciekawego i nie warto


jlzqhakr0o4c.jpg


#26 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 11:23

Ja to zaraz wyjdę na jakiegoś fanboya Fractal Design:D bo napiszę to już z setny raz, ale serio pod względem przestrzeni w środku i miejsca na okablowanie czy zarządzanie samymi przewodami budy Define S oraz Define C nie mają sobie równych no i jeszcze duże okno z pleksi prawie na cały panel boczny daje duże pole widoku, o zapewnieniu ciszy czy odpowiednim ofilrtowaniu nie wspominając.

Oczywiście są równie dobre albo i lepsze obudowy ale to już koszta dużo większe np. Base PRO 900



#27 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 02:34

nie no mi osobiście urzeka obudowa nzxt , podoba mi się to ,że zakrywa klatki na dyski :) , i wgl ma fajny design, więc raczej pozostanę przy, ale jak będę miał jakieś wątpliwości co do zestawu to będę pisał :)



#28 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 02:40

To juz kwestiagustu .Dla mnie to dziwolag . Zreszat kazda sie nudzi chocby była za 1000zł


A ten ssd intela szału nie robi.Nie wiem czemu ale ładowanie windowsa wolne było



#29 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 02:48

największy problem z intelem 600p to taki że po przekroczeniu TBW przełącza się w tryb read only - a przynajmniej tak twierdzą użytkownicy na zagranicznych forach , a i na frazPC takie wpisy widziałem ...

a coś czuję że przy TLC za wysokiego TBW to on nie ma i można to w 2\3 lata zapełnić ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#30 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 02:52

Te dyski maja pare miechów wiec głupoty pisza a łykasz



#31 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 02:55

no nwm ... jak ktoś się postarał to TBW dał radę wykorzystać jak testował wytrzymałość bo i tacy są ...

moim zdaniem to możliwe bo takie triki już intel stosował w przeszłości ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#32 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 02:58

To wpisz zielone ludziki na googlach to tez je zanajdziesz . Obserwuje ze na forach IT jest wiecej bajkopisarzy niz gdzie indziej .....

Intel dał 5 lat gw i w normalnym użytkowaniu musisz mieć przynajmniej 15 lat



#33 dasdjso

dasdjso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 10:11

aa i takie pytanko czy te kostki  nie byłyby lepsze? :) https://www.morele.n...000c15r-929847/



#34 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 10:14

dobre są , ale trochę wysokie i bym uważał wtedy z chłodzeniem :]

moim zdaniem grandis 2 + corsair LPX 3000mhz w odpowiedniej pojemności 2x4\2x8 zależnie od wyboru


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL