Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Łącze 130 Mb/s po WIFI


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Buczacznik

Buczacznik

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 01:07

Witam

 

Posiadam łącze 130 Mb/s na kablu i mam takie pytanie.

Podłączając po LANie do laptopa oczywiście nie ma problemy osiągnąć ten wynik w stu procentach. Ale chciał bym osiągnąć ten wynik po WIFI . Mam trochę routerów w domu ale wszystko z WAN 100 Mb/s tak że wiem że muszę poszukać coś z 1000 Mb/s Wiem że ciężko znaleźć coś za stosunkowo nie wielkie pieniądze ale pomyślałem nad czymś takim jak -Netis WF2780 router AC1200 dual band 4 anteny – I czy mogę prosić o Waszą opinie czy Waszym zdaniem wyciągnę te łącze na tym sprzęcie ???

Oczywiście nie uparłem się konkretnie na ten router tak że ewentualne propozycje to bardzo proszę



#2 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 10:25

Napisz co to za laptop, i najlepiej jaką ma kartę wifi. Podaj też jakie masz routery obecnie, sprawdzimy parametry. Co do zasady istotny jest standard 802.11 obsługiwany przez router, a wewnętrzny switch nie powinien mieć tu nic wspólnego.

 

Odnosząc się do propozycji - tak, ten jest świetny, 802.11ac z 4 antenami to bardzo dobra opcja.



#3 Buczacznik

Buczacznik

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 11:23

Jeżeli podam na WAN kabel z łączem 130 Mb/s to czy oby na pewno switch nie będzie miał znaczenie ? Jeżeli będzie 100 megowy to czy nie obetnie tak łącza ?
Obecnie używam kilku laptopów różnych wiekowo. Ale głównym jest HP Dv6000 z kartą - Karta Broadcom 4321AG 802.11a/b/g/draft-n Wi-Fi Adapter – Router na którym postawiłem to na tą chwilę to TL-MR3420 i w tej konfiguracji max co wyciągam z tego to 50 do 65 Mb/s oczywiście przypomnę że na kablu idzie praktycznie na maxa z reguły powyżej 125 Mb/s

#4 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 17 listopada 2016 - 09:24

To i tak nieźle jak na ten router, moj (v2) na 802.11n robi max 40Mbps. Ale jesli chcesz miec jakis router i cos ma byc jednoczesnie podpiete kablem, to potrzebujesz cos ze switchem gigabitowym, zeby nie dlawilo powyzej setki.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL