Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Problem z RAM

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 drizz

drizz

Advanced Member

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 05:40

Witam

Panowie może ktoś się spotkał z tym i potrafi pomóc.Chodzi mi dokładnie o to, czy poszła płyta czy procek 

I74590K

Asrock Z97 PRO4

4x4 DDR3/2400MHZ Corsair Platinum

Corsair RM750x 750w

GTX 1070

Problem zaczął sie, od tego jak kości po roku czasu, przestały działać w trybie XMP,za chiny nie można było ich uruchomić z ustawieniami preferowanymi czyli 2400Mhz ani poprzez XMP ani ręcznie.Działały tylko z częstotliwością 1866Mhz i niższymi. Później dały się uruchomić na 2133Mhz ale po któryms restarcie z powrotem działały tyllko na 1866Mhz. Pamięci przetestowane programami Memtest i temu podobne i nic nie wykazało.Wziełem od kolegi kości z drugiego komputera i zachowywały się identycznie.Wszystko jakoś działało aż do wczoraj, komputer sie zrestartował i ram nie wstaje ani jak kości włoże w dwa banki dual ani w cztery.Pamięć działa tylko albo jak włożę jedną kość albo dwie ale w single w dualu komp się uruchamia ale jest czarny ekran i nic się nie dzieje.I teraz mam taki problem,  nie wiem na co by postawić czy płyta główna poszła czy kontroler na CPU.Może jakieś wskazówki :D

PS:

Dodam jeszcze to jakie rzeczy działy sie przed tym,zanim ram przestał działać w dual

Wysokie zużycie CPU i dysku po 100% przy instalowaniu czegokolwiek programu , gry itd. zawieszanie sie komputera i bluscreny,krytyczne zdarzenia Kernel Power/41

Ciąg dalszy, komp wystartował na pamięciach od kumpla :D Ale tylko na dwóch kosciach,po kilkunastu próbach udało się uruchomić kompa z kościmi w czterech bankach. Ale na moich kościach w dual dalej się komp  nie uruchamia,czyli wychodzi ,że to pamięci.Ale jak??? Bo jak kości są włożone pojedynczo lub w single to komp dziala bez problemowo. Qurwasz głowa boli.A tak po za tym , to reklamował juz ktos kości od Corsair-a,mozna do nich wysłać czy do sprzedawcy?? 

Użytkownik drizz edytował ten post 01 styczeń 2017 - 05:50

I5 4690K 4.5Ghz 2.2v/Raijintek Triton/Asrock Z97Pro4/PNY GTX 1070/Corsair Platinum 2400Mhz/SSD Crucial M500 128GB/HDD WD 1TB Blue/

FX 8320 4.5Ghz 1.45v/Antec H20 650/Asus m5a97-Evo 2.0/MSI GTX 970I/HDD WD 1TB Blue/Thermaltake London 80 Gold modular 550W/NZXT H-440

#2 meesha

meesha

Forumowicz

• Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 11:45

A wyjmij proca i starannie obejrzyj LGA, czy coś gdzieś nie przekrzywione/wygięte w gnieździe.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL