Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

KONKURS - Wygraj kartę XFX RX480 8GB pod choinkę

• Zamknięty Temat jest zamknięty
492 odpowiedzi w tym temacie

#451 Posangel

Posangel

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:26

Dzień dobry/ witam serdecznie

Dziękuję za to, że można wygrać tak wspaniałą nagrodę

Dlaczego powinienem wygrać ja ?

Ponieważ …

Tak. Jestem dokładnie taki jak bohaterowie moich ulubionych książek (gier): Jestem twardzielem, znanym z tego że gołymi rękoma przełamuje bułkę wrocławską. Jestem zabójczo przystojny. Mam potężną posturę i co poniedziałek zmieniam koszulę. Zawsze muszę dużo kombinować i fantazjować żeby powiedzieć o sobie coś ciekawego, ponieważ jestem jednym z najnudniejszych facetów jakich znam. Ani nie jestem alkoholikiem ani homoseksualistą a w życiu nic szczególnie ważnego mi się nie przytrafiło. Wolę pogrzeby niż wesela, bo łatwiej jest się wzruszyć czymś czego każdy może się doczekać a w życiu chciał bym mieć pewność że wykorzystałem każdą okazje. Ale..

Zacznijmy od tego, że posiadam trzy zestawy komputerowe wiec nie wiem jeszcze do którego wcisnąłbym taka kartę graficzna chociaż jestem przekonany, że do któregoś się uda w pozostałych może być problem, ale liczę na waszą pomoc ;)

pierwszy to:

Commodore C64 (aktualnie w remoncie)

Dane techniczne:

Fotka : http://imgur.com/PftEgCw

• Procesor: MOS Technology 6510 taktowane zegarem 0,985 MHz (PAL) lub 1,023 MHz (NTSC)
  • RAM: 64 kB
  • ROM: 20 kB
  • Tryb tekstowy: 40x25 znaków
  • Grafika: VIC-II
  • Dźwięk: SID (Sound Interface Device) 3 kanały, 9 oktaw

Kolejnymkomputerkiem jest Amiga 1200

Krótka metryczka komputera:

Fotka : http://imgur.com/l1E5Lwk

• Procesor: Motorola MC68EC020 14,32 MHz
  • Grafika: AGA
  • Muzyka: Paula
  • Pamięć RAM 2 Mb Chip RAM
  • Pamięć ROM 512 Kb
  • Stacja dyskietek DD 3.5" (880 KB/1.76 MB ),
  • Dysk twardy dysk 20GB

Ale już poważniej to główny komputer to:

Fotka: http://imgur.com/J7F9JVd

• Obudowa: BeQuiet Silent Base 800
  • Procesor: Intel Core i7 6700K @4.5
  • Karta Graficzna: BRAK (Planowana w nowym roku 1070, bądź jeśli wygram - XFX RX480 8GB pod choinkę)
  • Płyta Główna: Asus Z170-A (patrząc z perspektywy czasu mogłem lepiej wybrać)
  • Zasilacz: BeQuiet PURE POWER L8  630W CM
  • Pamięć RAM: G.SKILL 16GB 3000Mhz Ripjaws 4 Blue CL15 (2x8192)
  • Chłodzenie Procesora: SPC GRANDIS XE1236
  • Dysk HDD: SEAGATE 2TB, 500GB
  • SSD: Goodram Iridium Pro
  • Napęd: LG Blu-Ray BH10LS38

Komputer był/jest składany na "raty" w większości, poza głównymi elementami takimi jak płyta pamięć i procesor.

Na koniec album rodzinny ;) https://imgur.com/a/wv58z

Ps wesołych świąt BN oraz szczęśliwego nowego roku :)

Użytkownik Posangel edytował ten post 18 grudzień 2016 - 12:54

#452 PrzemekRosik

PrzemekRosik

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:39

Witam :) 

Jestem Przemek mam 17 i swoją przygodę z grami komputerowymi zacząłem w wieku 7 lat. Niestety mój obecny "potwór" coraz częściej odmawia współpracy więc postanowiłem wymienić go na lepszy model. Mam jednak problem z doborem karty graficznej, a owa nagroda przyczyniła by się do wzmocnienia nowej jednostki.
Nowa karta graficzna nie tylko umożliwi mi na granie w gry[w naprawdę wysokiej jakości], ale także pozwoli na zdobycie umiejętności w obróbce wideo/audio oraz w końcu umożliwi przyjemną i co najważniejsze normalną pracę z komputerem. Z pewnością karta się u mnie nie zmarnuje, ponad to będzie mi służyć przez długi czas. :)

Link do komputera - http://imgur.com/Mh6HbHo

Link do specyfikacjihttp://imgur.com/CPiu4cW

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wesołych świąt ;)

#453 SeniorElCid

SeniorElCid

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:55

Witam

Dlaczego to ja powinienem wygrać? Może nie ja powinienem wygrać tylko mój syn. Ponieważ jest to komputer mojego syna. Który właśnie sobie modyfikuje za własnoręcznie uzbierane pieniądze. A dokładniej ja modyfikuję go dla niego ze względu na to, że ma dopiero 8 lat ale już interesuje się komputerami. Na razie najczęściej gra ale ni tylko, ostatnio odkrył, że Excel to również świetna zabawa w prawdzie niewiele rozumie ale jest zafascynowany tym jak działają różne funkcje i jak się wykonują różne operacje a na koniec można zrobić z tego wykres.

Obecna specyfikacja:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition

Płyta główna: Gigabyte GA MA770-UD3

Pamięć: 4 GB Kingston HyperX FURY DDR3-1333

Karta graficzna Gigabyte G-Force GTX 560Ti

Dysk twardy: Seagate Barracuda 80 GB

Zasilacz: Sharkoon WPM600 Bronze

Obudowa: O ile dobrze pamiętam to Modecom - standardowa obudowa kupiona kilka late temu

Chłodzenie: Na razie boxowe

Jak napisałem komputer jest w trakcie modernizacji: 

- Zasilacz jest już wymieniony. Nawiasem mówiąc kupiony po recenzji Blacka i naprawdę jest świetny. Poprzedni OCZ odmówił posłuszeństwa

- Drugi Procesor już jest zakupiony - AMD X8 FX-8320 3.50GHz

- Syn jeszcze nie wie ale do tego procesora pod choinką znajdzie płytę - ASUS M5A99X

- Do modernizacji jeszcze: właśnie karta graficzna na jaką zależy od tego jaki będzie budżet, bo wiadomo, że tanie nie są, dysk na jakiś SSD oraz pamięć. I w dalszej przyszłości jeszcze obudowa oraz chłodzenie.

Jak już napisałem syn sam sobie zbiera pieniądze na modernizacje. Wiadomo, że dokładamy mu ale założenie jest takie, że sam musi uzbierać na modernizacje pieniądze. Ale gdyby pod choinką znalazł jeszcze kartę graficzną to byłby wniebowzięty i miałby dodatkową motywację do dalszej rozbudowy

I na koniec zdjęcie komputera:

http://imgur.com/a/feWHJ

Użytkownik SeniorElCid edytował ten post 18 grudzień 2016 - 12:56

#454 tAkiE TaM

tAkiE TaM

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 01:52

Witam,

Black bez ściemniania, gdybym wygrał tą kartę to od razu ją sprzedam razem z moim GTX-em 970 i do uzyskanej kwoty,dokładam resztę tak aby starczyło na moją wymarzoną Gaming 1080-kę od MSI,kocham się w niej już od czasu  narodzin tego cuda,a ta miłość pogłębiła się kiedy ujrzałem twoją recenzje, jednak cena jest  zbyt ciężka do osiągnięcia, ale dzięki tobie może się to zmienić,więc proszę o przemyślenie sprawy i już więcej czasu nie zawracam:)PozDro

ps. zdrowia szczęścia pomarańczy,niech ci...:)   

Mój komputerek

http://imgur.com/a/Jx5ht

http://imgur.com/a/joU3h

Obudowa - SilentiumPC Alea M50 Pure Black

Płyta Główna  - MSI Z97M GAMING

Procesor  - Intel i7-4790K 4.0 GHz 

Chłodzenie - SilentiumPC Grandis XE1236

Pamięć RAM  - HyperX DDR3 8192MB 2400MHz Savage CL11

Karta Graficzna - ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCU II Black OC 

Zasilacz  - Be Quiet! 650W Power Zone

Dysk SSD - Crucial BX100 250GB

#455 Kurlo27

Kurlo27

Początkujący

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 02:24

Dlaczego własnie ja ? Może to głupie, ale... chciałbym uszczęśliwić swoją siostrę a przy okazji siebie. Jest ona maniakiem gier jeszcze większym niż ja. Mimo, że jest ode mnie dwa lata młodsza to przeszła w swoim życiu masę tytułów. Aktualnie oprócz dość leciwego już laptopa korzysta z mojego komputera lecz na nowy rok planujemy jej złożyć własny sprzęt. Może nie o takich parametrach jak mój ale taki, żeby mogła grać w swoje/nasze ulubione tytułu - czyli tak na prawdę każdy gatunek oprócz horrorów! Nie ma nic piękniejszego niż zagrywać się z własną siostrą w ulubione gry. Aktualnie "katujemy" na zmianę Battlefield 1 ale być może, kto wie ? Już za parę miesięcy przy pomocy Waszej karty będziemy mogli stawać razem w szranki przeciwko elitarnym jednostkom Niemiec roznosząc ich w dobrze im znanym - chociaż nie na tamte czasy Blitzkrieg. Byłbym bardzo z tego powodu zadowolony!

http://imgur.com/9Kb4YsM

Obudowa: SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2
CPU: I7 6700k 4,5GH/z
GPU: MSI 1070 GTX
Płyta główna: Asus z170 Pro Gaming

Chłodzenie: Dark Rock 3 Pro
Ram: Pamięć: G.Skill Ripjaws V DDR4, 16GB (8GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V 
HDD: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache 
SSD:(Systemowy) Dysk SSD Transcend SSD370 256GB SATA3 
Zasilacz: be quiet! Pure Power 9 600W CM 
Napęd: Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS
Dodatkowe wentylatory:

- be quiet! Pure Wings 2 (Tył obudowy)
- SilentiumPC Sigma Pro 140 PWM (Przód obudowy)

#456 DonPedro

DonPedro

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 02:39

Rok był Pański dwa tysiące szesnasty. Koniec jego przybliżał się krokami wielkimi. Staruszek PieC niejedną zimę już nam przygrzewał, ale coraz bardziej niedomagał. Wydajność jego słaba jak na dzisiejsze czasy. Nadeszła zatem pora aby jego ciut uwspółcześnić. A czegóż tam do wymiany nie było! Remont generalny, panie dzieju, się należał. I proca, i płyty, i grafy jednakowoż.
- Ale jakże to? Tak wszystko naraz? Chybaś upadł człowieku. Na podłogę. Z dywanu. Mowy nie ma. O nie!
Protest swój zgłosiła sakiewka. Zwariowała? Cóż ona tam mo...
- Zważ na swe myśli, człowieku marny! I popatrz, i policz! A powóz twój?
Raję ma. Objętości wielkiej to nigdy nie miała. A teraz schudnie znacznie. Powóz przecież wczoraj posłuszeństwa odmówił. Koszt będzie niemały. Całego PieCa remont zrobić - nie starczy.
- Patrzaj człowieku! Oczy swe otwórz! Tam, hen, na wyspie odległej, Black ma część nową do PieCa. Leży mu ona, chałupę zagraca. Cóż ma z nią zrobić? Zgłoś się do niego.
Hmmm... rad dobrych sakiewki zawsze warto słuchać.

A oto rycina rzeczonego PieCa

http://imgur.com/jkTFKeW

A oto skład jego:

MoBo: Asus M5A97 Pro
CPU: AMD Phenom II 960T 3,0 GHz
Cooler: box
RAM: 2x4GB Patriot Signature DDR3 1333MHz
GPU: MSI R6850 Cyclone Power Edition/OC 1GB GDDR5
PSU: Seasonic S12II-520

HDD1: Samsung 1TB HD103SJ
HDD2: Samsung 250GB SP2504S
buda: Chieftec LBX-02B-U3

#457 Sprite1HUN

Sprite1HUN

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 02:50

Nie będę owijał w bawełnę, karta graficzna przyczyniła by się w dużym stopniu do mojego powrotu do świata gier. Moja obecna karta graficzna już nie wystarcza na granie w komfortowych 60 fps, w niektórych tytułach nawet na minimalnych ustawieniach graficznych. Dziś odpalając Tom Clancy's The Division zobaczyłem ze jednak pasuje wymienić kartę graficzną która już nie wyrabia,  na coś lepszego.

Link do zdjęcia: http://imgur.com/EekbQXT

Specyfikacja:

Procesor: Intel Core i5 3470 3,20 GHz 

Płyta główna: Asus P8Z77-V LX2
Pamięć operacyjna: Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600MHZ
Zasilacz: Thermaltake Smart SE modular 530W
Obudowa:  SilentiumPC Brutus BT-410 Pure Black 
Karta graficzna: Radeon 7770 Gigabyte OC 1GB 

Dysk: WD Black 500GB

Użytkownik Sprite1HUN edytował ten post 18 grudzień 2016 - 02:53

#458 Razz

Razz

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 03:49

Będąc studentem informatyki kontynuuje schedę po ojcu informatyku. Od małego berbecia mam styczność z komputerami, w domu jest ich pełno. Mimo, że podążam w kierunku bycia programistą, lutownica i zapach topnika nie są mi obce. W wolnym czasie oprócz grania, oddawaniu się innym pożytecznym czynnością, uwielbiam grzebać w komputerach. Czyścić, wymieniać części, układać je na nowo. Oprócz osiągów liczy się też dla mnie wygląd.

W przyszłym roku planuje wymienić znaczną część komputera. Nowa karta graficzna XFX RX480 8GB na pewno się przyda! Idealnie w komponuje się w mój komputer. Zarówno pod względem osiągów jak i wyglądu.

Zdjęcia komputera: http://imgur.com/a/NyEP0        http://imgur.com/a/d7qbu

Specyfikacja:

Zasilacz:                 Chieftec GPA-500S8 (stary poczciwy zasilacz. Nie kosztował majątek. Ma brzydkie, krótkie kable, ale działa od wielu lat. Dzielnie daję radę uciągnąć komputer)
Płyta główna:         Gigabyte GA-870A-UD3 AM3+
CPU:                AMD FX6300 podkręcony na 4,1Ghz (na więcej nie pozwala płyta, trzeba by podnieść napięcie. Nie chce ryzykować :D )
Chłodzenie:           Thermaltake Contac 39 (chłodzenie znacznie na wyrost, ale było w promocji, pięknie się świeci, więc kupiłem. Procesor pod 100% obciążeniem nie przekracza 50 stopni)
RAM:                       Patriot DDR3 G2 1600 MHz 2x8Gb (Komputer nie jest używany tylko do grania, więc kupiłem więcej pamięci RAM)

GPU:                       MSI AMD Radeon R9 270X 2Gb (stara karta, ale ciągle daje radę. Zegar rdzenia podkręcony do 1117Mhz, a pamięci do 1359)
HDD:                       Seagate 3TB
Obudowa:              Ładna niedroga czarna z oknem. Nie pamiętam producenta. Klasyczny design brakowało funduszy na coś wystrzałowego. Do tego dorzuciłem kilka świecących wentylatorów CM.

Komputer nie bije już rekordów wydajności, ale Wiedźmin 3 śmiga na wysokich ustawieniach w stabilnych 45fps w FHD. PC master race!

Użytkownik Razz edytował ten post 18 grudzień 2016 - 03:51

#459 Tadzixon

Tadzixon

Początkujący

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 03:51

Witam wszystkich użytkowników, administrację forum i Ciebie Black!

Dlaczego ja? Dobre pytanie! Postaram się na nie właśnie odpowiedzieć.

Moje życie zaczęło się od gier, rodzice przed zainstalowaniem mnie na tym świecie grali na Atari, po skończonej, udanej próbie udali się po nowego Pegasusa, a ja od początku byłem wychowywany przez moją kochaną mamę, tatę oraz 'Jazz Jackrabbit 2'. Później przyszła seria Grand Theft Auto, Pro Evolution Soccer i inne cuda, w które obecnie kuhrhhfsfhj.. nie mogę grać, gdyż mój pecet postanowił pobawić się w szeregowego Gołompa i wybuchnąć, umarł raz, a dobrze, szlag go trafił. Co robi prawdziwy gamer? Prawdziwy gamer chowa go w swoim ogrodzie, leży zaraz obok mojego psa, nadal ogrzewa mojego Burka i całe moje mieszkanie, bo skubany nadal grzeje lepiej niż kaloryfery wszystkich osób z tego tematu.

Moja kolekcja gier nie mieści się w moim pokoju, w pokoju siostry, brata, a w łazience instrukcji jest tyle, że papier to słowo, które znałem dopiero przed pierwszym kontaktem z kasjerką w sklepie RTV. Moje pierwsze MMORPG były jak drugie życie, a moje pierwsze GTA nauczyło mnie angielskiego w zakresie slangu z dzielni tak, że do teraz nie boję się o żaden test. Wspominałem o PES'ie? Jestem Bogiem tej gry. Chociaż nie, Bóg z respektu do mnie nie chciał nawet wyjść ze swojej połowy, gdy graliśmy mecz. Śmiesznie jak w domu dziecka na dzień matki. Mój Sturridge przechodzi wszystkich tak, że przeciwnik nie zdąży przełożyć palca na drugą gałkę, a on już zaliczył hattricka. 

Poza tym gaming jest niesamowitą formą rozrywki. To jest takie... Moze inaczej. Słysząc odpowiedź ludzi którzy palą papierosy ''Bo mnie to uspokaja'' na zadane przeze mnie pytanie ''Dlaczego to robisz?'' śmiem porównać te dwie rzeczy. Dlaczego? Dlatego, że gdy mam doła, jestem mega wkurzony z tego że dostałem dwóje zamiast trójki bo zabrakło mi 0,5 punkta na sprawdzianie przez IDIOTYCZNĄ pomyłkę, bo nie postawiłem języczka pod e by brzmiało ę - wystarczy że odpale sobie którąś z gier i jest w porządku, nerwy opadają, a ja delektuje się nietuzinkową fabułą Max Payna. Są ludzie którzy odpływają, odłączają się od rzeczywistości gdy robią coś co kochają. Mam tak i ja. Gdy zatapiam się w magiczną krainę Skyrim i przemierzam ziemie Tamriel waląc smoki na glebe odłączam się po prostu od świata rzeczywistego, odpływam kompletnie w wirtualny świat i zapominam o wszystkim co mnie trapiło. A potem muszę wyłączyć kompa, bo mama się drze ''NORBEEEERT A LEKCJE ZROBIONE?'' i wszystko wraca do pierwotnego stanu :C Praktycznie cały czas do zamachu, który komputer postanowił na mnie zrobić (R.I.P. - moja podłoga, biurko, stopa i pecet) siedziałem przed ekranem i świetnie bawiłem się zarówno w chwilach ciężkich, przegrywając 6:0, jak i w tych radosnych, deklasując przeciwników w PES15. A teraz mój ulubiony PES ledwie co rusza na zintegrowanej karcie graficznej, a o tytuałch GTA V czy też Wiedźmin 3 które są moim marzeniem by w nie zagrać nawet nie wspomne, bo moje parametry komputera mogą mi pozwolić na jedynie ich instalacje i trzymanie na pulpicie. Zainstaluje je a potem wyślę screeny kumplom i powiem ''HYHY JA TEŻ MAM I CO? NA MOJEJ INTEGRZE NAWET MI SMIGA WIESIEK W 30FPS''. Mvahaha... Tiaaaa, ale nawet i w to by nie uwierzyli...

Powiedziałem ''DOSYĆ'' zintegrowanej instalacji, czas spełnić swoje marzenia! I właśnie tu mam na to realne szanse! Moje zamiłowanie do gier zawsze jest tak ogromne, że razem z kobietą będę kiedyś dzielił łóżko z moimi grami oraz z PC, a moja biedna psina będzie musiała podzielić się z podłogą. Serio.

Myślę że w powyższej notce wyjaśniłem dlaczego ja powinienem wygrać tą kartę graficzną, 

(kwestia z pochowaniem mojego PC'ta zaraz obok psa była podkoloryzowana :D. Tak o informuje by nie było że jakiś ja świr hihi)

Bebechy mojego blaszaka.

Spoiler

SPECYFIKACJA:

CPU: Intel Pentium Dual Core G2030 2x3.00 Ghz
MOBO: Gigabyte H61M-S2PV
GPU: Intel HD Graphics 2500
RAM: GoodRam 4GB
HDD: Toshiba DT01ACA050 500GB

Mam nadzieję, że nie jest za późno :/

Użytkownik Tadzixon edytował ten post 18 grudzień 2016 - 04:06

#460 Seweryn

Seweryn

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 03:54

Mam przyjemność ogłosić dla was konkurs.

Do zgarnięcia jest fajna nagroda w postaci Karty graficznej XFX RX 480 8GB RS Hard Swap - z trzema dodatkowymi kompletami wymiennych wentylatorów podświetlanych diodami LED.

Nagrodę ufundował: http://extrememem.com/ 

Jest to dokładnie ta  karta, którą dla was niedawno testowałem.

Gdyby ktoś był zainteresowany recenzją karty znajdzie ją tutaj: 

Zasady są następujące:

1.Aby wziąć udział w konkursie należy w tym wątku:

a.Napisać dlaczego to właśnie Ty powinieneś/ powinnaś  wygrać tą kartę?

b.Dołączyć zdjęcie wnętrza swojego komputera stacjonarnego (za pomocą serwisu https://imgur.com/ ) a pod zdjęciem podać konfigurację komputera (sam komputer, bez peryferii, monitora etc.)

2.Spośród wszystkich uczestników zostanie wybrana jedna osoba., która wygra nagrodę główną w postaci karty XFX RX480 RS 8GB i 3 kompletów wentylatorów podświetlanych diodami LED (Hard Swap Fans) 

3.Na wybór zwycięzcy NIE BĘDZIEmiała wpływu najlepsza konfiguracja komputera ale na pewno pod uwagę będzie brane między innymi jej zbilansowanie i oczywiście odpowiedź na pytanie konkursowe.

Filmik objaśniający zasady:

Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj: http://blackwhitetv....egulamin_YT.pdf

PROSZĘ SIĘ Z NIM  ZAPOZNAĆ! 

Życzymy udanej zabawy.

witam ja chcałbym wygraćtom karte graficznom poniewasz składam swuwj pierwszy pc

witam ja chcałbym wygraćtom karte graficznom poniewasz składam swuwj pierwszy pc (przepraszam jak pisze to)  drugi raz

#461 ReximPL

ReximPL

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:01

1. Chciałbym wygrać kartę rx 480 od XFX wraz z trzema kompletami wymiennych wentylatorów, ponieważ aktualnie nie mam dedykowanej karty graficznej w moim pececie. Kartę miałem zamiar sobie sprawić na święta, ale skoro forum ITPC i Blackwithe organizują konkurs na tak dobrą kartę pod choinkę to mógłbym kupić jakiś dobry monitor, bo przy moim aktualnym LG 19 cali z rozdzielczością 1440x900 karta by się strasznie marnowała, a na oku ma właśnie fajny monitor FHD z freesync.

Wydaje mi się, że mój komputer idealnie by się komponował z nową kartą graficzną, a dodatkowe, podświetlane wentylatory przydałyby mi się, bo w przerwie świątecznej mam zamiar zrobić biurko, które będzie zarazem obudową, chyba wiecie o co mi chodzi i oczywiście będzie okno, bym mógł podziwiać mojego małego "potworka" grając w gierki lub po prostu w trakcie korzystania z komputera.
Podsumowując mam nadzieję, że uda mi się wygrać i pozdrawiam całą ekipę forum, a szczególnie jury tego konkursu i zapraszam na zdjęcie i wersję tekstową mojej konfiguracji :) 

2. http://imgur.com/a/k4fw1

Sorry za słabą jakość zdjęcia

Procesor: Intel Core i7 2600k
Płyta główna: MSI Z77a GD-80
Ram: Crucial Ballistix 2x4gb 1600Mhz cl9
GPU: Intel HD 3000
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3
Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 + SilentiumPC Mistral 120mm
Zasilacz: SilentiumPC Vero M1 600w
SSD: Transcend 370S 128GB
HDD: WD Caviar Green 500GB
Karta sieciowa: TP-Link TG-3468 (zintegrowana się zepsuła :( )

Użytkownik ReximPL edytował ten post 18 grudzień 2016 - 04:02

#462 Lequer

Lequer

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:06

Uważam, że to właśnie ja powinienem wygrać tą kartę graficzną, ponieważ moja już niestety nie daje rady. Bardzo pragnę w końcu pograć na przyzwoitym poziomie FPS, ale mój sprzęt mi na to nie pozwala. Gdy bym dostał taki prezent pod choinkę, byłbym bardzo uradowany. Jeszcze nigdy nie wygrałem w żadnym konkursie. Niestety u mnie z pieniędzmi się nie przelewa, dlatego sprzętu co chwilę nie mogę wymieniać. Obecny komputer mam już prawie 7 lat. Planowałem na wiosnę kupić sobie nową jednostkę. Gdy bym wygrał tą kartę, mógłbym sobie pozwolić na dołożenie pieniędzy do innych podzespołów. Zawsze lubiłem komputery, dlatego też mam zamiar iść do szkoły informatycznej. Wszystko co wiem o komputerach nauczyłem się sam w internecie. Od ciebie Blacku chyba najwięcej. :)

Oto mój PC:

http://imgur.com/L00PRMt

http://imgur.com/H4UAaEL

http://imgur.com/6JiYrfR

Specyfikacja:

Procesor - AMD Phenom II X2 555 3.20 GHz

Chłodzenie CPU - SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Karta graficzna - Nvidia GeForce 9800 GT

Płyta główna - Gigabyte GA-MA78LMT-S2

Pamięć RAM - GoodRam DDR3 2x2 GB 1333MHz

Dysk - Seagate 500 GB

Zasilacz - Take Me 400W

Obudowa - Hedy A1010

Komputer ten był dość dawno temu kupiony. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia co kupuję. Na początku myślałem, że jest dobry, ale przekonałem się, że tak nie jest. Miałem wtedy tylko 2 GB RAM'u, boxowe chłodzenie i zintegrowaną grafikę. Rok temu kupiłem od kolegi GeForca 9800 GT. Dokupiłem kolejne 2 GB RAM'u i zmieniłem chłodzenie CPU , gdyż boxowe było głośne jak rakieta. Na koniec wymieniłem wentylator w zasilaczu na SilentiumPC Mistral 80mm (stąd ten zwisający kabelek z zasilacza). Ostatecznie udało mi się uzyskać to, co na zdjęciach. Najwydajniejszy to on nie jest, bo w CS:GO na najniższych tylko 40-50 FPS.

#463 Ant3k

Ant3k

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:11

Witam,

I. Opis:

Dlaczego ja powinienem wygrać?

Ponieważ chce zbilansować potencjał mojego komputer by wyświetlał obraz w wysokiej jakości i bez przycięć obrazu, dlaczego akurat ja?

1. Moja aktualna karta graficzna HD7970 już odstaje i przy i7-6700K zdecydowanie przydałby mi się nowy RX480.

2. Gdyby zdarzyłoby się tak, bym wygrał, oddam za darmo moją starą kartę graficzną osobie, wybraną przez organizatorów konkursu.

3. Super prezentowała by się karta XFX z zasilaczem XFX.

II. Konfiguracja sprzętu:

CPU: i7-6700K @OC:4.4Ghz

GPU: Sapphire HD7970 @OC:1085Mhz/1650Mhz

MOBO: Asus Z170 Pro Gaming

RAM: 2x 8GB G.Skill Ripjaws V DDR3 3200Mhz CL16

PSU: XFX Black Edition XTR 650W

HDD: 1TB WD Blue

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

III. Zdjęcia komputera:

1. http://i.imgur.com/AuO6yxb.jpg

2. http://i.imgur.com/IJj3ICW.jpg

3. http://i.imgur.com/uwbddTc.jpg

Użytkownik Ant3k edytował ten post 18 grudzień 2016 - 04:13

Dobra sukienka jest jak twardy dysk. Liczy się krótki czas dostępu...

#464 kitin

kitin

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:40

Obecna karta może nie jest jakaś bardzo stara (przykładowo porównując ją do "dziadków" typu 9800 GT etc.), ale ciężko na niej pograć w nowsze tytuły nawet na niższych ustawieniach. Owszem - można grać, ale przy jakim FPS-ie? Moim zdaniem minimum to 60 FPS, a ta karta ma nawet z tym problemy, jeżeli chodzi o nowsze tytuły. Poza tym GPU w mojej konfiguracji zawsze troszkę odstawało względem reszty podzespołów (zarówno pod względem wydajności jak i ceny - HD 7850 to dość budżetowa konstrukcja, a np. 2500K, czy Dark Power Pro 10 850W już nie koniecznie), dlatego myślę, że RX480 idealnie wpasowałby się w moją obecną konfigurację.

Intel® Core™ i5-2500K @4,3 GHz
be quiet! Dark Rock Pro 2
ASUS P8Z68-V PRO/GEN3
GOODRAM Play DDR3 (2x4GB, 1600 MHz, CL9)
GIGABYTE GV-R785OC-1GD (AMD Radeon™ HD 7850)
Plextor M5S 128GB
WD Red 1TB
be quiet! Dark Power Pro 10 850W
Fractal Design Arc Midi R2

Użytkownik kitin edytował ten post 18 grudzień 2016 - 04:48

#465 Emilo1701

Emilo1701

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:40

Witam,

Dlaczego ja? Opowiem krótko w wieku 10 lat potrafiłem przejść w ferie 12 km do mojego kuzyna żeby pograć w gry na komputerze.

Do tej pory nie posiadam konfiguracji która pozwoli pograć komfortowo w aktualne tytuły, miałem jakiś czas konsolę ale to nie jest styl rozgrywki

przeznaczony dla mnie, muszę mieć klawiaturę i mysz.

Mam odłożone trochę gotówki, ta karta wraz ze sprzedażą mojej obecnej konfiguracji pozwoliłaby na stworzenie fajnej jednostki.

https://imgur.com/a/IXT3L

Procesor: AMD Athlon II X3 450
Płyta główna: ASRock N68-S3 UCC
Karta graficzna: Gigabyte HD7770 1GB
Pamięć RAM
GoodRam 2 x 2GB DDR3 1333 MHz 
Chłodzenie procesora: Fera 2 HE 1224 v2

Zasilacz: OCZ ZS Series 550W
Dysk HDD: SEAGATE 7200RPM 1 TB
Napęd: LiteOn DH-20A3H

Obudowa: NO name

Niech wygra osoba, która na to najbardziej zasługuje.

Życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt.

#466 Spajker

Spajker

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:58

Witam!

Chciałbym wygrać od Ciebie te kartę,
Bo gra na aktualnej to rozrywka w kratkę,
Nie mam w tej chwili na to dużo funduszy,
Lecz iskra gracza w ciąż żyje w mej duszy,

Wydobądź ją ze mnie, bardzo Cie proszę,
Bo ze złości zaraz przeniosę Karkonosze,
Nie jestem może zbyt dużym koksem,
Ale zaprzyjaźniłbym się z watch dogsem,

i pięć, em iks 200, deus 500 wat,
Więc ta karta to nie będzie wielki kat,
Będzie miała co robić, nudzić się nie będzie,
A w Full HD pogram sobie wszędzie,

Kończę z moim świetnym flow,
Lepiej, żebym już ino groł,
Sprzęt mój jest taki jaki jest,
Dlatego liczę na Twój miły gest!

Zdjęcie wnętrza: http://imgur.com/a/aT6wF

Aktualna specyfikacja sprzętowa:

Procesor: Intel Core i5 3470
Chłodzenie: SilentiumPC Fera Pro HE1224
Płyta główna: ASRock B75 Pro3-M
RAM: Kingston HyperX Genesis 1600 MHz 2x4GB
Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD7770 1GB
SSD: Crucial MX200 250GB
HDD1: Seagate ST1000DM003 3,5" 1TB
HDD2: Seagate ST1000LM024 2,5" 1TB
Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 500W
Obudowa: SilentiumPC Brutus 310 Pure Black

Pozdrawiam!

#467 DarkishSimang

DarkishSimang

Forumowicz

• Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 05:01

Może nie mam najgorszej konfiguracji, ale posiadany przeze mnie radeon 270X potrafi niedomagać nawet na najniższych ustawieniach graficznych.

Nie ma się co dziwić, ta karta to przemianowany HD 7870, który ma już prawie 5 lat. Granie w najnowsze tytuły jak np. Mafia 3 czy Battlefield 1 nie należy do 

najprzyjemniejszych.  

Przy doborze karty graficznej mocno zwracam uwagę na wygląd, karta musi ładnie się prezentować w oknie mojego Bitfenixa, a XFX RX 480 z wymiennymi wentylatorami

to prawdziwy rarytas na rynku. Byłbym niesamowicie usatysfakcjonowany gdyby wentylatory tej karty oświetlały moje biurko :D

Zdjęcia:

https://imgur.com/a/Su4nN

(tak, wiem, boxowe chłodzenie.. Niestety płyta ma tak umieszczony socket, że nawet SPC Spartan 924 wadzi o sloty ram)

Specyfikacja:

-Intel core i5 3570

-Gigabyte Radeon 270X

-2x4GB DDR3 ADATA XPG

-Asus P8H77-I

-Bitfenix Prodigy

-XFX TS  550W

-Samsung 2,5" 1TB

-Crucial MX200 250GB

i5 3570 | Boxowe Chłodzenie | R9 270X Gigabyte 3xWindforce | Asus P8H77-I (ITX) | ADATA XPG V1.0 1600MHz CL9 2x4GB | XFX TS 550W  |  Samsung 2,5" 1TB | Crucial MX200 250GB | Bitfenix Prodigy

#468 mich-mach

mich-mach

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 06:00

Chciałbym wygrać tą kartę graficzną, gdyż nagrywam recenzje, ale również filmiki z gier, gdzie moja integra nie daje rady nawet z mniej wymagającymi grami. Jednocześnie nie mogę kupić sobie nawet podstawowgo modelu, ponieważ jestem gimnazjalistą a mój tata nie pozwoliłby mi wydać nawet z własnego hajsu na grafikę powyżej 300 zł. Mój kumpel jest fanboyem Nvidii i chciałbym zobaczyć jego minę jak pokazuje mu, pachnącego nowością Radeona.

Zdjęcie: http://imgur.com/2B8R1a4

specyfikacja:

CPU Intel core i5 4670k

GPU Intel hd graphics

PSU Be Quiet L8 430 W

MOBO Gigabyte GA-Z87-HD3

RAM Patriot Viper 2x4GB 1866Mhz

chłodzenie Thermalright macho 120 rev.A

karta dźwiękowa ASUS Xonar DGX

obudowa Antec X2-SS

SSD Samsung 840 evo 120 GB

DVD od LG

czytnik kart Modecom

Użytkownik mich-mach edytował ten post 18 grudzień 2016 - 06:01

#469 Blady.666

Blady.666

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 06:31

Witojcie!

Jak jest konkurs, to i mnie zabraknąć nie mogło :)

Komputer niewiele starszy od mojego dziecka, kupowany za moje pierwsze grubsze pieniądze z pracy sezonowej. W ciągu tych niemal 10 lat, wymiany wymagały trzy rzeczy: Procesor, płyta główna i zasilacz.
Specyfikacja dostępna w opisie zdjęcia na imgur - https://imgur.com/a/aoDkh

Czas wymiany zbliża się wielkimi krokami, jako że młody dorasta, staje się roszczeniowy i wkurza go, że nawet niektóre gierki we Flashu potrafią klatkować, choć jeszcze niedawno ogrywałem na tym kompie Fallouta New Vegas w minimalnych ustawieniach :) Czekam jedynie na premierę Ryżen i tego, co będzie się działo z cenami starszych podzespołów, bo nie ma co ukrywać - nie przelewa się. Nie mogę się jedynie zdecydować przy wyborze karty graficznej, z czego mam nadzieję Panowie mnie uwolnią ;)

A tego, czy powinienem dostać nagrodę, to w sumie nie wiem, gdyż nie mam aż takiej wyobraźni jak tutejsi młodociani (powiem szczerze, że niektóre historie są tak naciągane, że aż zabawne:), przez co moje akcje lecą na łeb i na szyję. Zmotywuję zatem moją prośbę tym, że przedmuchując komputer do zdjęcia nabawiłem się chyba pylicy płuc, więc jeśli nie chcecie otrzymać pozwu za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, to wiecie co zrobić... ;)

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia wszystkim uczestnikom!

#470 Długi

Długi

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 06:34

Kochani.

"Coraz bliżej święta..." - jak śpiewa Ania Szarmach w piosence " Radość Dzielenia".

Przygotowując się do tych najbardziej rodzinnych dni w roku, wszyscy żyjemy przedświątecznymi przygotowaniami. Na każdym kroku widać świąteczne porządki.

nEb3WUB.jpg

Temperatury spadają i każdy po tej przedświątecznej gorączce próbuje znaleźć ciszę i ukojenie.

K85gxR5.jpg

Cały świat mieni się kolorowymi świątecznymi dekoracjami i wszędzie rozbłyskują świetlne iluminacje.

Właśnie dlatego pragnę abyście to właśnie mnie obdarzyli tym wyjątkowym prezentem. Aby to mroczne wnętrze rozbłysnęło cudownymi kolorami - jakich do tej pory nie zaznało. 

N6xvCGk.jpg

Specyfikacja komputera:

Procesor: Intel Core i5-4690k

Płyta główna: MSI Z97-G43

Karta graficzna: MSI r9 390 Gaming 8GB

Pamięć: Goodram Play PC1866 2x4GB CL9

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

Dysk SSD: Crucial MX100 128GB

Dysk HDD: WD Caviar Blue 1TB

Chłodzenie SPC Fortis 3 HE1425 v2 (w trakcie montażu)

Karta dźwiękowa: SB X-Fi Xtreme Gamer

Obudowa: SPC Gladius M40 + Window KIT

Z góry dziękuję i życzę wszystkim pięknych i spokojnych rodzinnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

#471 Brzymek

Brzymek

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 07:07

Witam.

Mam na imię Grzegorz, mam 21 lat i jestem studentem.

Dlaczego chciałbym wygrać tą kartę? Odpowiedź jest prosta - bo jest mi potrzebna. Już od dłuższego czasu jestem w trakcie składania porządnego komputera, który umożliwiłby mi granie praktycznie w każdą grę. Od zawsze fascynowałem się grami komputerowymi. Niestety, ciężko jest mi obecnie zebrać pieniądze na zakup nowej karty graficznej. Byłem blisko skompletowania jednostki już rok temu, lecz niestety - trafiła mi się płyta z powyginanymi pinami i musiałem przeznaczyć pieniądze na nową płytę główną. Od tego czasu zaczęły się również inne problemy finansowe, których nie chcę wymieniać :( 

Obecnie mój komputer tak na prawdę wymaga tylko karty graficznej, żeby moje marzenie zostało spełnione. Liczę na waszą pomoc :)

Zdjęcie: http://imgur.com/a/LGySv

Specyfikacja:

Procesor: Intel i7 4790k

karta graficzna: Gigabyte GTX 660 OC

Płyta główna: Gigabyte z97 Gaming 3

Pamięć: HyperX FURY DDR3 2x4 GB

SSD: 128GB HyperX 3k

HDD: 500 GB WD 500GB green

Zasilacz: Antec VP-PC 500W

Obudowa: Zalman Z3 Plus

Chłodzenie CPU: Noctua NH-D15

Napęd optyczny: Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS

Użytkownik Brzymek edytował ten post 18 grudzień 2016 - 07:08

#472 PcMasterRaceV3

PcMasterRaceV3

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 07:23

Witam serdecznie.

Zacznę od tego, że karta, która jest w środku PC-ta, nie jest moją własnością, pożyczona od znajomego jakiś czas temu.

Mój komputer z długą i niezwykłą historią - składany 4,5 miesiąca łowiąc używane części na licytacjach, by wyszło cena/jakość jak najlepiej, jedynie obudowa, SSD i zasilacz kupione nówki. 

Recenzje Black'a pomogły mi wybrać obudowę, zasilacz, chłodzenie procesora i jestem z tych części bardzo zadowolony. 

Niestety, ale muszę się rozstać z tą kartą za tydzień-półtora, gdyż muszę oddać ją znajomemu, więc kolejny Radeon byłby mile widzianym gościem, w moim blaszaku. 

Konfiguracja:

Procesor: Intel Core I5 3470 4x 3,2 ghz, Ivy Bridge 

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 Pro HE1024

Płyta główna: AsRock B75 Pro3-M

Ram: Kingston HyperX Fury 4 GB DDR3 1600 Mhz CL10@Cl9 +

Kingston KVR 4 GB DDR3 1600 Mhz CL9 = 8 GB DDR3 1600 Mhz CL9

Karta graficzna: Sapphire Radeon R7 260X 1 GB GDDR5 

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25, 3x zephyr 120mm, 1x fractal 120mm

Dysk SSD: SanDisk SSD PLUS 240 GB G25 

Napęd: Zwykła nagrywarka LG

Zasilacz: BeQuiet System Power 8 500w. 80+ 

Zdjęcia w Imgur: http://imgur.com/a/z1tIf

Pozdrawiam.

#473 Grzesiom

Grzesiom

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 08:58

Witam, chciałbym wygrać kartę graficzna, będącą nagrodą w konkursie z jednego prostego powodu...Moja poprzednia karta graficzna (Którą również podaje w specyfikacji i na zdjęciu, by nie być posadzonym o udawanie jej braku) postanowiła mnie niemiło zaskoczyć przed świętami. Mianowicie zaczęła wyrzucać dziwne obrazy (artefakty) na ekranie, po czym juz zupełnie komputer przestał prawidłowo funkcjonować przy włożonej karcie i jestem zmuszony korzystać z karty zintegrowanej z procesora. Jest to nieprzyjemna sytuacja, mając na względzie okres przedświąteczny, gdzie jak wiadomo portfel staje się szybko pusty. Chciałbym móc cieszyć się nowymi produkcjami takimi jak chociażby Wiedźmin.
Liczę na wygraną i pozdrawiam :)

Zdjecie wnętrza komputera:
http://imgur.com/nHb6ahO

Specyfikacja:
Procesor - Intel Core i5-4430
Płyta główna - MSI B85-G43
Pamięć RAM - Crucial Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz
Karta graficzna - Gigabyte Radeon HD7870 OC 2GB WindForce 3X
Zasilacz - XFX Core TS 450W
Dyski - SSD Crucial M500 120GB, HDD Seagate Barracuda 1TB
Obudowa - SilentiumPC Brutus M23

#474 dotass

dotass

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:08

a) Blaku, powiem szczerze – mój zestaw nie zrobi na Tobie wrażenia, bo jest z epoki kamienia łupanego. Nie da się także ukryć że nawet gdybym wygrał kartę XFX RX480 RS 8GB to nie będzie "pasowała" do mojego zestawu komputera komunijnego. To dlaczego chcę wygrać tą kartę?

Moja historia jest zwyczajna - do tej pory nie było mnie po prostu stać na lepszy komputer, ale wróciłem na święta po powrocie z "saksów" (zachód Europy) gdzie ciężko pracowałem na "swoje". Gdybym pisał list do Św. Mikołaja musiałbym uczciwie wspomnieć, że byłem niegrzeczny: Polacy tam pracujący to przeważnie zwykłe opijusy, a co gorsze chamy więc dwóm rodakom musiałem dać w mordę żeby się im uspokoiły pitoki :) Być może nie popierasz takich rozwiązań, ale od tego czasu byli grzeczni jak baranki – wybacz, tak mnie wychowano: 1.Nie zaczepiaj słabszych (za to dostałem pierwsze lanie od Taty) 2.Jak Cię zaczepiają to wal z całej siły – najlepiej pierwszy.

Kartę chcę wygrać bo w styczniu za uciułane pieniądze będę składał nowy komputer, o jakim marzyłem od dawna – takie drugie marzenie oprócz motoru.

Złożony z kartą zestaw będzie służył do rysowania w programie graficznym, uczenia się modelowania 3D oraz tworzenia efektów specjalnych VFX i CGI (zawsze o tym marzyłem, ale na starym komputerze programy nawet nie chciały się uruchamiać), a także marzę by zagrać w gry na podstawie książek A.Sapkowskiego w którym zaczytywałem się w dzieciństwie.

Komputer nieprzypadkowo będzie składany w styczniu, to właśnie wtedy ceny elektroniki są przeważnie najniższe – i mam cichą nadzieje, że i w zbliżającym się roku tak będzie, dodatkowo wchodzi nowa generacja procesorów więc być może, i to nieznacznie obniży cenę mojego przyszłego zestawu.

Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom na karcie graficznej, zainwestuje w dużo lepszą płytę główną, bo uważam, że to najważniejszy komponent składanego zestawu, następnie dobrz procesor, a karta graficzna to pryszcz - zawsze można podmieni na lepszą.

Efekt końcowy nagram, wrzucę na youtube i Cię pozdrowię czy wygram czy nie – chociaż tyle mogę zrobić w podziękowaniu za zdobytą wiedzę na temat komputerów z twojego kanału.
Na koniec chciałbym serdecznie pozdrowić i podziękować każdej osobie za przeczytanie mojego wpisu, jak i życzyć miłych świąt oraz powodzenia innym uczestnikom w zabawie.

B) LINK: http://i.imgur.com/J2tAirW.png
Procesor: Procesor AMD ATHLON 64 3500+ BOX / 2.2 GHz / S- AM2
Karta graficzna: firmy Asus - q2340, ale obecnie jej nie ma, i całość jedzie na układzie z zintegrowanym procesora, bo w centrum komputerowym przy okazji drobnej modernizacji komputera źle złożyli całość i zrobili przebicie na obudowę od zasilacza, więc karta graficzna spaliła się :/
Płyta główna: K8M890M2MA-RS2H
Karta dźwiękowa zintegrowana, dźwięk 5.1
RAM: Kingston DDR II 2x512 667MHz
Western Digital Caviar SE WD800JD (80 GB, 8 MB, SATA II )
Zasilacz: Take.Me 350 - 350 W(zasilacz akurat taki, bo składałem go za dzieciaka i nie wiedziałem co to czarne listy zasilaczy)
System operacyjny: Windows XP

Użytkownik dotass edytował ten post 18 grudzień 2016 - 09:09

#475 apacz1337

apacz1337

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:20

Bardzo lubię grać w gry, mój sprzęt uniemożliwia mi pogrania w nowsze tytuły, chociaż do niedawna miałem jeszcze starsze podzespoły. Reasumując gdyby udało mi się wygrać tą kartę znacznie szybciej dokonałbym zakupu nowej jednostki i ucieszyło by mnie to.

Pozdrawiam.

Mój komputer:

CPU: Intel Core2Quad Q9400 + boxowe chłodzenie

GPU: GIGABYTE Radeon HD 7770 GHz Edition

MOBO: ASRock G41C-GS

RAM: Kingston HyperX Genesis 1333 MHz 2x2GB DDR3

PSU: Chieftec GPS-450AA-101 A 450 WATT

HDD: Seagate Barracuda 500GB

CASE:iBOX Lynx 706LK  Prescot

IMGUR: http://imgur.com/a/DYbgB

Użytkownik apacz1337 edytował ten post 18 grudzień 2016 - 09:21

#476 GreGorius

GreGorius

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:47

Witam serdecznie!

Jak uzasadnić chęć posiadania karty XFX RX 480 8GB RS Hard Swap ? Czy można uzasadnić chęć zjedzenia czekolady, gry w piłkę czy wypicia piwa z przyjaciółmi? Jeżeli człowiek posiada pasję, to pewne czynności, słowa, czyny stają się normalnością a posiadanie pewnych rzeczy to apogeum szczęścia !!! Jestem pasjonatem gier komputerowych, ale również aktywnie w życiu codziennym używam programów graficznych i wektorowychdo obróbki obrazu, i rozmaitych wizualizacji. Karta graficzna XFX RX 480 8GB RS Hard Swap to kolejny krok na mojej "komputerowej życiowej drodze" to "słup milowy" w informatycznym rozwoju. Porównywanie mojej obecnej karty graficznej z proponowaną to jak porównywać wystrzał z Pancernika Potiomkin z prekambryjską erupcją wulkaniczną. Zdaję sobie sprawę z wyrównanego poziomu rywalizacji w konkursie, ale ufam że moja kandydatura będzie dla Jury przekonywująca.

Z wyrazami szacunku!

Zdjecie Komputera

Konfiguracja: 

CPU: AMD FX-6300 3.5GHz

Cooler: Arctic Freezer 13 PWM

GPU: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 1024MB

RAM: 8 GB DDR3-1600 GoodRAM

MB: Asus M5A97 LE R.2.0

SSD: SAMSUNG SSD 850 EVO 250GB

HDD: SAMSUNG HM641JI 640GB

CASE: Zalman ZM-T4 czarna USB 3.0

PSU: Rebeltec Titan450W

#477 matex2002

matex2002

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:50

Dlaczego ja miałbym wygrać tę kartę? Kilka lat temu postanowiliśmy z rodzicami jako laicy kupić komputer kosztujący nie za dużo pieniędzy. Dzisiaj jednak nie mogę zagrać w żadną grę w akceptowalnej płynności :/ Ponieważ jestem nastolatkiem, nie mogę zarabiać a mam zamiar złożyć nowy komputer. Rx480 na pewno pozwolił złożyć dobry zestaw tanszy właśnie o kartę graficzną.
Oto parametry mojego teraźniejszego komputera:
GPU : nVidia gt520
Cpu: AMD fx 4100
Ram: 8gb
MoBo : Asus M5A78L-M LX
Zasilacz : noname
Dysk: Seagate 1TB (ST1000DM003) (nowy, bo stary się zepsuł)
Chłodzenie : box
Obudowa : Akyga
Napęd DVD : LG
Pozdrawiam, Mateusz
https://imgur.com/gallery/EsrX1

Użytkownik matex2002 edytował ten post 18 grudzień 2016 - 09:51

#478 Pentanteles

Pentanteles

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:05

Muszę wygrać tę kartę, ponieważ powiedziałem dziewczynie, że tylko dzięki niej będzie mogła w końcu zagrać w Simsy na moim komputerze...a w szufladzie czeka na mnie jeszcze nierozpakowany Rise of the Tomb Raider.
Szczerość w związku jest najważniejsza.

TA3DDqU.jpg

Konfiguracja:
Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 01
Procesor: Xeon x5460 3,16GHZ - OC 3,6
Chłodzenie: Thermaltake Sonic Tower
RAM: 4x2 GB DDR2 XMS2
Karta graficzna: Club 3D Radeon HD 7970 XT2 '13Series

Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster Audigy SE
Zasilacz: Thermaltake Smart SE 730W
HDD: Seagate ST1000DM003 1TB
Nagrywarka DVD: Samsung TS-H653N
Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black

#479 eruk506

eruk506

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:06

Odkąd pamiętam moja schorowana babcia zawsze lubiła książki Andrzeja Sapkowskiego. A gdy usłyszała, że wychodzi gra Wiedźmin 3 Dziki Gon była wprost przeszczęśliwa. Jej ostatnim marzeniem przed śmiercią jest zagrać na najwyższych detalach przy rozdzielczości FullHD w tę grę, cieszyłaby się każdą klatką, każdym pikselem, ale niestety obecna karta graficzna na to nie pozwala. Kiedy udałoby się spełnić te pragnienie dzięki Radeonowi XFX RX 480 8GB RS odeszłaby spełniona, a ja dostałbym tą kartę w spadku po niej.

CPU: AMD FX-8320 3.5GHz, 4.0GHz boost
Cooler: Boxowy

GPU: ASUS GTX GeForce 650ti 1 GB

MOBO: MSI 870A-G54[FX]

PSU: Modecom Volcano 750 PowerSupply 750W 80Plus Bronze

RAM: Corsair VENGEANCE 2x4GB 1600MHz

HDD1: Western Digital AV 2.5" 320GB
HDD2: Seagate 3.5" 250GB

Napęd optyczny: LG Super Multi RW

#480 muminek77

muminek77

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:10

Ja tam po prostu nie będę ściemniał, mój komp jest taki jak na zdjęciu. Myślałem, myślałem ale ni jak nie mogę znaleźć jakiegokolwiek logicznego uzasadnienia dlaczego ta karta miała by trafić właśnie do mnie. Ale jednemu nie mogę zaprzeczyć! Temu że bardzo chciałbym ją posiadać. I tak sobie myślę że to może być właśnie ten jeden, JEDYNY ale według mnie solidny powód dlaczego ta karta powinna trafić właśnie w moje ręce.

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 (OC 3,4 Ghz)
Chłodzenie CPU: Box
Płyta główna: Gigabyte EP43-S3L
Pamięć: GoodRam DDR2 4096MB PC800 4x4GB
Karta graficzna: Palit GeForce 8500 GT 256MB
Dysk: Samsung HD321KJ 320 GB 7200 rpm
Seagate ST31000528AS 1TB 7200 rpm
Napęd optyczny:  DVD LG GSA-H44NRBBB
Zasilacz: Procomp PPFC 500W
Obudowa: Easy Touch

http://imgur.com/a/HLW2D

Użytkownik muminek77 edytował ten post 18 grudzień 2016 - 10:12

#481 kondziorondzio

kondziorondzio

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:27

Cześć. Mam na imię Konrad. Mój aktualny komputer jest ze mną od bardzo długiego czasu. Dostałem go w 2009 roku. Już wtedy nie był to demon prędkości ale pozwalał na granie w rozsądnych lecz nie najwyższych detalach. Przez wiele lat dzielnie mi służył. Przeżył wiele systemów począwszy od Windowsa XP aż do Windows 10. Jednak jak na wszystko tak i na niego w końcu przyszedł czas. Postanowiłem że po tych wielu latach ucinania detali i grania w bardzo niskich rozdzielczościach [niektóre tytuły nawet 800x600 :( ] pora sprawić sobie coś lepszego. Do tego wszystkiego dochodzi również szkoła, w której z racji kierunku jaki wybrałem (technik CNC) uczę się programować w AutoCAD. Na tym sprzęcie, którego aktualnie używam program ten nie będzie nadawał się do użytku. Mam w planach złożyć dla siebie zestaw, który będzie zawierał właśnie tą kartę graficzną, która jest do wygrania w konkursie. Już wielu użytkowników wzięło udział jednak zawsze jest jakiś malutki procent szans na to, że w końcu mi się poszczęści i dostanę idealny prezent na święta. Pozdrawiam :)

Zdjęcie PC: https://imgur.com/a/zOyx0

Specyfikacja:

CPU: AMD Athlon 64 x2 4000+ 2.10 GHz

GPU: GAINWARD GeForce 9500GT 1GB DDR2

Ram: Goodram 2GB DDR2 667MHz

Mobo: Gigabyte GA-M61SME-S2

HDD: WDC 500GB SATA 2

PSU: Modecom Feel 350w (wiem czarna lista ale o dziwo przepracował 7 lat bez awarii )

Ten duży bałagan z kablami jest spowodowany obudową (Tracer No-Name), która nie ma jakiegokolwiek zarządzania kablami. Pomimo to temperatury w spoczynku jak i w stresie są dobre i nie przekraczają 70 stopni. 

#482 Norox

Norox

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:39

Chciałbym wygrać tą kartę, ponieważ sprzedałbym ją, a zarobione pieniądze przeznaczyłbym na nowy komputer, który mam zamiar kupić już w niedalekiej przyszłości, za kwotę ok 4-4,5 tyś. zł.

Mój aktualny komputer kupiony był w połowie 2011 i od tego czasu (poza czyszczeniem z kurzu i dodaniem dwóch wentylatorów z przodu i z tyłu obudowy), nie wymieniałem kompletnie nic.

Specyfikacja mojej "bestii" :

Procesor - Intel Core i3-2100  3.10 GHz + chłodzenie BOX
Karta graficzna - MSI r5670 1GB

Płyta główna - Gigabyte h67m-d2-b3
Pamięć RAM - 2x 
GoodRam ddr3 2GB 1333Mhz
Zasilacz - Tracer Highlander 400W Silent

Dysk - Western Digital Blue 500GB
Obudowa - M
odecom Swing midi 

Imgur:  https://imgur.com/gallery/dgQCI

Wesołych Świąt :)

#483 Nata

Nata

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:50

Witam.

Powinnam wygrać, ponieważ całą sumę ze sprzedaży wygranej karty przeznaczyłabym na Dom Dziecka w Nowym Sączu przy ulicy Leonida Teligi 24. 

http://imgur.com/a/Z0sd2

#484 Skymar

Skymar

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:10

Witam Serdecznie,

Długo zastanawiałem się nad udziałem w konkursie.

Biłem się z myślami, czy jestem odpowiednią osobą do obdarowania takim prezentem.

Pracuję, zarabiam na siebie, więc mógłbym sobie taki prezent sprawić sam.

Jakie kryteria oceny przyjmie BlackWhite z Jury, tego nie wiem, ale spróbuję.

Interesuje się elektroniką i komputerami od bardzo dawna.

Można powiedzieć, że to moje hobby.

Śledzenie na bieżąco nowinek technicznych sprawia mi przyjemność.

Miesiąc temu złożyłem pierwszy raz w życiu komputer.

Nigdy tego nie robiłem, ale stwierdziłem, że chcę się tego nauczyć, niż kupić gotowca.

Znalazłem film BlackWhite, jak powinno się składać PCta i na podstawie Twoich wskazówek udało się.

Dawno nie byłem z siebie tak zadowolony.

Zarobiłem pieniądze, dobrałem komponenty i własnymi rękami złożyłem, super uczucie.

Czym kierowałem się przy doborze komponentów?

Chciałem, żeby komputer posłużył mi jak najdłużej przy zachowaniu proporcji wydajność/cena.

Zakładam rodzinę za 2 lata, odkładam pieniądze na wesele, a potem budowę domu.

Planujemy z narzeczoną postarać się o dziecko po ślubie, więc dojdą kolejne wydatki.

Był to ostatni moment, kiedy mogłem sobie pozwolić na zakup PC.

Lubię pograć w najnowsze tytuły dla relaksu, więc potrzebuję procesora z 4 rdzeniami do gier.

Zależało mi na jak najwyższym taktowaniu rdzenia bazowego ze względu na CAD, wybór padł na i5-6600K.

Projektuję urządzenia grzewcze, więc CAD jest codziennością.

Chciałbym założyć własną firmę, aby zapewnić jak najlepszą przyszłość sobie i rodzinie.

Branża, w jaką zamierzam wejść to energetyka i odzyskiwanie energii, od projektu po wykonanie gotowych urządzeń.

Oznacza to pracę na dwa etaty, póki nie będę w stanie utrzymać się tylko z jednego źródła i wykorzystanie komputera nie tylko do rozrywki.

Płytę główną, pamięci RAM, chłodzenie CPU i zasilacz dobrałem na podstawie propozycji zestawu w kwocie 4500 zł od BlackWhite.

Jestem świadomy, że ilość pamięci RAM powinna być większa pod takie zastosowania, aczkolwiek wolałem dokupić dodatkowy dysk talerzowy pod dane.

Dyski wybierałem na podstawie opinii innych użytkowników z forów komputerowych. 

Obudowa miała być jak najtańsza ze spełnieniem warunku przewiewności po dodaniu kolejnych wentylatorów i wysokości chłodzenia CPU.

Karty graficznej nie posiadam, od początku korzystam ze zintegrowanej karty graficznej w procesorze.

Wykonałem OC procesora i RAMu na podstawie kolejnego filmu BlackWhite.

Komputer działa stabilnie przy procesorze podkręconym do 4,5 GHz przy offsecie 1,192 V + 0,17 V.

Nigdy tego nie robiłem, więc potrzebowałem mentora, który mną pokieruje, za co Ci dziękuję BlackWhite.

Czy jestem osobą godną otrzymania prezentu w postaci XFX RX 480 8GB RS?

Zależy, co rozumiemy przez bycie godnym?

Czy brak środków finansowych albo chęć posiadania ma być ważniejsza od innych argumentów?

Pytania pozostawię do przeanalizowania przez BlackWhite i Jury.

Wyznaczyłem sobie priorytety, których się trzymam i mam plany, które zamierzam realizować.

Uparcie dążę do celu i posiadam chęć do nauki nowych rzeczy.

Czy to wystarczy, aby odnieść sukces? Czas pokaże.

Specyfikacja komputera:

Procesor  i5-6600K

Płyta Główna MSI Z170A Tomahawk

Pamięć RAM Corsair Vengeance LPX 2x4GB 3000 MHz CL 15

Karta Graficzna Brak

Chłodzenie CPU Fortis 3 v2

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240 GB

Dysk HDD WD Blue 1 TB 7200 RPM 64 MB

Obudowa SilentiumPC Regnum RG3

Zasilacz Silentium PC Supremo M2

Zdjęcia

Użytkownik Skymar edytował ten post 18 grudzień 2016 - 11:18

#485 luker

luker

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:14

1)

Uwielbiam grać w gry komputerowe. Szczególnie w rts-y oraz samochodówki. Niestety karta graficzna zestarzała się bardzo szybko, a wymagania gier poszybowały ostro w góre. Chciałbym zagrać w ostatnie duże nowości. W wieśka oraz gta V. Wieśka odpalam ale obraz strasznie szarpie nawet w niskich ustawieniach :(Dodatkowo kultura parcy mojej karty przeszkadza w graniu. Poziom głośności - odkurzacz.

Kiedy składałem mojego Pc to kupowałem co mi się podoba (wydajność i design), nie zważając na kulture pracy ponieważ,nie znałem na tym i nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu. Ostatecznie padło nakartę z fabrycznym oc i turbinką xD . No i na koniec przydałaby się karta z ledami :)

2) http://imgur.com/a/xApI2

DW4EEpB.jpg

Procesor: Intel i7 2600k

Płyta główna: Asus p67 Evo

Karta graficzna: Sapphire HD 6850 Toxic

Pamięć: Crucial Ballistix Sport 16GB 1600MHz Cl-9

Zasilacz: SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W

Chłodzenie SilentiumPC Grandis 2

Obudowa: Cooler Master Elite 430

Wentylatory: SilentiumPc Zephyr Led (front) oraz Cooler Master z wyłącznikiem ledów

Dysk SSD: Goodram Iridium Pro 240GB

Dysk HDD: Seagate Barracuda 1TB oraz 250GB

Napęd optyczny: Lite-On

Karta dźwiękowa: Creative SB Audigy

Użytkownik luker edytował ten post 18 grudzień 2016 - 11:15

#486 magaw56

magaw56

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:20

Zanim odpowiem na pytanie konkursowe, zechciałbym przedstawić wam krótką historię mojego budżetowego PCta, do którego miałem i dalej mam wiele planów!

Najpierw się przedstawię!

A więc witajcie, Mam na imię Mariusz, lat 20, student elektrotechniki, a o to historia o pewnym kompuetrze:

Wszystko zaczęło się w kwietniu tego roku, kiedy to kolega poprosił mnie o wymianę płyty głównej na inną, bo jakiś "spec informatyk", powiedział mu, że jego obecna (wtedy) płyta główna
(jest to GIGABYTE B85M-DS3H nie nadaję się do użytku i należy zakupić inną.

Tak naprawdę płyta działała, tylko każde GPU, które do niej zostało podłączone wybijało temperatury rzędu 90-100 stopni, bez względu na model jaki tam zasiadł. Sprawa była bardzo dziwna i od początku byłem w dużym stopniu pewien, że płytę da się naprawić, a że lubię kombinować z elektroniką, a tym bardziej ze sprzętem komputerowym pomyślałem, że wymienię koledze mobo na nowe, które zakupił (skoro mi nie wierzył, że jego starą płytę dasię naprawić), a za symboliczną flaszkę wezmę jego starą płytę! :)

Warto dodać, ze podczas wymiany płyty i demontażu starej, zdziwiłem się jedną sprawą."Spec informatyk" nałożył tyle pasty, że zalał się po bokach socket procesora, do tego zauważyłem 4 wygięte piny, 2 odpowiedzialne za PCI/PEG (być może tutaj jawił się problem z GPU!) oraz 2 odpowiedzialne za DDR (ale nie było problemów z pamięcią).

Płyta przesiedziała u mnie na półce, aż do sierpnia, kiedy to zarobiłem trochę kasy z pracy wakacyjnej (studenckie życie), aby kupić do niej części i zbudować na jej podstawie komputer budżetowy (od razu liczyłem wtedy, że uda mi się naprawić płytę, bo jednak istnieje taka zasada, że jeśli płyta działa to jest sprawna, a jeśli nie działa to już nic z niej ciekawego nie będzie).

Komputer jest tak budżetowy, że nawet nie kupowałem żadnej obudowy, tylko znalazłem jakąś przeszło 18 letnią skrzynkę na strychu, musiałem ją przerobić pod nowocześniejsze rozwiązania komputerowe, choćby wyciąć szlifierką kątową (nie posiadam bardziej profesjonalnych narzędzi) z tyłu miejsce na wejścia do płyty głównej czy też wywiercić 6 kompletnie nowych otworów na kołki dystansowe, bo te stare dziurki w obudowie nijak się miały do poprawnego przykręcenia płyty!

(na imgurze zobaczycie jaką prowizorkę zrobiłem z płytą główną, może to wyglądać głupio, ale czasem jak coś działa to nie jest głupie, tylko brzydko wygląda). Płyta główna jest w wersji mATX, co ciekawe miejsce w obudowie na płytę jest wręcz na styk dopasowane, co uratowało mnie przed wszelkim stykaniem się mobo z metalową strukturą budy.

TROCHĘ O NAPRAWIE PŁYTY:

Przejdźmy teraz do momentu, w którym naprawiłem płytę główną! Na początku zabrałem się za naprawienie socketu, który był trochę zalany pastą termoprzewodząca, wziąłem zwyczajny pędzelek z przyborów szkolnych oraz spirytus i dodatkowo sprężone powietrze do przeczyszczenia z różnych niepotrzebnych śmieci, lekkimi ruchami wyczyściłem piny w sockecie, aż uznałem, że pasta została zniwelowana, następnie używając lupy i prostego małego metalowego pilnika z ostrym końcem (osobiście nie polecam pensety do tego czynu) naprostowałem wygięte piny, jak się okazało, nie było z nimi tak tragicznie. Początkowo procesor nie chciał ruszyć (złapał bootloopa). Okazało się, że płyta miała najstarszy BIOS (rok 2013) , a ja haswella refresh (od 2014 roku), ale  pożyczyłem starszego proca od znajomego, zaktualizowałem BIOS mobo do najnowszej wersji oraz od razu sprawdziłem jak jednostka sprawuje się z kartą graficzną kuzyna ( R9 280x) i czy naprawa coś dała. Jak się okazało temp w spoczynku były od 30 do 33 stopni, natomiast w stresie max 72, więc bardzo zadowalająco. Myślę, że zmiana BIOS na nowy mogła tu pomóc, ale chyba najbardziej naprawa pinów, do tej pory nie jestem przekonany do żadnej z poprawnych wersji. (na pewno nie inny zasilacz, bo przed naprawą płyta była testowana z różnymi zasilaczami). Z powodu, że nie chciałem kupować chłodzenia lepszego niż boxowe, polepszyłem chłodzenie procesora tanim kosztem poprzez  pastę MX-2 (która dla mnie jest najlepszą pastą do nałożenia i stabilnej temperatury). W KAŻDYM RAZIE NAPRAWIONE I HULA! :)

TROCHĘ O CZĘŚCIACH DO CEBULACKIEJ BUDŻETÓWKI:

Oczywiście na dzień składania i naprawy zdążyły mi przyjść części!

Udało mi się za przyzwoitą cenę kupić i3 4150 z boxowym chłodzeniem za 270 zł od pana z OLX. Bałem się, że jakiś wadliwy, bo nie chciał mi dać gwarancji rozruchowej (w sierpniu ten procesor chodził na alledrogo po ponad 400 zł bez chłodzenia).

Przyszedł również RAM ADATA XPG Gaming series. 2x4GB DDR3 1600MHz CL9, bardzo przyjazne pamiątki za uwaga 108 zł ( z wliczoną przesyłką), wiadomo używane, ale może fakt, że używała je kobieta to nie są jakieś wymęczone, teraz takie pamięci używane można nabyć za 150 z wiadomych powodów :).

Co więcej zakupiłem za około 70 zł z przesyłką  dysk twardy Seagate Barracuda 500GB 16MB Sata II wraz z kablem SATA, dysk używany bez błędów, bad sektorów i innych takich (co ważne nie naprawiany, refabyrkowany, kupiony od kompletnie prywatnego człowieka, któremu już ten dysk nie był potrzebny. Ktoś spyta czemu SATA II, takie stareee buuu! Tak naprawdę SATA III w przypadku budżetowego komputera byłoby przepłaceniem, każdy chyba wie, że przepustowość na SATA II to max 300MB/s a SATA III to max 600MB/s. Dysk twardy SATA II jak i SATA III nie przekracza przepustowości 300MB/s... Więc w przypadku małego budżetu wydanie na SATA III to strata kasy, tym bardziej, że SATA II radzi sobie świetnie, co od sierpnia mam możliwość testować. :)

Zasilacz też udało mi się tanio zdobyć bo 3 miesięczny OCZ CoreXstream 500W za 100 zł,  mogłem brać coś tańszego do tego zestawu, ale chciałem mieć pewną moc na linii 12V oraz 2x8pin PCI-E, gdyż nie wiedziałem nigdy jaka dokładnie grafika tu zasiądzi, wiadomo mogłem kupić znacznie taniej jakiegoś chiefteca czy fortona, ale lepiej już dopłacić do czegoś nowocześniejszego o lepszym układzie PFC, lepszej sprawności i szeregiem zabezpieczeń prądowo-napięciowych :)

Inne zakupy, których dokonać musiałem do budżetówki to: włącznik do komputera i reset (jakieś 6 zł, ale można też samemu zrobić, kupując odpowiednie elementy w sklepie elektronicznym, koszty nieco mniejsze), śruby montażowe do komputera (jakieś 5 zł)

Łączny koszt za wszystko? A TAKI: 592,99 zł!!!

Obudowa (którą widać na zdjęciach) - 0 zł

Płyta główna GIGABYTE B85M DS3H - Żubrówka Biała 0,5l (19,99 zł)

CPU i3 4150 BOX - 270 zł

RAM ADATA XPG Gaming series. 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 - 108 zł

HDD Seagate Barracuda 500GB 16MB Sata II - 70 zł

PSU OCZ CoreXstream 500W  - 100 zł

Włączniki, pasta, śrubki etc... ~ 25 zł

Jak widać, brakuje jednego, czyli GPU dedykowanego, początkowo chciałem kupić do tego zestawu GTX 660Ti, co by sobie popykać w CS i inne proste wydajnościowo gry, ale szczerze to nawet i w nowe tytuły idzie pograć na tym zestawie, procesor naprawdę sobie radzi ze wszystkim bez problemu, przynajmniej R9 280X dawał radę w grach online jak i single ( gry AAA).

Jakie mam plany co do mojego  komputera budżetowego? Aktualnie w głowie mam pomysł moderski, który powoli dokonuje. Mam zamiar usunąć białą blachę, która póki co siedzi na konstrukcji całej obudowy, a zamiast niej umieścić przyciemnaną plexe od góry jak i na panela bocznych/roboczych. Do ttegoprzemalować konstrukcję obudowy na kolor kompletnie czarny oraz umieścić ledy RGB lub tylko białe na panelach bocznych, jeszcze nie wiem co zrobie z tyłem obudowy, ale jakoś zaslepię, być może filtrem przeciwkurzowym i umieszczę tam maskownicę do płyty głównej. Ktoś spyta, po co modować skoro tak budżetowo w środku? A no bo chcę by ładnie to wyglądało świeciło sobie, a nie do końca było widać srodek poprzez przyciemnioną plexe. Nie ma to  być komputer monstrum. Taki XFX RX480 8GB bardzo by nadał smaku w zmodowanej obudowie dzięki swojemu podświetleniu na wentylatorach.

Przepraszam wszystkich użytkowników jak i Blacka za to, że tak się rozpisałem, ale chciałem przedstawić genezę mojego budżeciaka, który moim zdaniem jest bardzo wydajny jak na swoją całościową niską cenę. Cierpi jedynie na brak karty graficznej, która dodała by mu dużo do wydajności, mam nadzieję, że i3 4150 nie powodowałby wąskiego gardła dla takiego RX480, ale wiadomo, wszystko wymaga testu! A by go przeprowadzić, potrzeba tej właśnie karty! 

Innymi potrzebami, bardziej przyziemnymi dla których przygarnąłbym taką kartę jest choćby edukacja na studiach, do programów projektowych potrzeba trochę mocy obliczeniowej, jak wiadomo w wielu takich programach GPU odgrywa dużą rolę. Do tej pory robiłem wszystko na laptopie, ale ten miał czasem za dużo do myślenia, by można było coś spokojnie zrobić.

Ważna sprawa to też rozrywka, czyli gry i filmy, na integrze to tak średnio idzie  w coś pograć, chyba tutaj się nie muszę rozpisywać, bo sprawa wiadoma!

Jak widać mam wiele sposobów na wykorzystanie XFX RX480, który jest do wygrania. Raz, że ładnie będzie się prezentował przez ciemną pleksę to i też doda mocy mojemu zestawowi, a wydajność znowu zaplusuje  w rzeczach bardziej przyziemnych.

TUTAJ ZDJĘCIA z różnych przedziałów czasowych oraz wspomnianana przez mnie naprawa z sierpnia: 

http://imgur.com/ebDIm3W

http://imgur.com/L7vyqH7

http://imgur.com/lHiP9cl

http://imgur.com/8ADuQAK

http://imgur.com/tYTxPFM

http://imgur.com/S9AWiWv

http://imgur.com/m0cpCPX

http://imgur.com/s2aT0oa

http://imgur.com/t0ewhrP

http://imgur.com/7TAGIhg

Wiem, że wygląda to niekoniecznie dobrze, ale jak tylko zarobię trochę kasy to postaram się zmodować tak jak wyżej pisałem, wtedy na pewno RX480 idealnie się wpasuje swoim pięknem i wydajnością!

A tu jeszcze raz specyfikacja:

CPU: i3 4150 3,5GHz

GPU: Intel HD Graphics 4400

MOBO: Gigabyte B85M-DS3H

PSU: OCZ CoreXstream 500W

RAM: ADATA XPG GAMING series. 2x4GB DDR3 1600MHz CL9

HDD: Seagate Barracuda 500GB 16MB Sata II

Brak ODD, bo po co :)

OBUDOWA: Trudno mi znaleźć nazwę, powiedzmy, że NONAME :), albo w trakcie BUDOWY, gdyż tak jak wspomniałem będzie mod, ale to wtedy gdy będzie kasa :).

To chyba tyle! Przepraszam wszystkich, jeśli złamałem jakoś regulamin lub zanudziłem długim tekstem. ALE PODSUMOWUJĄC poznaliście historię komputera, który powstał tanim kosztem, a może wiele wiele więcej niż tylko przeglądanie internetu! :)

Życzę wszystkim szczęścia w konkursie!

Pozdrawiam!

Użytkownik magaw56 edytował ten post 18 grudzień 2016 - 11:32

#487 skeN

skeN

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:28

Witam, cześć, siemanko wszystkich
a zwłaszcza ciebie Black :)

Na początek może coś od siebie. Nazywam się Krzysztof i mam 18lat. Moim zainteresowaniem jest sport, muzyka i przede wszystkim wszech ogólna technologia informatyczna.

Hm... od czego by tu zacząć. Odkąd pamiętam już od małego miałem zapał do gier. Pamiętam jak rodzice kupili mi pierwszą konsole Playstation 2 a miałem w tedy coś około 7lat. W tamtych czasach razem z bratem umieliśmy przed konsolą siedzieć godzinami i sobie grać w takie tytuły jak NFS carbon,Crash, Asterix i obelix XXL czy Downhill domination były to nasze najlepsze gry :) Pamiętam również jak podczas zakupów rodzice puszczali nas samych abyśmy mogli sobie pograć na konsolach na takich specialnych stanowiskach, a gdy nasi rodzice skończyli robić zakupy, nasze reakcje były najlepsze a mianowicie wyglądały tak" JUŻ ?! ". W późniejszych czasach przesiedliśmy się na komputer ale juz nasza przygoda z grami nie wyglądała tak owocnie z powodu słabego kompa ;/ .

Trochę się rozpisałem ale przejdźmy do rzeczy. Dlaczego to właśnie Ty powinieneś / powinnaś wygrać tą kartę?

Z bólem serca muszę to powiedzieć ale jedną z głównych przyczyn jest po prostu obecny słaby sprzęt ( cały komputer ). Swój komputer planowałem wymienić na święta ale niestety ceny poszły do góry i postanowiłem poczekać jeszcze, a tu patrze nagle ty Black ogłaszam konkurs i myśle jest do wygrania bardzo fajna karta graficzna i postanowiłem wziąć udział w nim. Najlepsze jest to ze właśnie rozmyślałem nad wyborem RX 480 8gb a GTX 1060 6gb hah śmieszny zbieg okoliczności, a może po prostu ta karta czeka na mnie ;p ?.

Kolejnym powodem dlaczego fajnie by było wygrać ten konkurs jest fakt że wyśmienicie było by powrócić do czasów gdy rozrywka z bratem przynosiła nam tak dużo satysfakcji, lub po prostu zrobić prezent bratu pod choinkę w postaci tej że nowe Karty graficznej i wycisnąć z niej jak najwięcej w takich tytułach jak GTA 5, battlefield 1, Far Cry i wiele innych które mamy w niedalekiej przyszłości zamiar kupić :).

A teraz przejdźmy do mojego sprzętu, mojego " dziadka " :D

Procesor: Intel core 2 Quad Q8200

Chłodzenie: BOX

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4650

płyta główna: Gigabyte GA-G31M-S2L

Pamięć RAM: Hynix 2gb

Zasilacz: ENLIGHT GPS-400AB C 400W

dysk: HDD seagate 500gb
       HDD Hitachi 500gb

Nagrywarka: Philips SPD6005T

Obudowa: Vobis ( niestety nie znam dokładnego modelu )

Oraz LINK zdjęcia

http://imgur.com/EwvZPbh

Ps. Życzę wszystkim na te święta i najbliższy nowy rok wszystkiego najlepszego, zdrówka, kasiorki, spełnienia marzeń i fajnych spędzonych chwil z rodziną i znajomymi. A i był bym zapomniał i powodzenia Black w przeglądaniu tych postów związanych z konkursem haha :D .

Pozdrawiam cieplutko :)

#488 iKUL_PL

iKUL_PL

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:29

Cześć. Mam na imię Łukasz i od dawna pasjonuję się komputerami i związanymi z nimi rzeczami. Rodzina i znajomi zawszę zwracają się do mnie o pomoc przy wyborze, naprawienia czy złożenia komputera. Nie wiedzieć czemu, ale sprawia mi to ogromną frajdę przy okazji uszczęśliwiając bliskich, że się im pomogło. Mam plan, aby iść w tym kierunku. Chciałbym w przyszłości założyć swój serwis komputerowy, ale teraz nie o tym. Jak każdy człowiek lubię sobie pograć. Jestem dość zapalonym graczem, który potrafi przesiedzieć kilka dobrych godzin przy dobrej grze. W odróżnieniu od innych nie przepadam za FPS'ami czy grami MMO, a raczej za typowo fabularnymi. Niestety ale niedawno uszkodził mi się główny monitor(zaczęły wyskakiwać paski bad pikseli na środku) i stwierdziłem, że kupię nowy lecz porządny na przyszłość. Na początku miałem zamiar wymienić kartę graficzną, ponieważ moja obecna zaczyna już nie wystarczać. Pieniędzy nie wystarczy mi na monitor i kartę, a ponieważ jestem zbyt młody by zarabiać musiałbym zbierać kolejny rok/dwa. Myślę, że dlatego powinienem wygrać tę kartę gdyż oddaję się w dużej mierze komputerom i rzeczom z nimi związanymi. Pozdrawiam Łukasz.

http://imgur.com/a/KFz9d

Specyfikacja:

- i5 4670K 3.8 Ghz

- EVGA GTX 660 3GB

- MSI B85 G43-Gaming

- Kingstone 8GB 1600Mhz Cl10

- Thermalright Macho HR-02 Rev.B (zakupiony przyszłościowo)

- WD Blue 500 GB

- Goodram Iridium Pro 240GB

- Corsair RM550X (zakupiony przyszłościowo)

- SilentiumPC PAX M70

Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzę wszystkim spokojnych i wesołych świat.

Jeszcze raz pozdrawiam: Łukasz

Użytkownik iKUL_PL edytował ten post 18 grudzień 2016 - 11:31

#489 JaroAMX

JaroAMX

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:47

Witam Serdecznie i pozdrawiam ekipę ITCP.NET.PL

Siedząc nad konkursowym pytaniem, długo się zastanawiałem nad odpowiedzią. W rezultacie stwierdzam, że tak naprawdę nie mam odpowiedzi na to pytanie :D
Z obecnego komputera jestem wielce zadowolony. Nie ma jakiś możliwości kosmicznych ale na moje potrzeby jest wystarczający. Co więcej obecny procesor
sprawdza się świetnie i pozostaje mu jeszcze nieco 15-20% mocy, które jest ograniczone obecną kartą graficzną więc z otwartymi rękoma przygarnę RX 480 pod
mojego blaszaka dla poprawy wydajności :> Przymierzałem się już do zakupu RX 480 ale w rezultacie wydatki na kobietę i auto wygrały ^^
Czemu akurat RX 480?? No cóż... ja to taki wierny fan czerwonych i nigdy nie przeszkadzała mi słabsza wydajność GPU/CPU względem konkurencji jak to
miało miejsce, natomiast patrząc na testy śmiem stwierdzić według mojej osobistej oceny to, że AMD odrobiło lekcje i mają się czym pochwalić na rynku
GPU w swoim segmencie. Staram się utrzymać ładną kolorystykę i myślę, że XFX RX 480 będzie się idealnie komponować z resztą podzespołów :)

Moje arcydzieło:

https://imgur.com/a/ATAQL

Specyfikacja:

- Płyta Asus 970 Aura

- Procesor FX-6300 + cooler Enermax ETS-T40 (głośny pod obciążeniem ale ładny :D )

- Grafika MSI R9 380
- Ram 4x4GB Corsair C9 LP

- Zasilacz Corsair HX850i
- Dyski SSD 2x256GB Irridium Pro + 2x1TB Samsung F3
- Obudowa NZXT H440 v2

Powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie a wygranemu gratuluję wspaniałej karty :)

Pozdrawiam: Mateusz

Użytkownik JaroAMX edytował ten post 18 grudzień 2016 - 11:53

#490 SmykX

SmykX

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:48

Witam wszystkich, cieszę się z tego że mogę brać udział w tym konkursie, którego pytanie brzmi:

„Dlaczego ja powinienem wygrać tą kartę graficzną?”

Ciekawe pytanie, ale na początek przedstawię się w skrócie. Jestem uczniem 4 klasy technikum o kierunku technik informatyk. Od młodych lat interesowałem się technologią komputerową. Sam uczyłem się na własnych błędach. Gdy rodzice kupili pierwszy komputer cieszyłem się, ale zbiegiem lat nie spełniał moich oczekiwań. Pod koniec jego użytkowania musiałem odczekać dobrą chwilę, aby go włączyć. Postanowiłem, że nadszedł ten czas, aby złożyć swój własny komputer. Sam śledziłem strony internetowe, uczyłem się jak właściwie złożyć i nie zepsuć. Parę lat temu zacząłem zamawiać podzespoły okresowo, gdyż finansowo było ciężko. Gdy miałem już wszystko, wiedziałem że karty graficzne są drogie, więc kupiłem kartę jak na tamte czasy z średniej półki. Teraz bardzo chciałbym skończyć szkołę i kształcić się dalej. To wiąże się z finansami. Z drugiej strony chciałbym zmienić obecną kartę na nowszą. Ponieważ powstają coraz nowsze, wymagające gry, ta karta w niektórych tytułach nie daje sobie rady na wysokich/średnich detalach. Bardzo dbam o estetykę własnego komputera i chciałbym żeby mój komputer był moją wizytówką. Myślę, że z Państwa pomocą moje marzenie się spełni. Ta karta sprawi, że będę mógł dalej rozwijać się intelektualnie i zawodowo.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkiego najlepszego wszystkim użytkownikom forum i administracji ITPC.net.pl, szczęśliwego Nowego Roku :).

http://imgur.com/eBFlObv

http://imgur.com/jAp0MwO

http://imgur.com/H07zmLp

Specyfikacje:

Procesor: Intel Core I5-4570

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB

Płyta główna: ASRock Fatal1ty H87 Performance

Karta graficzna: MSI GeForce GTX770 2048MB 256bit Twin Frozr OC

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 1TB

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Obudowa: Zalman Z3 PLUS

Napęd: Asus DRW-24F1ST E-Green

#491 Gonzok

Gonzok

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:53

Dlaczego ja powinienem otrzymać kartę? Sprawa jest prosta. Dotychczasowy R9 270 padł, wymaga specjalistycznej naprawy. Ale nawet jeśli go naprawię będzie za słaby do mojego monitora 4K Philips BDM4065UC. Dlatego szukam nowego GPU - RX480 8 GB byłby w sam raz. Dlatego Jareczku podaruj mi kartusię :)

Procesor: Intel Core i5 6400 2,7 GHz @ 4,32 GHz 1,4 V

Chłodzenie: Noctua NH-D14

Karta graficzna: Sapphire AMD Radeon R9 270 2 GB

płyta główna: Asus Z170 Pro Gaming BIOS 1218

Pamięć RAM: 2 x Kingston HyperX Savage DDR4-3000 8 GB

Zasilacz: Silverstone Strider Plus 750W

dysk: HDD 3 TB Segatae Barracuda 7200 rpm / 64M

Nagrywarka: Pioneer DVR-215

Obudowa: Cougar Evolution

link zdjęcia

http://i.imgur.com/7ZzhIg2.jpg

#492 Lares

Lares

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 11:56

Chciałbym wygrać tą kartę, ponieważ moja jest już wysłużona i powoli nie daje rady w grach, a taka karta byłaby wybawieniem.

https://imgur.com/a/kg6RB

i5 2400

r7 260x 

ASRock P67 Pro3

Ballistix 8GB

Corsair VS450W

Gladius M35

WD 640GB

#493 kaszub1136

kaszub1136

Gnębiciel gimbusów

• Główny Moderator
  • 1076 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 12:03

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został Zamknięty przez moderatora.

Powód: Koniec konkursu

Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół ITPC.NET.PL

PC: MSI X99 GODLIKE GAMING || I7-6800K + Be Quiet! Dark Rock PRO 3 || 16GB DDR4 || MSI GTX 980 Ti GAMING 6GB || Samsung 950 Pro 256GB || Crucial MX100+MX200+MX300 1031GB || Be Quiet! Dark Base 700 || BitFenix Formula 750W 80+ Gold

Work: HP 250 G6 || Intel I5-7200U || 8GB DDR4 || SanDiskX600 256GB || 15,6 FHD

MAC: Apple MacBook Air MD760PL/A || i5-4250U HD5000 || 4GB DRR3 || 128 GB SSD PCIe || 13,3" WXGA+
Ultrabook: Asus S46CA || I3-3217U HD4000 || 4GB DDR3 || Plextor M6V 256GB + 24GB SSD || 14' WXGA
Serwer: Gigabyte GA-J1900N-D3V || NAS: Qnap TS-228 || HTPC: Asrock AD2550B-ITX

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL