Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z wydajnością laptopa (Lenovo Yoga 500)


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matyes

Matyes

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 grudnia 2016 - 04:59

Witam, mam problem z laptopem, gdyż raz działa on perfekcyjnie a inny razem ledwo otwiera przeglądarkę o grach nie wspominając.

Parametry:

Lenovo Yoga 500 (15-ISK)
Intel i5 6200u
4 GB RAM
Nvidia GeForce GT940m 2 GB
Dysk: SSHD 1 TB
Windows 10 (preinstalowany)

Zrobiłem wszystko co doradzali w poradnikach dotyczących zwiększania wydajności. Bywa, że komputer działa nienagannie dobrze i szybko a bywa tak, że pracuje głośno i ma problemy nawet z przeglądarką (Mozila). Z gier gram głównie w Counter-Strike GO. Tam problem jest ciekawy bo najczęściej gra ma 90-120 FPS z bezpodstawnymi spadkami FPS nawet do 10 w losowych momentach (nawet w menu występują spadki ze 100 do 30 lecz nie zawsze). Ustawienia gry są najniższe a w tle otwarty jest tylko Steam, program do myszki (Oscar Editor) i czasem Team Speak więc nic wymagającego. Ustawienia gry są najniższe a rozdzielczość to 1600x900. Co ciekawsze w innych grach (Saints Row na przykład) FPS są cały czas stałe (50 fps), nawet w GTA IV nie mam takich problemów są stabilne FPS. Oczywiści wszystko co się dało zrobiłem i zwiększyłem FPS z 90 do nawet 120 ale co z tego jak mi skaczą bez powodu do 40 a nawet mniej. Nie sądzę by była to wina podzespołów bo uważam, że są wystarczające, gdyż w cenie 3000 zł polecacie laptopy o identycznych podzespołach. Usunąłem wszystkie programy i usługi od Lenovo więc system jest praktycznie czysty. Usług w tle praktycznie nie ma włączonych wiele poza najważniejszymi. Mój antywirus to 360-Secruity. Czasem jednak komputer działa perfekcyjnie oraz odtwarza grę w stałych, ponad 100 FPS więc to jest możliwe by wszystko działało dobrze.
 

 

Proszę, niech ktoś coś doradzi bo to robi się denerwujące (laptop kupiony we wrześniu) i od razu po kupieniu zainstalowałem CS'a i był niegrywalny lecz poustawiałem wszystko i teraz tylko te spadki pozostały.

 

Jeśli będzie trzeba wstawić screen jakiegoś programu to napiszcie z jakiego to wstawię.

 
@EDIT Właśnie zagrałem w CS'a i tym razem gra ledwo wyciągała 40-50 FPSi podczas gdy ktoś do mnie strzelał lub był tzw. "smoke" FPS leciały w dół nawet do 10. Komputer oczywiście strasznie gorący i ciągle hałasował a po wyłączeniu gry unormowało się.
 

Użytkownik Matyes edytował ten post 10 grudnia 2016 - 05:58


#2 Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 11:18

Normalne że w Smoke będzie mniej FPS :P 

Nie jest to super konfiguracja ale powinna do CS GO wystarczyć na jakiech grasz rozdziałce zmien na mniejszą.

Wyłącz synchronizację pionową.


:)


#3 dtanfal

dtanfal

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 475 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 12:48

Probowales defragmentacji dysku? Jak tego nie robiles to zrob.... Raczej zakurzenie komputera w srodku mi bym wykluczyl skoro ma ledwo 2 miesiace

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL