Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Mikrofon Behringer C01-U cichy


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Johny

Johny

    the race...

  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 07:14

Siemanko! :D

*Mam problem z mikrofonem. Zakupu dokonałem dziś na alledrogo. Problem jest taki, że podczas gadania mikrofon jest cicho. W panelu sterowania po wejściu w dźwięki pokazuje mi normalnie mikrofon C-1U. Po podłączeniu sterowniki od tego micro zainstalowały się normalnie. Miałem również płytkę z tym sterownikiem, zainstalowałem ale jest tak samo czyli cicho. Wyczytałem później, że mikrofony USB mają się nijak do kart dźwiękowej. Ja mam zintegrowanego realteca HD R69 wcześniej miałem R70 (próbowałem reinstalacji na starszy driver).

*Screeny poniżej przedstawiają stan moich ustawień:


Dołączona grafika

*Na obrazku, który załączyłem widać właśnie tego majka. Podczas gadania do niego na odległości koło 20cm mam tylko 1 pasek głośności... Aby był większy muszę go wręcz połykać.

*Screeny poniżej przedstawiają resztę ustawień w "Właściwościach"

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

*Rozwiązania szukam już od godziny i nic nie mogę znaleźć. Za jakąkolwiek pomoc będę dziękował modląc się codziennie po 10h... ;)

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#2 Dawid303

Dawid303

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 07:20

Podczas rozmowy na skype?? jeśli tak to przyczyna może leżeć właśnie w skype tam poszukaj , miałem tak kiedyś tylko z mikrofonem logitecha i okazało się że to właśnie była wina skype
Dołączona grafika
Biorę co daje los - życie "made in POLSKA"

#3 Johny

Johny

    the race...

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 07:21

Wiesz co nie mam zainstalowanego skype. I nigdy nie był on instalowany na moim PC. Dlatego też wydaje mi się to dziwne... :C

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#4 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 07:38

Wejdź w menu->start->akcesoria->rejestrator dźwięku

Nagraj siebie i to otwórz. Wszystko jest ok czy nie?

#5 Johny

Johny

    the race...

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 07:50

Generalnie mnie słychać. Lecz mimo to micro nie jest zbyt głośne. Dosłownie Przed chwilą przeprowadzałem test ze znajomym. Odstawiłem tego micro na odległość 1m i gadem, potem odzeszłem na 2m potem na 4 i dalej mnie słyszał. Co ciekawe ciągle z tym samym vloiume. Nagrywałem się na audia city i jest cicho, że tak to ujmę.

Najbardziej niepokoi mnie ten pasek zielony w panelu sterowania. Jak gadam to jest tylko jeden w momencie gdy wręcz połykam majka to dopiero ten zeilony pasek(szczebelki) skaczą gdzieś do połowy.

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#6 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 07:55

W panelu sterowania realthek możesz dodać dodatkowo 30dB do głosu.

#7 Johny

Johny

    the race...

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 07:57

Nie jestem do końca pewien ponieważ nie mam wgl. Zakładki z mikrofonem w realtecku. Zaraz dodam screen jak to wygląda.

Dołączona grafika

@Nie ma tej zakładki bo micro jest na USB. Dalej czekam na jakieś porady. ^^ Pomocy.. ;p

@Znajdzie się ktoś z jakąś radą? Lecą reputy itd.

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#8 Dawid303

Dawid303

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 09:26

już mam tylko screena dam wchodzisz w panel sterowania w dźwiek -> nagrywanie -> i w mikrofon prawym oraz klikasz właściwości i tam poziomy zaraz dam screena
sorki nie dopatrzyłem że nie masz zwiększenia wydajności :( sorki

a spróbuj jeszcze WE WłAśCIWOśCIACH MIKROFONU ZAZNACZ (sorry za capsa ):
- zakładka ustawienia niestandardowe - zwiększ wydajność mikrofonu
- zakładka rozszerzenia mikrofonu - mikrofon kierunkowy
Pozostaje jeszcze ewentualność że mikrofon jest walnięty


a koleś na innym forum napisał tak :
Teraz dam wam sposób mi pomogło chociarz nie wiem jak.
Poprostu w sterowniku C-Media z mniejszyłem głosnosc mikrofonu
a on wrecz przeciwnie zwiekszył swoja głosnosc nie wiem jak to sie stało ale moze komus jeszcze pomoze xD
Dołączona grafika
Biorę co daje los - życie "made in POLSKA"

#9 Johny

Johny

    the race...

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 10:33

Jeżeli chce ktoś wyjaśnienia... :) Właśnie wróciłem od znajomego, który zajmuje się realizacją dźwięku. Wspólnymi siłami ustaliliśmy, że mikrofon ma słabą czułość i prawdopodobnie jest to spowodowane zasilaniem. Żekomo mikrofon jest zasilany przez kabel USB 2.0 o napięciu 5 v. Normalne jego wersja potrzebuje 45v. Więc z 45 zrobiło się 5 na USB : O. Po podłączeniu do usb 3.0 gdzie napięcie jest wyższe lekko czułość uległa zwiększeniu. Przypatrzyłem się dokładnie temu mikrofonowi, i każdy ma z nim problem. Aby dźwięk był dźwięk był przyzwoity trzeba za przeproszeniem robić loda z połykiem... Na odległości 20cm jest mega szajs a potem ten szajs utrzymuje się na dystansie 4m~~. Jedynym normalnym sposobem używania tego micro jest nagrywanie w niesłyszalnej jakości a później pogłaśnianie dźwięku w jakimś programie typu sony vegas. Pomijam już że Behringer jest firmą gorszą od SilwerCresta z Lidla...
Morał z tego taki, że ten majk to szajs. Stanowczo odradzam go każdemu poszukiwaczowi przygód w świecie dźwięku. Wydałem na niego całe 240zł. Zamierzam go sprzedać po taniości i kupić inny...

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL