Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Pytanie w sprawie dołożenia Ramu

Najlepsza odpowiedź foh23 , 24 listopad 2016 - 12:11

Jak masz manualnie wbity mnożnik to odpali na wyższych taktach, czyli prawdopodobnie nie odpali :P Albo będzie niestabilny. Przed dołożeniem RAM ustaw wsio na defa, albo po prostu manualnie zejdź na parametry słabszych ;) Potem możesz zobaczyć co słabsze potrafią i pokombinować. To że są 800cl5 nie znaczy że tylko na tyle je stać ;)

U mnie zwykłe niskoprofilówki OEM 800cl6 robią 850cl5 przy 8GB RAM ;) Więc sądzę, że przy odpowiednim napięciu te korsarze też więcej zrobią niż 800 ;)

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majster

Majster

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 10:34

Witam,
piszę w sprawie dołożenia pamięci ram, otóż posiadam ddr2 1066mhz 2*2 gb(zdjęcie niżej) i chciałbym sobie dołożyć kolejne 2*2 tyle że 1066 potwornie drogie a 800 można dostać w rozsądnej cenie i tutaj moje pytanie. Czy dane pamięci będą ze sobą działały, zdjęcia obu modeli niżej, obecnych i tych co mam zamiar kupić. Z góry dziękuję za pomoc.

http://www60.zippysh...tctk6/file.html

http://www60.zippysh...sDMch/file.html

#2 foh23

foh23

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1256 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 10:38

Najlepiej obsadzać mobkę tymi samymi pamiątkami o takich samych częstotliwościach i opóźnieniach, z tym samym SPD. Aczkolwiek o ile nie jesteś za pan brat z Boginią Nieszczęść to będzie to działało tylko na parametrach słabszych sztuk, czyli 800cl5 ;)

#3 Majster

Majster

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 11:44

Dobra dzięki to coś już wiem, było by miło jak by ktoś jeszcze mi potwierdził tę tezę że będzie działać wszystko. Jeszcze jedna sprawa, bo mam podkręconego proca i ramy ustawione manualnie a nie na auto, i jak będzie po montażu nowych pamięci z timingami bo w tej chwili mam 5-5-5-15, a jak będę miał je ustawić jak będę miał te 800, bo one mają 5-5-5-18 ?

#4 foh23

foh23

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1256 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 12:11   Najlepsza odpowiedź

Jak masz manualnie wbity mnożnik to odpali na wyższych taktach, czyli prawdopodobnie nie odpali :P Albo będzie niestabilny. Przed dołożeniem RAM ustaw wsio na defa, albo po prostu manualnie zejdź na parametry słabszych ;) Potem możesz zobaczyć co słabsze potrafią i pokombinować. To że są 800cl5 nie znaczy że tylko na tyle je stać ;)

U mnie zwykłe niskoprofilówki OEM 800cl6 robią 850cl5 przy 8GB RAM ;) Więc sądzę, że przy odpowiednim napięciu te korsarze też więcej zrobią niż 800 ;)

#5 Majster

Majster

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 02:10

Dobra coś już wiem, dał by radę ktoś jeszcze się wypowiedzieć i potwierdzić wszystko co zostało wyżej opisane się zgadza ?

#6 snowqwer

snowqwer

❄🎮🎧💻🎵❄

• Użytkownik
  • 1588 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 02:17

@foh23 Ci już wszystko ładnie opisał. Ustaw parametry słabszych i startuj ^

#7 Majster

Majster

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 04:50

Chodzi mi to że jeszcze tych pamięci nie mam, jestem przed zakupem i chciałbym żeby ktoś mi jeszcze potwierdził teorię Foh'a23 że wszystko będzie działać, żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto że jednak nie będzie działać.

#8 Majster

Majster

Świeżo zarejestrowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 12:09

Dobra chyba się więcej nie dowiem można temat zamknąć.

#9 FG42

FG42

VX-120

• Moderator
  • 1699 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 12:32

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został Zamknięty przez moderatora.

Powód: Na życzenie autora.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół ITPC.NET.PL

CPU:  i7 3770K 4,5GHz                                                  SSD: Crucial MX-100 256GB                   Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD

COOLER: Noctua NH-U12P SE2                                  HDD: WD Caviar Blue 500GB                  Logitech  K120

MOBO: Gigabyte Z77X-UD5H Rev.1.1                         PSU: Corsair CMP SU-850TXV2            Logitech  Performance MX

RAM: Kingston HyperX XMP 1600MHz 16GB CL9    CASE: big tower NZXT Phantom            2x LG IPS/LED224

GPU: Gigabyte GTX-670 OC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL