Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Gladius M40 PureBlack i Grandis 2 XE1436

M40 XE1436

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 0byczy

0byczy

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 11:00

Witam,

Posiadając obudowę Gladius M40 postanowiłem zmodernizować nieco zestaw i przy okazji zmienić wysłużoną Katanę 2. Z forów wiem że pierwsza wersja Grandisa mieściła się do tej obudowy, a jak wygląda sprawa z drugą wersją XE1436?

#2 SilentiumPC

SilentiumPC

Dużo pisze

• Przedstawiciel Firmy
  • 719 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 10:01

Witaj 0byczy:)

Tak, Grandis 2 XE1436 jest kompatybilny z tą obudową :) A tak z ciekawości to masz wersję z pełnym bokiem czy też z plexi?

#3 0byczy

0byczy

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 02:58

Tak, Grandis 2 XE1436 jest kompatybilny z tą obudową :) A tak z ciekawości to masz wersję z pełnym bokiem czy też z plexi?

Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź. Mam pełny bok.

Jeszcze mam 2 pytania:

- jaka najwyższa pamięć się pod nim zmieści? (40mm)?

- czy drugi wentylator może znajdować się po stronie wydechu (pull) i czy ma to sens jeśli chce się włożyć wyższe pamięci (np. Ripjaws V)?

Mam jeszcze dwa typy - Ninja 4 lub siostrzana (z wyglądu do Grandisa) Fuma, bo też się zmieszczą, a miejsca na pamięci chyba tyle samo. Szukam zatem za i przeciw ;-)

#4 SilentiumPC

SilentiumPC

Dużo pisze

• Przedstawiciel Firmy
  • 719 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 03:24

Generalnie nie ma problemu z pamięciami o wysokości rzędu nieco ponad 40 mm ale przy założeniu, że na radiatorze podniesiesz odrobinę przedni wentylator :) Co do ewentualnego umieszczenia wentylatora 120 mm z tyłu radiatora to jest to możliwe, jednak nie na każdej płycie głównej. Przykładowo jeśli płyta główna ma mocno przesunięty socket procesora (w sensie w stronę tylnych wyjść płyty głównej), to wtedy wystąpić może kolizja z tylnym wentylatorem obudowy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: M40, XE1436

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL