Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Taki komputer mam, proszę o pomoc w zakupie nowego


39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotr147258

Piotr147258

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 05:47

Witam

 

Mój obecny komputer to:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-965P-S3

Procesor: CORE 2 DUO E6300 BOX

Karta graficzna:Gigabyte ati radeon hd 57701gb

Pamięć ram: 8 Gb ddr2

Dysk na którym jest system:  SSD 240GB GOODRAM Iridium Pro

Dysk na dane: Seagate barracuda 2 TB

Zasilacz: Tracer 400W

 

 

Wady mojego komputera:

 

Wolne otwieranie stron internetowych.

 

Bardzo wolne otwieranie wielu stron jednocześnie np. Mam w zakładkach 15 stron do otwarcia jednocześnie i klikam "Otwórz wszystkie w kartach" wtedy muszę czekać około 1 minuty na otwarcie się wszystkich stron. (Prędkość internetu 15mb/s)

 

Brak dobrej płynności podczas przewijania strony internetowej rolką myszy w dół. Bardzo mocno jest to uciążliwe podczas przewijania w dół na fb dużej galerii ze zdjęciami.

Gdy klikam środkowym przyciskiem myszy na artykuł na np. tvn 24 to otwiera się on w nowym oknie, ale jak on się wczytuje to jak przewijam stronę na tvn 24 to się wszystko tnie do momentu wczytania strony.

 

Po otwarciu folderu ze zdjęciami komputer wolno wczytuje miniatury zdjęć.

 

Głośna praca.

 

Nowy komputer:

Chciałbym żeby nie posiadał wad starego komputera.

Komputer ma służyć do bardzo szybkiego przeglądania internetu.

 

Budżet:

Nie jestem w stanie podać konkretnej kwoty. Wiadomo, że chce wydać jak najmniej pieniędzy, ale bardzo zależy mi na porządnym sprzęcie z którym nie będę miał problemów i który spełni moje wymagania. Dlatego to ja spytam: ile taki komputer kosztuje? Zapłacę tyle ile będzie trzeba, bo nie mam innego wyjścia, ale komputer nie będzie służył do grania w gry, dlatego myślę, że to pozwoli zminimalizować koszty.

 

Chce złożyć drugi komputer, dlatego nie będzie możliwe zabieranie części ze starego komputera.

 

Nie chcę kupować używanych części, wszystkie części chce kupić nowe.

 

Mój obecny komputer nie ma zaśmieconego systemu. Formatuje system mniej więcej co 3 miesiące, żeby mieć dobrą wydajność komputera. Sterowniki też mam dobre. Mniej więcej 10 lat mam ten sam procesor, płytę główną i zasilacz, dużo czasu minęło i myślę, że jak kupię teraz nowy sprzęt to odczuję pozytywną różnicę w prędkości i wydajności sprzętu, dlatego bardzo proszę o proponowanie takich części dzięki, którym odczuje pozytywne zmiany.

 

Bardzo proszę o pomoc w zakupie nowego komputera.



#2 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 05:52

Popraw:

 

http://forum.itpc.ne...iale-komputery/



#3 Tadzixon

Tadzixon

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 06:31

Nie koniecznie wchodzi w grę zakup nowego komputera. Radziłbym wpierw przeskanować komputer pod względem złośliwego oprogramowania. Przeskanować również komputer ADWcleanerem.


Użytkownik Tadzixon edytował ten post 18 grudnia 2016 - 06:32


#4 nuneromix

nuneromix

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 07:19

dokup ssd i zaznaj mocy :), ja miałem podobny problem u siebie teraz śmigam niczym nowy f117



#5 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 07:23

@nuneromix

 

 


Dysk na którym jest system:  SSD 240GB GOODRAM Iridium Pro

czytaj uważniej



#6 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 07:29

Przepraszam nie przeczytałem wcześniej specyfikacji Twojego komputera, więc napisze nowy post.

 

Wygląda jakbyś miał jakiegoś robaka, malware, przeskanuj dokładnie komputer, zobacz jak się uruchamia w trybie awaryjnym z obsługą sieci i czy dzieje się dalej to samo.

Komputer jest podłączony do sieci przez Ethernet? Czy Wi-Fi? Może wina leży po jego stronie.

Jeżeli nie chcesz się z tym bawić i nie masz za wiele na dysku systemowym - rób format i zobacz co dzieje się dalej.

Jeżeli głośno pracuje, zauważalnie, zobaczy do środka co się dzieje, przeczyść go, zlokalizuj źródło hałasu, zasilacz, dysk, chłodzenie procesora, jakiś wentylator?

 

Komputer jak tylko do internetu to nie powinien się tak tragicznie zachowywać jak opisujesz.

Daj znać co dalej.



#7 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 07:52

Mój obecny komputer nie ma zaśmieconego systemu. Formatuje system mniej więcej co 3 miesiące, żeby mieć dobrą wydajność komputera. Sterowniki też mam dobre

@FUGA

nie wiem czy kolejny format coś da może po prostu dysk mu się przy psuł albo procek przysmażyłewentualnie płyta czegoś nie łączy albo coś z ramem nie tak praktycznie może być to wina zewnętrzna (fizyczna) kompa bo na wirusa to nie wygląda jak cały czas są formaty a on dalej muli 


mając tak niesprecyzowane dane mogę ci powiedzieć że komputer dla ciebie kosztował by w granicach 2300zł nie jest to mała kwota jak na komputer do internetu ale jeżeli ma działać jakieś 6lat bez modernizacji tyle trzeba wydać

podzespoły:

procesor-i3 6100 lub i5 6400 lub i5 6500

płyta główna MSI H110M PRO-D

pamięć ram Crucial 8GB 2133MHz DDR4

chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

obudowa SilentiumPC Brutus M10 lub SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

zasilacz Antec VP 500 - 500W

dysk HDD - WD blue 1tb albo jak potrzebujesz więcej pamięci 2tb albo 3tb to weź Toshiba P300 

Dysk SSD - Transcend SSD370 128GB lub GoodRam Iridium Pro 240GB

Karta graficzna - GeForce GT 710 2GB lub Palit GeForce GT 730 4GB DDR3 lub Gigabyte Radeon RX 460



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 07:53

takie grafiki jak ma kupować to niech nie kupuje wcale ... pierwsze 2 gorsze od integry , a 3 jest do gier a on podobno ma nie grać to zmarnowana kasa


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:04

@szajbus1-3 Dlatego też napisałem, niech chłop zajrzy do środka szkoda, że nie napisał czy to się stało teraz po jakimś czasie, czy już wcześniej to samo się działo.

No ale nawet stary dwurdzeniowiec nie powinien siać większych problemów przy internecie. Możliwe, że to wina jakiegoś podzespołu.

 

Zapytałem o te podłączenie do sieci, bo miałem sytuację, że też internet strasznie mulił, nie z dnia na dzień ale z biegiem czasu, połączenie było coraz to wolniejsze, aż doszło do tego, że strona internetowa wczytywała się z 30 sek. a po formacie nic się nie zmieniało.

Przeczyściłem wszystkie styki i w gnieździe Ethernet płyty głównej, routera, gniazda w ścianie oraz wtyczki na pinach czy czasem nie zaśniedziały, nic nie pomagało.

O tym, że zmieniałem wejścia Ethernet w routerze czy ustawieniach samego routera nie wspomnę. Lapek działał na Ethernecie a PC już nie.

Okazało się, że wina leżała w złączy na płycie głównej, kupiłem moduł Wi-Fi i już śmigało.

Także zdarzają się i takie awarie.

 

@Piotr147258 Chłopaku przeczyść złącza na całym połączeniu do sieci od samej płyty głównej, poprzez router, aż do wyjścia źródła.


@szajbus1-3 Ja zrobiłem propozycje już ale skasowałem bo może się okazać, że wina leży po stronie technicznej.

A komp jak do internetu to za gruby dałeś, no i dysk HDD jak i SSD chłop już ma.

 

Propozycja z poprzedniego postu, do internetu i prostych programów wystarczy mu 6100 i integra.



#10 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:16

@_VeV_

 

 pierwsze 2 gorsze od integry ,

Spoiler

no może pierwsza tak ale 2 raczej jest dobra a na pewno lepsza niż integra


@FUGA czytałeś posta wstępnego??? bo odnoszę wrażenie że sie nie zapoznałeś dokładnie z tematem

 


@szajbus1-3

 no i dysk HDD jak i SSD chłop już ma.

 

 

 

 

Chce złożyć drugi komputer, dlatego nie będzie możliwe zabieranie części ze starego komputera.

 

.

FG42 (18 grudnia 2016 - 08:21 ):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 18 grudnia 2016 - 08:21


#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:17

@szajbus1-3 gościu wsadził badziewne pamięci i się rajcuje ... z dobrymi pamięciami ta integra potrafi więcej ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#12 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:23

@_VeV_

aha czyli 16 gb ramu o taktowaniu 3000MHz to dla ciebie badziew i myślisz że w zestawie autora umieścisz se lepsze niż te w teście


Użytkownik szajbus1-3 edytował ten post 18 grudnia 2016 - 08:23


#13 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:27

@szajbus1-3 nie patrzyłem jakie tam są pamięci , poprostu twierdzę że miałem do czynienia z tą integrą i potrafi więcej niż na tamtym filmiku ... dlaczego tak mu wychodziło ? nie wiem i nie mam ochoty dochodzić


jlzqhakr0o4c.jpg


#14 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:29

@_VeV_sory ale z tego co mi wiadomo chyba nikt nie pracuje na integrze mając jakieś wypasione ramy np 16/32gb 3200MHz skoro kogoś stać na taki ram to nie posługuje sie zintegrowaną kartą


Użytkownik szajbus1-3 edytował ten post 18 grudnia 2016 - 08:30


#15 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:30

zdarzają się tacy jak na GPU czekają lub budują miniPC i na grafę nie ma miejsca ... 


jlzqhakr0o4c.jpg


#16 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:37

@_VeV_ no zdażają sie ale ci co czekają to w końcu mają karte dedykowaną a te mini pc moim osobistym zdaniem to przegrana sprawa lepiej już chyba laptopa kupić


 wiem już czemu masz inne wyniki w testach może ty testowałeś to na procesorze i5 a on to robił i3 i to trochę zmieniło końcowy wynik


Użytkownik szajbus1-3 edytował ten post 18 grudnia 2016 - 08:37


#17 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:37

nie prawda ...  taki mini PC przynajmniej ma możliwości rozbudowy a to dla niektórych wiele znaczy ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#18 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:38

W PC stricte do internetu rozpatrywałbym procesor na starszej podstawie 1150 dokładnie model i5-5675C z mocną integrą Iris Pro

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:40

o , widzę że ktoś ma świetny pomysł , w sumie na to nie wpadłem :] 

nigdy się jakoś nie rozpowszechniły te broadwelle ale na papierze wygląda super


jlzqhakr0o4c.jpg


#20 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:46

@szajbus1-3 No tak faktycznie. Nie doczytałem.

 

Najlepszy pomysł to chyba właśnie ten zaproponowany przez @Green-Ivan.



#21 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:50

tak jeszcze chciałbym rozwinąć temat miniPCa konkretnie jakie ma przeznaczenie taki sprzęt nie jest to za bardzo maszyna do gier tak jak prawdziwy PC a taki bardzo mobilny też nie jest w przeciwieństwie do laptopów. Też potrzebuje monitora myszki klawiatury itp. A także jest ogółem drogi w budowie. Kto tego używa ?



#22 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 08:55

Niestety pomysł chyba będzie leżał i kwiczał wychodzi to drogo.
Z tego co przekopałem intel nie dał wsparcia dla Broadwella na H81 czyli tanie płyty odpadają najtaniej 300zł H97M do tego 1400zł i5-5675C.
Niestety w tych pieniądzach można złożyć coś ciekawszego z dedykowaną grafią. Jednak kolejny aspekt jest taki, że autor nie potrzebuje mocnego dedyka.
Zostaje tylko jakieś i3 z mocnymi pamięciami do internetu też się to nada w jakimś stopniu.
Nie rozpatruje wersji na FM2, chociaż mogłaby być dobra droga. CPU które w zadaniach typowo biurowych się spisuje dobrze do tego dosyć mocna integra.

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 18 grudnia 2016 - 08:56

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#23 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 18 grudnia 2016 - 09:42

Zostaje tylko jakieś i3 z mocnymi pamięciami do internetu też się to nada w jakimś stopniu.


Do neta to sie nada pentium .Aby miał sata 3 i ssd ;)



#24 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 19 grudnia 2016 - 03:10

Pentium to może nie, chłop chce odczuć jakieś zmiany i komputer ma być na trochę czasu, także te 4 wątki są pożądane no i ma lepszą integrę.

Świeża i3-6100 powinna go zadowolić będzie jakieś 300% szybsza od E6300, do tego DDR4 8GB w dual channel i dobry SSD załatwią sprawę.

Co do grafiki myślę, że Integra powinna spełnić oczekiwania w Internet/Multimedia i obejdzie się bez zewnętrznej karty graficznej.

 

w kwocie do 1500 PLN wyglądałoby to tak.



#25 Piotr147258

Piotr147258

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 01:55

Chciałem dokonać zmian, ale gdzie jest opcja edytuj? mam tylko opcje: udostępnij, zgłoś, cytuj i odpowiedz.

 

Nie koniecznie wchodzi w grę zakup nowego komputera. Radziłbym wpierw przeskanować komputer pod względem złośliwego oprogramowania. Przeskanować również komputer ADWcleanerem.

Kiedyś skanowałem wszystkie partycje nod 32. ADWcleaner przetestuje :)

 

Przepraszam nie przeczytałem wcześniej specyfikacji Twojego komputera, więc napisze nowy post.

 

Wygląda jakbyś miał jakiegoś robaka, malware, przeskanuj dokładnie komputer, zobacz jak się uruchamia w trybie awaryjnym z obsługą sieci i czy dzieje się dalej to samo.

Komputer jest podłączony do sieci przez Ethernet? Czy Wi-Fi? Może wina leży po jego stronie.

Jeżeli nie chcesz się z tym bawić i nie masz za wiele na dysku systemowym - rób format i zobacz co dzieje się dalej.

Jeżeli głośno pracuje, zauważalnie, zobaczy do środka co się dzieje, przeczyść go, zlokalizuj źródło hałasu, zasilacz, dysk, chłodzenie procesora, jakiś wentylator?

 

Komputer jak tylko do internetu to nie powinien się tak tragicznie zachowywać jak opisujesz.

Daj znać co dalej.

Komputer jest podłączony do sieci kablem ethernet.

Dysk SSD kupiłem mniej więcej 3 tygodnie temu i zainstalowałem na nim system, wiec myślę, że na format jest za wcześnie. Z komputera korzystają w sumie 3 osoby, ale każdy ma swój dysk i za każdym razem dysk jest przepinany i komputer na wszystkich dyskach ma te same problemy, wiec raczej wykluczam problemy z wirusami itp.

Pozostali użytkownicy komputera nie widzą problemu i nie narzekają, bo myślą, że tak to ma pracować, ja też tak myślałem, do czasu kiedy miałem przyjemność użytkować komputer kolegi, który pracował dużo lepiej od mojego komputera, wtedy zrozumiałem, że muszę kupić nowy komputer z aktualnymi częściami. Nie pamiętam dokładnej specyfikacji komputera kolegi, ale na pewno procesor to i5 i karta graficzna to nvidia 970.

Kolega na tym komputerze gra w gry, ale ja nie będę grał, dlatego chciałbym złożyć komputer taki, żeby dało się pracować w internecie tak szybko jak na komputerze kolegi.

 

Komputer w te wakacje był na dworze czyszczony z kurzu, była go ogromna ilość, ale nadal głośno pracuje. Wydaje mi się, że od nowości tak szumi, wiec chyba tak ma być.

 

@szajbus1-3 Dlatego też napisałem, niech chłop zajrzy do środka szkoda, że nie napisał czy to się stało teraz po jakimś czasie, czy już wcześniej to samo się działo.

No ale nawet stary dwurdzeniowiec nie powinien siać większych problemów przy internecie. Możliwe, że to wina jakiegoś podzespołu.

 

Zapytałem o te podłączenie do sieci, bo miałem sytuację, że też internet strasznie mulił, nie z dnia na dzień ale z biegiem czasu, połączenie było coraz to wolniejsze, aż doszło do tego, że strona internetowa wczytywała się z 30 sek. a po formacie nic się nie zmieniało.

Przeczyściłem wszystkie styki i w gnieździe Ethernet płyty głównej, routera, gniazda w ścianie oraz wtyczki na pinach czy czasem nie zaśniedziały, nic nie pomagało.

O tym, że zmieniałem wejścia Ethernet w routerze czy ustawieniach samego routera nie wspomnę. Lapek działał na Ethernecie a PC już nie.

Okazało się, że wina leżała w złączy na płycie głównej, kupiłem moduł Wi-Fi i już śmigało.

Także zdarzają się i takie awarie.

 

@Piotr147258 Chłopaku przeczyść złącza na całym połączeniu do sieci od samej płyty głównej, poprzez router, aż do wyjścia źródła.


@szajbus1-3 Ja zrobiłem propozycje już ale skasowałem bo może się okazać, że wina leży po stronie technicznej.

A komp jak do internetu to za gruby dałeś, no i dysk HDD jak i SSD chłop już ma.

 

Propozycja z poprzedniego postu, do internetu i prostych programów wystarczy mu 6100 i integra.

Komputer tak pracuje od nowości czyli cały czas przez mniej więcej 10 lat. Zrozumiałem, że mi komputer źle pracuje po tym jak zobaczyłem jak pracuje komputer kolegi z procesorem i5 (wyżej o tym pisze)

Dzięki za cenną wskazówkę z tym przeczyszczeniem złącz, na pewno z tego skorzystam, ale nowy komputer i tak muszę kupić, bo z obecnego korzystają już 3 osoby, a ja chce kupić teraz komputer tylko dla siebie.

Dyski muszą zostać w starym komputerze, dlatego do nowego komputera będę też kupował dysk ssd i 2 TB na dane.

Tak zależy mi na tym, aby komputer był przynajmniej na kolejne 10 lat, potem wiadomo, że będą znowu nowe technologie, dlatego wtedy pewnie będę chciał znowu zrobić aktualizację sprzętu (jeśli będę odczuwał taką potrzebę, tak jak teraz)

Stary komputer ma też taką, wadę, że nie radzi sobie z filmami w wysokiej rozdzielczości, film który po włączeniu jest na cały ekran bardzo wolno się przewija np z 5 minuty do 20 itp.

Mój telefon nagrywa filmy w 4k które na telefonie jak je odtwarzamto się nie tną a na moim komputerze nie da się ich oglądać, bo tak się tną.

Kolejna wada starego komputera to bardzo wolny rendering filmów, ale ja renderuje może 2 filmy 10 minutowe w ciągu roku, dlatego nie jest to moim priorytetem, ale miło by było jak nowy komputer trochę szybciej renderował by filmy.

 

Dziękuje bardzo Wszystkim za dotychczasowe propozycje, bardzo dokładnie je przeanalizuje :)


Użytkownik Piotr147258 edytował ten post 22 grudnia 2016 - 02:07


#26 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 02:46

@Piotr147258

 

Odnośnie połączenia internetowego chodzi o te miedziane ścieżki na złączach męski i żeńskich.

Pojawia się na nich śniedź, tak jak na dachu np. Katedry (zielono-niebieski), ponieważ miedź się utlenia.

Przeczyść je np. pałeczką do uszu nasączoną alkoholem (perfumy/woda toaletowa).

 

q6s7tPj.png

 

A teraz PC:

 

Ten koszy co wyżej zaproponowałem jest za 1500 PLN i posiada procesor 2  rdzeniowy 4 wątkowy.

Twój kolega ma 4 rdzeniowy 4 wątkowy ale w codziennej pracy niczym nie będzie mu ustępował.

Nawet w renderingu.

 

Odczujesz zmianę i to na pewno Twój stary PC jest wolniejszy od niego o jakieś 300% w zastosowaniach domowych.

Karty graficznej tam nie ma, bo do internetu nie przyda Ci się, zintegrowana da radę, nawet w 4k i tutaj przystanek.

 

Jeżeli byłbym w Twojej skórze, to poczekałbym do nowego roku, to tylko dwa tygodnie a zmienią wiele.

Podajże 5 stycznia będzie premiera nowych procesorów 7'mej generacji a co za tym idzie nowy i3, szybszy, z nowymi instrukcjami, z lepszą zintegrowaną kartą graficzną i lepiej radzący sobie w środowisku 4k jeżeli chodzi o dekodowanie filmów, oglądanie itp. oraz nowe płyty główne z nowymi chipsetami H/B/Z270.

 

Edit.

Także, rozglądaj się, zobacz na ile możesz sobie pozwolić ale z zakupem się wstrzymaj.


Użytkownik FUGA edytował ten post 22 grudnia 2016 - 02:47


#27 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 02:30

Teraz to podobno i pentium ma miec 4 watki i warto poczekac te pare dni aby była nowa zabawka a nie nowa stara.

Najwazniejsze do neta to i tak ssd na sata 3 ;)



#28 Piotr147258

Piotr147258

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 25 grudnia 2016 - 06:56

Dziękuje bardzo za dobrą rade, te dwa tygodnie to żaden problem i oczywiście poczekam z zakupem do 5 stycznia.



#29 Piotr147258

Piotr147258

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 15 stycznia 2017 - 02:17

@Piotr147258

 

Jeżeli byłbym w Twojej skórze, to poczekałbym do nowego roku, to tylko dwa tygodnie a zmienią wiele.

Podajże 5 stycznia będzie premiera nowych procesorów 7'mej generacji a co za tym idzie nowy i3, szybszy, z nowymi instrukcjami, z lepszą zintegrowaną kartą graficzną i lepiej radzący sobie w środowisku 4k jeżeli chodzi o dekodowanie filmów, oglądanie itp. oraz nowe płyty główne z nowymi chipsetami H/B/Z270.

 

Edit.

Także, rozglądaj się, zobacz na ile możesz sobie pozwolić ale z zakupem się wstrzymaj.

 

Teraz to podobno i pentium ma miec 4 watki i warto poczekac te pare dni aby była nowa zabawka a nie nowa stara.

Najwazniejsze do neta to i tak ssd na sata 3 ;)

 

Witam w nowym roku :)

 

Czy pojawiły się już na rynku te części? Jeśli tak to bardzo proszę o zaproponowanie zestawu na nowych częściach wyprodukowanych w 2017r.



#30 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 15 stycznia 2017 - 10:06

tak płyty główne już są , a i3 też już miało swoją premierę ale pierwsze dostawy i3 7100 już zeszły i trzeba czekać pare dni aż znów je uzupełnią :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#31 Piotr147258

Piotr147258

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 31 stycznia 2017 - 02:20

Pojawiły się już nowe i3?



#32 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 stycznia 2017 - 11:59

tak , 

a nawet coś ciekawszego się pojawiło : https://www.morele.n...7g4600-1112938/ - pentium  z 4 wątkami czyli defakto tańsza wersja i3 xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#33 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 31 stycznia 2017 - 09:42

VeV nawet nie tyle co tańsze i3 tylko jak tak porównywałem jest to praktycznie kreska w kreskę i3 z trochę starszych serii np.i3 4130

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#34 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 stycznia 2017 - 10:27

no bo od i3 7100 poza kilkoma instrukcjami i minimalnie taktowaniem się nie różni xD

bardzo udane proce i w swojej cenie hit


jlzqhakr0o4c.jpg


#35 Piotr147258

Piotr147258

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 lutego 2017 - 06:55

Przemyśle tą nową propozycje procesora. Resztę części kupić te które już zostały zaproponowane w 2016r czy teraz w 2017r są już nowe ciekawsze propozycje?



#36 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 lutego 2017 - 08:54

poza procesorami większych zmian nie było , ale podaj co masz polecone to posprawdzam czy dalej jest opłacalne {czy nie podrożało itd}


jlzqhakr0o4c.jpg


#37 Piotr147258

Piotr147258

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 05 lutego 2017 - 06:22

Pentium to może nie, chłop chce odczuć jakieś zmiany i komputer ma być na trochę czasu, także te 4 wątki są pożądane no i ma lepszą integrę.

Świeża i3-6100 powinna go zadowolić będzie jakieś 300% szybsza od E6300, do tego DDR4 8GB w dual channel i dobry SSD załatwią sprawę.

Co do grafiki myślę, że Integra powinna spełnić oczekiwania w Internet/Multimedia i obejdzie się bez zewnętrznej karty graficznej.

 

w kwocie do 1500 PLN wyglądałoby to tak.

 

Fuga mógłbyś mi podać jeszcze raz Twoją propozycje? bo link niestety już jest nie aktywny.

 

 

W PC stricte do internetu rozpatrywałbym procesor na starszej podstawie 1150 dokładnie model i5-5675C z mocną integrą Iris Pro

 

 

 

 


mając tak niesprecyzowane dane mogę ci powiedzieć że komputer dla ciebie kosztował by w granicach 2300zł nie jest to mała kwota jak na komputer do internetu ale jeżeli ma działać jakieś 6lat bez modernizacji tyle trzeba wydać

podzespoły:

procesor-i3 6100 lub i5 6400 lub i5 6500

płyta główna MSI H110M PRO-D

pamięć ram Crucial 8GB 2133MHz DDR4

chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

obudowa SilentiumPC Brutus M10 lub SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

zasilacz Antec VP 500 - 500W

dysk HDD - WD blue 1tb albo jak potrzebujesz więcej pamięci 2tb albo 3tb to weź Toshiba P300 

Dysk SSD - Transcend SSD370 128GB lub GoodRam Iridium Pro 240GB

Karta graficzna - GeForce GT 710 2GB lub Palit GeForce GT 730 4GB DDR3 lub Gigabyte Radeon RX 460


Użytkownik Piotr147258 edytował ten post 05 lutego 2017 - 06:23


#38 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 12:38

Jeśli komputer w dalszym ciągu ma być tylko do internetu proponuje coś takiego.
CPU:Intel Pentium G4560 LGA1151 BOX ok.299zł
PSU:SilentiumPC Elementum E1 SI 85+ 350W ok.106zł
RAM:Goodram DDR4 8GB 2400MHz Play Red CL15. ok.250zł
SSD:Transcend SSD SSD370 128GB SATA3 (TS128GSSD370S) ok.245zł
CASE:SilentiumPC Brutus Q20 ok.132zł
MOBO:Asrock H110M-DGS Intel H110 LGA1151 BOX ok.214zł
RAZEM:1252zł

Zestaw pozbawiony zwykłego dysku HDD chyba, że bardzo potrzebujesz większej ilości miejsca niż 128GB dysku SSD to się dorzuci HDD. Komputer pracuje na zintegrowanej grafice do internetu i filmów wystarczy. Wszystko upakowane w malutkiej obudowie o stonowanej stylistyce. Procesor to nowy pentium dwa rdzenie, a cztery wątki.


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 14 lutego 2017 - 04:37

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#39 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 07 lutego 2017 - 12:43

@Piotr147258 Już uaktualniam propozycję.

 

CPU: Intel Pentium G4600 (mniejszy brat i3, wydajnościowo zbliżony do modelu 6100 za dużo mniejsza cenę) Idealny do internetu i multimediów a, i nie jedną grę pociągnie.

Wprowadzono tutaj już 2 rdzenie i 4 wątki - w tej cenie REWELACJA - nic lepszego nie jest Ci potrzebne. To tak jakbyś miał i3-6100 za połowę ceny.

PS. Ciekawą alternatywą jest tańszy model Pentium G4560, ten sam procesor taktowany 100 MHz mniejszym zegarem a kosztującym aż 100 PLN taniej.

Różnicy w wydajności tych dwóch modeli jako użytkownik internetu i multimediów na co dzień nie odczujesz, a w portfelu różnicę już tak. Gdyby był dostępny wybierz ten tańszy.

 

PSU: MODECOM MC-500 80PLUS GOLD - z dużym zapasem mocy, ten zestaw nie weźmie nawet połowy tego, czego jest w stanie dostarczyć ten zasilacz, dzięki czemu będzie bardzo cicho.

Marka ta bardzo się poprawiła i już nie są to zasilacze, które kiedyś wszyscy kojarzyli tylko z jednym. Co ważne zastosowano przetwornice DC/DC. Jeżeli jesteś z tych co się obawiają/koledzy odradzają to alternatywą jest SeaSonic S12II 520W.

(Pamiętaj zasilacz jest jednym z najważniejszych podzespołów, jeżeli on umiera zabiera często ze są całą resztę - nie ma co oszczędzać na zasilaczach za 120-150 PLN)

 

SSD: Transcend SSD 128 GB - Bardzo dobry dysk oparty na kościach MLC, bardzo szybkie i trwałe pamięci. Na system, parę programów, do internetu i multimediów więcej miejsca raczej nie potrzeba, księgowym też (chyba) nie jesteś, więc dokumentów w postaci setek GB nie posiadasz. Jak coś zawsze można dorzucić HDD (Toshiba P300).

 

RAM: Patriot DDR4 2x4GB 2400 MHz - Tutaj nie ma nie wiadomo jakich wymagań jeżeli chodzi o domową rozrywkę, najtańsze pamięci taktowane szybkością 2400 MHz.

8GB pamięci wystarczy spokojnie do komfortowej pracy w codziennych zastosowaniach na długi czas.

 

CASE: SilentiumPC Regnum RG1 / RG2Brutus M10 - Obudowa to sprawa indywidualna, możesz wybrać tą, która bardziej Tobie odpowiada. Polski producent posiada bardzo dobre propozycje w stosunku jakość/cena.

 

MOBO: Tutaj ciężko zaproponować, dobrze byłoby, gdybyś podał jak dużo sprzętu podłączasz do komputera, jakich złączy wymagasz/nie wymagasz, jaki standard posiada monitor/y których używasz, Dlatego propozycje takie:

@1. Gigabyte GA-B250 - Posiada wszystkie złącza jakich możesz wymagać. 4x USB 3.1 Gen 1, USB Typ-C, Typ-A Gen 2 +2x USB 2.0, HDMI/DVI-D/VGA.

@2. MSI B250M - Posiada najczęściej wymagane złącza (standard) 4x USB 3.1 Gen. 1, 2x USB 2.0, DVI-D/VGA

@3. MSI H110M - Wersja budżetowa ale wciąż standard zachowany 2x USB 3.1, 4x USB 2.0, DVI-D/VGA

*Przy zakupie propozycji @3 proszę zapytać opiekuna produktu o najnowszy BIOS, ew. dodać do koszyka Aktualizacja BIOSU.

 

Wszystko zamyka się w 1500 PLN

*w zależności od Twoich wyborów wymaganych podzespołów cena może ulec zmianie.



#40 Piotr147258

Piotr147258

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 14 lutego 2017 - 04:25

Dziękuje bardzo za uaktualnienie propozycji i super porady, właśnie czegoś takiego potrzebowałem :)

Do komputera podłączam standardowy sprzęt taki jak myszka, klawiatura, monitor, drukarka, kabel ethernet, telefon, kilka pendrivów. Teraz mam 4 wejścia usb 2.0 z tyłu obudowy i 2 z przodu  i mi to wystarcza.

Chciałbym aby płyta główna miała wejście usb 3.0.

Zależy mi na tym aby płyta główna miała zintegrowaną kartę graficzną.

Jak będę kupował płytę główną to biorę pod uwagę firmę Gigabyte albo Asus bo mam przeczucie, że to są dobre firmy. Nie wiem dlaczego, ale do Msi mam mniejsze zaufanie.

 

Nie będę miał możliwości podłączenia starego monitora, bo on zostanie przy starym komputerze. Muszę kupić nowy monitor, dlatego mile widziane są propozycje. Teraz mam Benq Q20W5 i jestem z niego zadowolony. Chciałbym aby nowy monitor wyświetlał piękny obraz, ale przede wszystkim był bezpieczny dla oczu i nie męczył ich. Po mimo tego, że teraz mam Monitor Benq to teraz jestem zainteresowany firmą Asus.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL