Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za (4500zł) przeznaczony do gier dla (Emily185)


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Emily185

Emily185

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 12 stycznia 2017 - 09:32

Witam forumowiczów! :D Przybyłem tutaj z chęcią zasięgnięcia informacji od ekspertów hardwarowych najwyższej rangi co dokładnie byłoby najlepsze dla mojego pudełka. Stary komputer był troszkę przystosowany pod rozbudowę, więc nie ma konieczności kupowania wszystkiego. Przejdźmy do rzeczy:
 
Zastosowanie komputera: Gry
Maksymalna kwota: 4500
Kiedy zamierzam kupić komputer: Jak najszybciej
Których części potrzebuję?: Płyta główna, procek, grafika, ramy, dokładamy pewnie ssd no i chłodzenie na procka jeśli potrzebne.
Czy będę podkręcał?: Propozycje, podkręcanie możliwe :D
Monitor, rozdzielczość: 24-27 cali
Specjalne wymagania: Nope
Czy posiadam części z poprzedniego komputera?: Obudowa: Zalman Z3 Plus, zasilacz: be quiet pure power l7 530w, dysk twardy: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) i nagrywarka dvd
Własna propozycja zestawu: Dawno nie siedziałem w hardware, nie ma propozycji
inne: system na dysku i na płytce oryginalna wida 7
 
Liczę na fachową pomoc, dziękuję :D
 
Przepraszam administrację, internet wywalił błąd i w efekcjie poszło kilka tematów za dużo ; d 

FG42 (12 stycznia 2017 - 09:58 ):
Poprawiłem tytuł tematu.


#2 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 12 stycznia 2017 - 06:04

@Emily185

monitor masz czy też chcesz kupić i jest wliczony w tą kwotę 4500zł czy masz na niego oddzielny budżet ?


co do propozycji PC to radze poczekać jeszcze troszkę to ceny nowych i starych procesorów spadną i wyjdzie trochę taniej a na dzień dzisiejszy mogę ci zaproponować taki zestaw (BEZ OC)

Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Pamięć GoodRam DDR4 8GB 2133 CL15

Obudowa SilentiumPC Regnum RG1W

Płyta główna MSI H110M PRO-D

Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB GDDR5

Cena ok.4100zł

Opisując zestaw zacznę od jego mocnych stron a najmocniejszą rzeczą w tym komputerze będzie GPU GTX1070 jest to bardzo wydajna karta i wystarczy na wiele lat. Procesor jest to i5 6402p jej potencjał spoczywa w taktowaniu turbo które osiąga 3.4GHz na 4 rdzeniach moim osobistym zdaniem jest to najbardziej opłacalny procesor z zablokowanym mnożnikiem przez co go nie podkręcimy. Do zestawu dorzuciłem dodatkowe chłodzenie procesora które zagwarantuje niższe temperatury procesora i lepszą kulturę pracy. Dysk Seagate 1tb jest cichy i wydajny idealny do twoich wymagań. pamięć ram to 8gb o taktowaniu 2133MHz w przyszłości masz możliwość rozbudowania tego o kolejną 1 kość. Zasilacz o mocy 600W wydajny mocny z dużym zapasem energij. Co do obudowy jest to taka podstawowa nieźle wyglądająca skrzyneczka z oknem.

 

możesz zrezygnować z 1tb hdd i na te konto wziąć GoodRam Iridium Pro 240GB lub Transcend SSD370 128GB


Użytkownik szajbus1-3 edytował ten post 12 stycznia 2017 - 06:18


#3 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 12 stycznia 2017 - 06:05

OK. Jeżeli 4.5k bez monitora to wyglądałoby to tak:

 

Procesor

Płyta Główna

Karta Graficzna

Pamięć RAM

Dysk SSD

Chłodzenie

Obudowa - jakoś ten zalman mnie nie przekonuje ( ͡º ͜ʖ͡º)

 

Lista aktualizacji BIOS

 

I teraz tak. Sciągasz i wgrywasz BIOS do swojej płyty dla Skylake OC i lecisz na 4.4GHz i więcej w zależności od sztuki.

OC to nic trudnego. Jest wiele poradników na YT, jest wiele doradców na Forum. Niczego się nie bać.

W najgorszym przypadku komputer się zrestartuje a ty powrócisz do ponownych ustawień w BIOS.

 

Tutaj porównanie i5-6400 Stock vs i5-6400 OC 4.66GHz, tego samego procesora podkręconego w ten sam sposób jaki będziesz robił to Ty.

Spoiler

 

Dla użytkowników forum morele.net przygotowało promocje,na darmową wysyłkę z montażem za 1zł albo darmowa wysyłka i karte sieciową za 1zł (do wyboru). 
Pamiętaj wartość koszyka musi przekraczać 1500 zł aby promocja zadziałała! Aby z niej skorzystać należy:
1. Jeśli chcesz montaż za 1 zł i darmową wysyłkę: wrzuć razem z podzespołami do koszyka usługę montażu w przypadku zestawów pod OC należy wybrać ten montaż.
W pole "Wpisz kod promocyjny" wpisz kod: VXW8NJNXKE
 
2. Jeśli chcesz Pendrive za 1 zł i darmową wysyłkę : wrzuć razem z podzespołami do koszyka Pendrive.
W pole "Wpisz kod promocyjny" wpisz kod: AM6VH06DZT

Użytkownik FUGA edytował ten post 12 stycznia 2017 - 06:11


#4 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 12 stycznia 2017 - 06:07

co do monitora to polecam ten Monitor LG 24MP48HQ-P lecz on trochę przekracza budżet ale jest wart swej ceny ze względu na dobrą matryce FHD IPS 24cale gdyby jednak zabrakło ci kasy to możesz zainwestować w któryś z tych monitorów

Monitor AOC i2276Vwm IPS 21.5cali

Monitor AOC E2270SWHN TN 21.5cal





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL