Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Problem z dołożeniem RAMU

Najlepsza odpowiedź meesha , 26 grudzień 2016 - 06:05

IMO nie trzeba za bardzo testować, żeby dowiedzieć się że nowy ram nie chce za bardzo banglać na starych nastawach. Jako że GR wybitnym produktem nie jest, idę o zakład że ma opóźnienia dłuższe niż korsarze. I tak trzeba zrobić - ustalić w bios (pewnie można odczytać spd) jakie GR ma opóźnienia i ustawić je ręcznie, a potem dołożyć korsarze i sprawdzić jak się to razem zachowuje.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kowalski91

kowalski91

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 grudzień 2016 - 01:53

Witam. Przychodzę z problemem, który jest dość uciążliwy i nie mam pojęcia jak go rozwiązać. Otóż dokupiłem sobie właśnie nową kość RAM, a dokładnie GOOD RAM DDR 3 8GB 1600MHz CL10 DIMM, planując dołożyć do mojego starego ramu, czyli CORSAIR DOMINATOR 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800). Po instalacji i uruchomieniu komputera wyskakuje opcja z uruchomieniem systemu Windows normalnie, lub z trybem naprawy systemu. Przy wybraniu opcji pierwszej uruchamia się ponownie, a przy drugiej po chwili ładowania wyskakuje bluescreen z komunikatem IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Komputer działa bez problemu, kiedy dwie pierwotne kości są włożone; nie działa, kiedy dołożona jest ta dokupiona oraz wtedy, kiedy włożona jest jedynie dokupiona kość RAM. Moja płyta główna to ASUS Motherboard P7P55D-E, a zasilacz to Corsair TX650W Power Supply. Prosiłbym o pomoc, ponieważ jest to bardzo uciążliwe. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

#2 MiK

MiK

Ostatni konsolowiec forum.

• Moderator
  • 1463 postów

Napisano 26 grudzień 2016 - 04:00

Poradzisz sobie z programem MemTest86 uruchamianym z pendrive zamiast windowsa? 

Płyta główna: Msi Z77A-G45 Procesor: i5 3570K @ 4.2GHz Chłodzenie procesora: Zalman Performa Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Karta graficzna: Asus GTX1050 Zasilacz: Seasonic G-550 Dysk twardy: intel SSD 330 60 GB + Seagate 1TB Karta muzyczna: Sound Blaster Z Zestaw Audio: Edifier R1600T III Obudowa: Corsair Carbide 330R Monitor: Dell P2214H. 

Konsole: Playstation 2, Playstation 3, Playstation 4, Playstation Vita, Playstation TV, Xbox 360, Xbox One S, Sega Genesis. 

Trust me, I'm an engineer.

#3 meesha

meesha

Forumowicz

• Użytkownik
  • 215 postów

Napisano 26 grudzień 2016 - 06:05   Najlepsza odpowiedź

IMO nie trzeba za bardzo testować, żeby dowiedzieć się że nowy ram nie chce za bardzo banglać na starych nastawach. Jako że GR wybitnym produktem nie jest, idę o zakład że ma opóźnienia dłuższe niż korsarze. I tak trzeba zrobić - ustalić w bios (pewnie można odczytać spd) jakie GR ma opóźnienia i ustawić je ręcznie, a potem dołożyć korsarze i sprawdzić jak się to razem zachowuje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL