Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Monitor VGA/D-SUB 2048x1152 60Hz i problem z nowymi GPU


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 03 stycznia 2017 - 07:56

Cześć,
 

szukam odpowiedniego konwertera z cyfry na analog (np. DVI > DSUB), mało kto się chyba zorientował, że producenci kart po cichu z obecnych GPU wywalili RAMDAC, czyli taki układ który np. pozwalał podłączyć takie coś pod DVI i mieliśmy sygnał analogowy, w takim adapterze nie ma żadnej elektroniki to układ karty graficznej puszczał przez DVI sygnał analogowy (tu objaśnienie) a adapter tylko łączył odpowiednie ścieżki dvi > dsub, jak można zobaczyć w dzisiejszych grafikach brakuje DVI-I jest tylko DVI-D, ktoś powie są adaptery konwertery HDMI > DSUB, one obsługują tylko rozdzielczość do 1920x1080, monitor który ja posiadam ma 2048x1152,

 

znalazłem taki chiński konwerter w domu (walał się po szafie) i wyświetla obraz z natywną rozdzielczością ale na białym tle mam smugi obok napisów jakby ktoś szmatą przejechał z lewej na prawą

 

tak więc jeśli ktoś z Was posiada konwerter HDMI/DP/DVI na DSUB i działa tak na swoim monitorze prosiłbym abyście w wolnym czasie użyli np. programu tego do sprawdzenia czy taki konwerter nie wytwarza smug, kresek, pasków na obrazie i podali markę waszego konwertera lub najlepiej link do sklepu lub strony producenta,

a już by było super jakby ktoś wyszukał taki DAC który obsługuje na DSUB 2048x1536 (czyli tyle ile dsub jest w stanie max wyrzucić) - ja szukałem i nic z tego, wszystkie są do 1080p max.

Pozdrawiam,

val



 


Użytkownik valocho edytował ten post 03 stycznia 2017 - 08:23

| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL