Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Instalacja windows 7 na HP dv7-6b20ew

instalacja windows wybierz sterownik który chcesz zainstalowac

Najlepsza odpowiedź meesha , 31 grudnia 2016 - 12:41

Spróbuj z zestawem sterownik - zestaw układów, a następnie albo uruchomić instalację i pozwolić mu wypakować pliki (i zaraz instalację przerwać), albo samemu je wypakować z exe'ka programem 7zip. Tam będą niezbędne pliki - albo w folderze All, albo WIN7.

 

Natomiast co do widzialności pendrive - spróbuj z portu usb, który nie jest usb 3.0 (czarny, nie niebieski, jeśli jest oznaczenie kolorami).

Przejdź do postu


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 07:11

Witam. Posiadam laptopa hp dv7-6b20ew i chcę wgrać na nowo win 7 ale przy próbie instalacji wyskakuje mi komunikat który widać na poniższym zdjęciu:

komunikat_aehhqqq.jpg

Nie bardzo wiem o który sterownik mu chodzi bo na stronie hp nie znalazłem takiego. 

Pierwszy raz spotkałem się w ogóle z takim komunikatem a trochę komputerów i laptopów przez moje łapki przeszło. 



#2 Jaro070

Jaro070

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 07:25

Potrzebny Ci sterownik SATA AHCI. Sprawdź ten https://downloadcent...-Desktop-Boards


Crucial MX100 256 GB | Transcend SSD340 128 GB | Crucial BX300 240 GB | moweek M41 60 GB | polecanelaptopy.wordpress.com


#3 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 29 grudnia 2016 - 06:43

Ok, dzięki. Instaluje windowsa z pendrive więc ten sterownik muszę wrzucić na drugi pendrive lub płytę ? 


Sory za post pod postem ale nie ogarnąłem nadal tematu. Pobrałem te sterowniki, wrzuciłem na laptopa na partycję której nie bede formatował, wskazałem sterowniki ale nadal nie działa. Wyskakuje komunikat ''Nie można odnaleźć żadnych nowych urządzeń. Upewnij się, czy pliki sterownika są poprawne i znajdują się na nośniku instalacyjnym sterownika.''



#4 Jaro070

Jaro070

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 29 grudnia 2016 - 09:09

Wypakowałeś sterowniki? Musisz mieć plik .inf


Crucial MX100 256 GB | Transcend SSD340 128 GB | Crucial BX300 240 GB | moweek M41 60 GB | polecanelaptopy.wordpress.com


#5 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 29 grudnia 2016 - 11:53

Tak wypakowałem, pokazały się normalnie w tabeli, wybrałem, dałem dalej, pasek przeszedł kilka razy i pojawił się ten komunikat.



#6 Janek32j

Janek32j

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 12:11

mi poszło na podobnym sprzęcie


Ciężki spam. Z poważaniem FG42


#7 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 07:00

Ok, dzięki. Instaluje windowsa z pendrive więc ten sterownik muszę wrzucić na drugi pendrive lub płytę ? 


Sory za post pod postem ale nie ogarnąłem nadal tematu. Pobrałem te sterowniki, wrzuciłem na laptopa na partycję której nie bede formatował, wskazałem sterowniki ale nadal nie działa. Wyskakuje komunikat ''Nie można odnaleźć żadnych nowych urządzeń. Upewnij się, czy pliki sterownika są poprawne i znajdują się na nośniku instalacyjnym sterownika.''

Wiesz, instalator nie widzi dysku, więc nie zobaczy też partycji na której masz sterownik. Musisz podać go instalatorowi na medium, które on zna, może być do dodatkowego folderu na pendrive, z którego instalujesz system. A jeśli to już masz i dalej nie idzie, to znaczy że sterownik jest nieodpowiedni. Możliwe że dlatego, że HP zmodyfikował identyfikatory sprzętu. Wejdź tutaj: http://support.hp.co...4/model/5198268 i spróbuj ze sterownikiem chipsetu oraz intel rapid storage.



#8 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 11:40

Właśnie problem w tym, że w oknie przeglądaj tam gdzie mam wskazac sterownik nie widać pendrive.

Sterowniki które podałeś są w formacie exe a niestety takich nie mogę wskazać przy instalacji, chyba, że mam je normalnie najpierw zainstalować.  


FG42 (30 grudnia 2016 - 11:43 ):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Użytkownik FG42 edytował ten post 31 grudnia 2016 - 12:43


#9 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 31 grudnia 2016 - 12:41   Najlepsza odpowiedź

Spróbuj z zestawem sterownik - zestaw układów, a następnie albo uruchomić instalację i pozwolić mu wypakować pliki (i zaraz instalację przerwać), albo samemu je wypakować z exe'ka programem 7zip. Tam będą niezbędne pliki - albo w folderze All, albo WIN7.

 

Natomiast co do widzialności pendrive - spróbuj z portu usb, który nie jest usb 3.0 (czarny, nie niebieski, jeśli jest oznaczenie kolorami).



#10 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 31 grudnia 2016 - 03:25

Spróbuj z zestawem sterownik - zestaw układów, a następnie albo uruchomić instalację i pozwolić mu wypakować pliki (i zaraz instalację przerwać), albo samemu je wypakować z exe'ka programem 7zip. Tam będą niezbędne pliki - albo w folderze All, albo WIN7.

 

Działa :) Wrzuciłem rozpakowane sterowniki na pendrive i sam sobie je ''znalazł'' nawet nie musiałem mu ich wskazywać. Dziękuje bardzo temat rozwiązany :) 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: instalacja, windows, wybierz, sterownik, który, chcesz, zainstalowac

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL