Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Przeskakująca temperatura z rdzenia na rdzeń


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radziak

Radziak

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 10:03

Witam. Mam taki problem. Włączam Cs GO i słyszę wentylatory mi się włączają na ok 1000rpm. Mam Noctue nh d-15. Nigdy wcześniej nic się takiego nie działo bo komputer nie miał wgl problemow z ta gra. Więc odpaliłem Real temp i tam zauważyłem że na 1 z 4 rdzeni przy włączonym Cs skacze temp do 50 C a na innych jest 30-35 max. I tak w kolko raz na 1 rdzeniu 50 na innych 30 i się zmienia rdzeń. Mam i7 4790k podkręcony do 4.7 Ghz. Miesiąc temu podkręciłem i nic się nie działo. Dzisiaj nawet grałem i było ok. Dziś zmieniłem zasilacz na słabszy z Corsair VS650 na SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550W i nie wiem może to jego wina. Ale jak to możliwe to nie wiem. Normalnie obroty są 500-600rpm a tylko włączę cs  1000. Czujniki się zepsuły? jak to sprawdzić?



#2 FG42

FG42

    VX-120

  • Moderator
  • 1 874 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 10:10

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony


HardwareChłodzenieKonwencjonalneHardwareWszystko o OC



#3 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 10:10

Masz włączoną w ustawieniach gry wielordzeniowość?



#4 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 10:31

A może przy zmianie zasilacza trąciłeś chłodzenie i coś tam już nie kontakuje jak trzeba? Zdjąłbym, usunął starą pastę, nałożył nową, założył noktę od nowa i sprawdził.


Użytkownik meesha edytował ten post 30 grudnia 2016 - 10:32


#5 Radziak

Radziak

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 11:28

No mam ustawione tak jak trzeba wszystko. W cs go mi sie taka temperatura pojawia i to już w samym menu a nie  w grze nawet. ze na jednym rdzeniu takie temp. włączyłem teraz h1z1 i mam temp takie same 2-5 C max odchylenia od siebie. i wentylator się włącza na az 1000 rpm. On tak nigdy się nie włączał bo go wtedy słychać. Ja już dziś grałem po tym jak włożyłem nowy zasilacz i nic się takiego nie działo... nie zauważyłem tego. Wątpię że tam się coś poruszyło też bo w Ide temp normalne


https://zapodaj.net/...9642b5.jpg.html screen zrobiony przy włączonym cs i ta najwyższa temp na rdzeniu sobie tak skacze na inny. Dziwna sprawa... i te obroty 1000 rpm to już słychać wentylatory a obciazenie 13 % procka


Dziwna sprawa przestawiłem w speed fan z smart guardian na software option i mi wentylatory zjechały na 500 nie słychać go co ciekawe temp wgl sie nie zmienily czy to było 1000 jak wczesniej czy 500rpm teraz. Software control to znaczy ze co ? ze obroty są kontrolowane przez speed fana czy od płyty głównej?


https://zapodaj.net/...9c79ba.jpg.html


Użytkownik Radziak edytował ten post 30 grudnia 2016 - 10:58


#6 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 11:32

Temp sie nie zmieniły bo z cpu z pasta wiekszosc pozostaje pod blachą .

A co ty tam masz to nie wiem



#7 Radziak

Radziak

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 31 grudnia 2016 - 01:41

Też sam nie wiem o co chodzi. Nigdy się wentylatory od chłodzenia nie włączały bo nie było takiej potrzeby bo Cs to nie gra jakaś wymagająca jeszcze na low. A tu od razu w menu takie rzeczy nawet nie w gierce. Na razie ustawiłem w Speed Fanie tak jak pisałem wyżej na softwarecontrol i już tak nie szaleją wentylatory i będę obserwował sytuacje co się będzie działo z temp na razie wszystko w normie. Najwyżej system przeinstaluje i będę patrzył dalej.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL