Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Czy Soundbar do pc to dobry pomysł ?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zellas

Zellas

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 05 grudnia 2016 - 06:36

Witam, 
ostatnio oglądałem soundbary i wpadł mi w oko JBL SB400, zastanawiam się czy uda mi się go podłączyć do mojej stacji.
W soundbarze mam wejście typu toslink i hdmi. 
Na płycie głównej (MSI Gaming M3 Z170A) mam wyjście SPDIF typu toslink, a w karcie graficznej hdmi (monitor podłączony do DP).
Czy podłączenie tego sprzętu którymś z tych sposobów będzie działać dobrze? może któryś lepiej?

A przede wszystkim czy to będzie dobrze grać czy takie połączenie ma wogóle sens ?



#2 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 09:29

Zadziała. Toslink czy hdmi? I tu i tu cyfrowo, więc różnicy nie ma (i nie daj się przekonać inaczej). A jak to będzie grać? To tak subiektywna rzecz, że ciężko odpowiedzieć. Zależy co masz teraz (do czego jesteś przyzwyczajony), ile masz wolnego miejsca wokół sprzętu i ile wolnej gotówki na ten cel.



#3 Zellas

Zellas

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 02:36

Wiadomo, ważna rzecz a ja zapomniałem napisać :D w tym momencie mam stare Logitech s-220.Nie chcę zastawiać dodatkowego miejsca jakimiś dużymi głośnikami. Soundbar pasował by fajnie pod monitor. Głównie do filmów, muzyki i gier. W budżecie na pewno nie więcej niż te 1700-1800 jak cena tego JBL. Liczę na jakieś świąteczne/noworoczne promocje że będzie jeszcze taniej :) A wybrałem go bo słyszałem jak gra kiedyś w sklepie, no i w laptopie mam głośniki JBL i jestem zadowolony z jakości dźwięku. 


Użytkownik Zellas edytował ten post 06 grudnia 2016 - 02:37


#4 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 12:53

W mojej skromnej opinii (ale zachęcam do dyskusji) te soundbary grają subwooferem :D On tam jest faktycznie mocny. Zależy też jakie masz oczekiwania wobec dźwięku, czyli który zakres częstotliwości jest dla Ciebie istotny. Większości podoba się mocny dół-środek (to domena tego zestawu), ale niektórzy docenią lepiej odwzorowany środek-górę. Nie oceniam, to kwestia gustu. A co do sprzętu - JBL'owi różne rzeczy się zdarzały. Ten konkretny model jest pod kino domowe, jeśli ktoś nie chce dedykowanego ampli + kolumny. Do kompa wziąłbym coś tańszego, bo to w mojej ocenie nieco overkill, ale to znowu moja subiektywna ocena.



#5 Zellas

Zellas

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 11:29

A czy z jakichś tańszych zestawów możesz zaproponować coś dobrego ?



#6 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 09:15

Hm, grzechem byłoby nie polecić Microlabów 7c. Tylko warto do tego dołożyć lepszą kartę dźwiękową, bo jednak potrzebują analogowego źródła sygnału.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL