Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dziwne syczenie - TOSHIBA DT01ACA050 500GB.


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tadzixon

Tadzixon

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 19 grudnia 2016 - 10:28

Witam. Mam pewien problem z dyskiem. Od kilku dni jest spokój, a czasami zdarza mu się dziwnie ''syczeć''. Zdarza mu sie tak nawet kilka razy pod rząd i w momencie tego syczenia system sie zawiesza i gdy dźwięk ustaje system się odwiesza. Nigdy sie z czymś takim nie spotkałem dlatego pisze, bo może ktoś z was wie jaka jest tego przyczyna i czy dysk koniecznie do wymiany.

 

Skanowałem go HD Tune, nie wykazał żadnych bad sectorów i w zakładce ''health'' wszystko jest okej.

Poniżej zamieszczam filmik tego dziwnego syczenia.

 



#2 Sodomka

Sodomka

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 07:56

Miałam różne cyrki z dyskiem po zakupie nowego komputera

badsectory zaraz po kupieniu 

po naprawie wrócił piszcząc i łapiąc 100% użycia przy byle instalacji małego programiku do tego stopnia że w tle nie mogłam nic robić

aby było zabawniej pomogła zmiana płyty głównej(nie mam pojęcia czemu i nie mam zamiaru udawać że się na tym znam)

lecz mimo wszystko piszczenie pozostało i jedna wielka wojna ze sklepem

 

wiem że nic sensownego ci nie doradziłam ale może ktoś wpadnie czemu u mnie pomogła zmiana płyty głównej z tymi dziwnymi obciążeniami dysku twardego i ci doradzi coś na tej podstawie



#3 Finarfin

Finarfin

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 10:54

Gdyby padła elektronika to pewnie dysk by nie wstawał.

Uszkodzenie głowic również byłoby bardzo poważne. Uszkodzony silnik mógłby spowolnić dysk, a nie go wieszać.

Może firmware dysku? Dysk ma kaprys i nie odczytuje pewnych obszarów danych.

 

Oczywiście warto rozważyć również powyższą teorię Sodomki i sprawdzić dysk na innym kompie.


Użytkownik Finarfin edytował ten post 20 grudnia 2016 - 10:55


#4 Tadzixon

Tadzixon

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 20 grudnia 2016 - 04:42

Niby teraz jest dobrze, bo od długiego czasu tego nie słychać, no ale on ma takie swoje 'dni', że potrafi kilka dni pod rząd tak syczećw różnych odstepach czasowych.

Mało tego, jakiś czas temu odesłałem cały komputer do serwisu w celu sprawdzenia tej usterki. Informatyk stwierdził, że to wtyczka była poluzowana, o dziwo dociskałem ją wiele razy i dalej syczał. W sumie wątpie że niedociśnięcie wtyczki może powodować taki dźwięk. Jeżeli już to jej uszkodzenie.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL