Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Switche w klawiaturze mechanicznej

Klawiatura Mechaniczna

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moud

Moud

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 08:27

Witam dwa dni temu troszkę zalała mi się klawiatura słodkim napojem i dzień później switche w niektórych klawiszach tak jakby się przyklejały i ciężko się je wciska , miałem tak kiedyś wcześniej z innymi przyciskami i się same naprawiły ale teraz czekam już 3 dzien i nadal ciężko się klika jest coś co mógłbym zrobić aby to naprawić? jakiś sposób ryż ,cokolwiek? Czy klawiatura do gwarancji jeżeli w ogóle to obejmuje? :/



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 08:37

gwara tego nie obejmuje ...

zalałeś colą ? ja tak też załatwiłem swojego razera BW TE ...

rozbierz klawiaturę i jeżeli jest dostęp do PCB to strzykawka i ciepła woda + kropelka albo 2 na klawisz i maltretujesz bardzo energicznie klikając , jest szansa na uratowanie ... oczywiście po tym 24h suszenia


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Moud

Moud

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 08:41

a co to jest ten PCB bo nie wiem? 


dodam ze mam klawiature cm storm quickfire tk blue 



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 08:45

PCB czyli płytka drukowana na której sa zamontowane przełączniki ... w razerze tak to obudowali że woda nie ma gdzie uciekać i tą metodą za wiele nie zdziała ...

Rozbierzesz swoją klawiaturę to zobaczysz i możesz spróbować metodę wyżej bo to jedyne co może zadziałać ...

gwarancję już straciłeś za takie coś więc działasz na własne rezyko ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 08:48

Można spróbować przepłukać PCB klawiatury alkoholem izopropylowym.


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#6 Moud

Moud

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 08:51

chodzi o to ze pod plytka na ktorej sa zamontowane switche jesze jest takie wolne miejsce tak?



#7 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 08:53

Switche są wlutowane w płytkę drukowaną zamkniętą w obudowie.


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 04 stycznia 2017 - 08:53

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#8 Moud

Moud

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 08:57

albo inaczej jak sprawdzic czy moja klawiatura cm storm quickfire tk blue ma to pcb bo nie mam totalnego pojęcia nawet po przeczytaniu tego jak to zrobić 



#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 09:07

rozebrać klawiaturę i zobaczyć czy przełączniki nie są zabudowane ... jak nie to metoda ze strzykawką którą podałem daje szanse na jej uratowanie ...

http://imgur.com/a/9sHx7 - polecam szczerze :]


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 04 stycznia 2017 - 09:07

jlzqhakr0o4c.jpg


#10 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 09:07

Śrubokręt w grabę i rozkręcasz musisz ją rozbebeszyć. Zdjąć wszystkie klawisze z przełączników, wyjąć płytkę i ją wyczyścić.

Chyba, że jest tak jak kolega piszę wyżej. Wtedy jeśli nie wymyjesz dobrze przełączników strzykawką to mogiła.


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 04 stycznia 2017 - 09:08

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#11 Moud

Moud

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 09:10

rozebrać klawiaturę i zobaczyć czy przełączniki nie są zabudowane ... jak nie to metoda ze strzykawką którą podałem daje szanse na jej uratowanie ...

http://imgur.com/a/9sHx7 - polecam szczerze :]

problem z tym ze nie posługuje się tak dobrze angielskim :P a coś czuje ze ten artykuł mógłby mi uratować za przeproszeniem tyłek


Użytkownik Moud edytował ten post 04 stycznia 2017 - 09:17


#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 09:19

no to niestety musisz się w angielskim doszkolić , google translate może ci trochę pomóc ale nie tłumacz czasem całej strony bo wyjdą głupoty ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 Moud

Moud

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 09:46

Poczytałem o tym tricku z woda sodowa , ta woda sodowa to moze byc zwykla woda gazowana np cisowianka ze sklepu?



#14 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 11:37

czyści to sie alkoholem a nie woda .



#15 Moud

Moud

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 05 stycznia 2017 - 04:24

a jest w internecie gdzies filmik na ktorym moge zobaczyc jak przeczyscic ten switch to woda sodowa/lub alkoholem izopropylowym?





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Klawiatura Mechaniczna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL