Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Błąd kontrolera dysku - pomożecie ??


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 10 listopada 2016 - 11:07

Witajcie,

 

Przybywam z problemem - nie wiedziałem do którego działu to zgłosić

 

Jestem po formacie dysku systemowego na którym system gościł mniej więcej 1.5 roku.

Powodem sformatowania systemu były „freezy” komputera występujące różnie od czasu do czasu – nastąpiły bezpośrednio po podpięciu zewnętrznej karty dźwiękowej SoundBlaster Play 2. I było jeszcze trochę starych naleciałości więc usiadłem konkretnie do tematu – pomyślałem że może Windows się jednak sypnął

 

Teraz już wiem że to nie to (chyba)

 

Teraz drugi problem jest następujący : Windows Update ciągnie aktualizacje bez problemu do czasu pobrania aktualizacji dla samej usługi Windows Update – potem zaczynają się schody bo wyszukiwanie zamiera/oblokowuje się mniej więcej po jakimś czasie ale instaluje aktualizacje wybiórczo czyli jedna wielka sieczka. Potem jest już meksyk frezzy po zresetowaniu go po to aby zzainstalował aktualizację, nie jestem pewny czy komp się uruchomi.

Przez 6 lat posiadania Win7 nigdy nie miałem problemu z Windows Update i nie widziałem wycofywanych zmian po aktualizacji.

 

8.11.2016 

 

Wyłączyłem aktualizację aby wykluczyć jedną z możliwych przyczyn

 

Problem jest najprawdopodobniej jednak sprzętowy ponieważ:

 

 

Dwa razy miałem taką sytuację że komp ma objawy „śmierci klinicznej” - przy uruchamianiu monitor jest w trybie standby nie załącza się obraz, nie ma charakterystycznego piknięcia post bios ale komp zdaję się pracować bo cooler na procku i wentyle w obudowie się załączają

 

 

Pomyślałem no umarł chlop całkiem - myślę sobie:

 

Karta graficzna

Padła płyta główna

zasilacz dostał czkawki i odszedł do krainy wiecznych łowów

dysk padł

 

Nadmienię że zestaw jest z 2008 roku.(dyski są młodsze o tym w dalszej części postu)

 

Komp chodzi po wielu próbach udało mi się go włączyć i chodził normalnie i na następny dzień taki sam freez i powtórka z rozrywki standby brak piknięcia przy post Biosie.

 

Mówie nie – albo płyta albo dysk.

 

No i zaglądam sobie do podglądu zdarzeń a tam między innymi takim błędem sypie:

 

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk2\DR2

 

Godziny błędu zgadzają mi się mniej więcej z ciężkimi zwiechami i nazwijmy to „śmiercią kliniczną PC-eta.

 

W kompie mam dwa dyski

 

SSD Crucial 128

WD Blue 1 TB

 

Kupione stosunkowo nie dawno 1.5 roku temu – zwracałem się z tym problemem na forum pomogliście ustalić wtedy że dysk stary umiera.

 

Slowo kontroler podpowiada mi że płyty głownej wciąż nie mogę wykluczyć – ale na bliższą diagnozę będę miał czas dopiero w weekend – i nie wiem czy temu zaradzę.

 

Zostaje jeszcze pomiar napięć na zasilaczu 

 

Zwracam się z prośbą – może będziecie mieli jakieś sugestię lub poradę w tym temacie.

 

Dzisiaj to jest 10.11 sypnął podobnym błędem

 

Efekt zaraz po uruchomieniu komputera

 

23uvgxg.jpg

 

 

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR4.

 

Tu obecne zrzuty z HDDTune:

 

 

2mcedud.png

 

2q8n9k9.png
 
 
ionnud.png
 
2rdffgn.png
 

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#2 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 10 listopada 2016 - 11:49

Jaka to plyta glowna?


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#3 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 10 listopada 2016 - 12:05

Płyta to Asus P5Q/SE jeszcze socket 775 siedzi tam Core 2 Quad 8200 Zasilacz to NOX Urano 600 Watt

 

Dzisiaj spostrzegłęm że pendrive podpięty pod tylne wejście USB  łapię czkawkę - jakby na 1-2 sekundy został odłączony - przed wrzuceniem postu chciałem zapisać zmniejszone zdjęcie na  forum - system krzyknął że nie mogę zapisać w tej lokalizacji.

 

Po formacie problemy zamiast ustąpić jeszcze bardziej się uwydatniły - przejrzałem masę wątków podobnych problemów - problem w tym że w żadnym nie pada rozwiązanie. :)

 

Metodycznie więc staram się rozwiązać problem ale nie wiem czy mi się uda.


Użytkownik Wolnygosc edytował ten post 10 listopada 2016 - 12:15

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#4 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 10 listopada 2016 - 01:37

1. zrob error scan na obu dyskach
2. Zasilacz nie jest jakichs wysokich lotow, trzeba sprawdzic napiecia miernikiem.
 
Mi to wyglada na uwalony mostek skoro masz problemy nie tylko z dyskami ale rowniez z portami usb


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#5 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 10 listopada 2016 - 02:33

@johnieemeister upewniłeś mnie w temacie.

 

Z tego wszystkiego i ilości treści zapomniałem wspomnieć że Error Scan w HDTune na obu dyskach nie wykazał żadnych błędów wszystkie sektory na Zielono - chyba że polecacie inne narzędzie do tego celu.

 

Napięcia sprawdzę jutro na spokojnie - wysokich lotów nie zwłaszcza że ma jakieś 10 prawie lat przelotu - był jeszcze podpięty na krótko do starszego zestawu, który zmodernizowałem o zasilacz właśnie i odpadł wydatek przy następnym obecnym a wtedy nowym zestawie. Zasiłka kosztowała wtedy 260 zł - wtedy jeszcze nikomu nie śniły się nawet certyfikaty ;)

 

Mam w planie wybebeszyć wszystko posprawdzać wszystkie przyłącza kable SATA itp brak mi tylko pasty thermo :(

 

Nawet że to nie dysk to bym się ucieszył ale pewnie z danymi ucieknę na wszelki wypadek 

 

Przypomniało mi się że nie dalej jak wczoraj obraz na monitorze był jak wyżej dzisiaj rano ale wróciło wszystko do normy po dosłownie 1-2 sekundach - i wyskoczył monit o tym że sterownik odzyskał sprawność  - takie cuda

 

Płyta ma dobre 9 lat - mam sentyment do tego sprzętu - no ale coś mi się wydaje że trzeba będzie usiąść i złożyć nowy zestaw -  bo inwestować w s.775 nie ma większego sensu - pewnie zgłoszę się w następnym dziale 

 

A ten wątek też zapomniałem podrzucić wcześniej bo w sumie jest kluczowy ale też tam brak rozwiązania problemu:

 

http://www.fixitpc.p...-interpretacja/

 

Jak coś wykombinuje to dam znać ale sugestie dalej mile widziane


Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#6 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 10 listopada 2016 - 04:20

Sprawdzałeś pamięci RAM?



#7 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 11 listopada 2016 - 01:50

Jeszcze nie - okazja ku temu dopiero jutro bo Memtest86 dość czasochłonny :)

 

Się zastanawiam właśnie czy warto - dlatego staram się jak najbardziej zawęzić poszukiwania i ograniczyć ilość elementów do sprawdzenia do minimum - ale pewnie spędzę długi weekend na serwisie :(

 

 

Jutro chcę go rozebrać i sprawdzić wszystko i odkurzyć gruntownie + napięcia sprawdzić na zasilaczu ew. memtest zapuścić właśnie.

 

Dalej nie wiem - pomyślimy


@EDIT

 

Postanowiłem nie marnować czasu i zapuściłem memtesta z pendriva już dzisiaj

 

Wnioski są takie po 5 godzinach i 13 min testu i 5-ciu pełnych cyklach nie wykrył błędów ale komp zaliczył zwiechę  na memtestcie:(

 

Po próbie ponownego uruchomienia objawy śmierci klinicznej - brak obrazu tryb stanby brak sygnału post bios 

 

Udało mi się go uruchomić za którymś razem dopiero 

 

Zasilacz do sprawdzenia bo przy uruchamianiu włączał się i wyłączał się na 2 sek i potem znowu włączał - tak jakby by się wybudzał z trybu uśpienia 

 

W logach zdarzeń nie widzę niestety nic konkretnego poza

 

Błędy 2016-11-11 01:30:42 PNRPSvc - jeszcze nie wiem czy to wynik czy skutek awarii - sprawdzę jutro

 

Chmura protokołu rozpoznawania nazw równorzędnych nie została uruchomiona, ponieważ tworzenie tożsamości domyślnej nie powiodło się; kod błędu: 0x80630801.

 

Ogólnie to jestem w ciemnej...... :) tym razem to nie błąd kontrolera bo godziny błędów odległe 


Użytkownik Wolnygosc edytował ten post 11 listopada 2016 - 01:56

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#8 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 11 listopada 2016 - 02:43

Tyle ze kod bledu 0x80630801 oznacza blad pliku idstore.

Moze masz skopana instalke windy?
Pobierz nowa najlepiej stad
http://basewin.pl/


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#9 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 11 listopada 2016 - 02:32

Muszę sprostować bo zlamiłem przez dość późną porę :)

 

Test zacząłem wczoraj w okolicy godziny 18:30 komp zwisł po pięciu 5godz i 13 min według licznika więc crash musiał nastąpić w okolicy godziny 23 - do kompa podszedłem ostatni raz w celu sprawdzenia postępu  gdzieś po pierwszej w nocy więc musiał sobie wisieć dobre 2 godz, w takim stanie.

 

RAM chociaż mogę chyba wykluczyć

 

Jeszcze raz dzisiaj przejrzałem logi - i prawdę mówiąc to chyba nie zaraportował żadnego błędu  o tej godzinie ani przyległych - pozostałe logi są z godzin popołudniowych kiedy byłem jeszcze w systemie 

 

Bezpośrednio po uruchomieniu wczoraj jak i dziś zaraportował 

 

Wspomniany błąd 0x80630801 

 

i

 

Bufor wydruku nie może udostępnić drukarki Brother MFC-J4420DW Printer z nazwą zasobu udostępnionego Brother MFC-J4420DW Printer. Błąd 2114. Inne osoby w sieci nie mogą korzystać z drukarki.

 

Bufor wydruku nie może udostępnić drukarki Brother MFC-J4420DW Printer z nazwą zasobu udostępnionego Brother MFC-J4420DW Printer. Błąd 2114. Inne osoby w sieci nie mogą korzystać z drukarki.

 

Drukarka jest odłączona więc mnie to specjalnie nie dziwi

 

Ostatni raport o błędzie kontrolera jest  z 10.11 z godziny 10:06 - główny podejrzany do tej pory

 

Dzisiaj postaram się popracować nad tym dalej


 

@Edytka

 

Komputer rozebrany przeczyszczony i na nowo poskładany

 

Coś mi tylko nie idzie ściągnięcie napięć miernikiem z kabelków 

 

Jak ściągam napięcie bezpośrednio z wolnej wtyczki molex i 6 pin miernik podaje wartość 11.4 i 4.6 - czy powinno być tam >5 i 12 V mimo to że są nieobciążone ?

 

Zapuściłem Prmie95 i Heaven Benchmark - dziwnie mi się zdaję że podczas 2  prób pomiaru karta się zbuntowała i monitor przeszedł w tryb stand by

 

W każdym razie dalej nie wiem co to

 

Na dziś mam chyba dość spróbuje dalej powalczyć później


Użytkownik Wolnygosc edytował ten post 11 listopada 2016 - 02:34

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#10 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 11 listopada 2016 - 03:49

11.4V oraz 4.6 to ponizej normy ATX wiec mozliwe ze zasilacz nie podaje mocy. Sprawdzales na obciazonym zasilaczu? I jak wyglada pomiar z wtyczki 24pin w idle i pod obciazeniem


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#11 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 12 listopada 2016 - 11:33

Znaczy tak

 

Pomiary wykonywałem po ponownym złożeniu zestawu zapuściłem Prime95 i Heaven Benchmark - chciałem wykonać wszystko jak Bozia przykazała ;)

 

Ale za grzyba nie mogę ściągnąć pomiarów z kabli podpiętych do dysków czy też wtyczki 24-pin właśnie - spróbujejutro może się uda

 

W zasilaczu te kable też pieruńsko sztywne

 

Wykazane pomiary były wynikiem pomiarów bezpośrednio z wolnej wtyczki 6-pin i Molex na Idlu jak i pod obciążeniem wskazywał 4.6 i 11.4 V

 

Oglądałem też cała płytę główną przy demontażu/montażu - kondensatory wszystkie wyglądają na zdrowe


@Edytka 12.10.2016

 

Więc tak usiadłem ponownie dziś do pomiaru napięć - zasilacz idzie do kosza

 

Nie wiem czy to on jest przyczyną restartów ale powody aby tak przypuszczać przedstawiam poniżej

 

Pomierzyłem w końcu napięcia bezpośrednio z wtyczki 24- pin na Idle i włączonym Prime95 i Heaven Benchmark wartości nie ulegają zmianie

 

na linii 3.3 V wskazuje 2.8 V

Na linii 5 V wskazuje 4.6/4.5 V

Na linii 12 V wskazuje 11.4 V

 

Na wolnej wtyczce Molex 6-pin,i Floppy te same wartości napięcia

 

Idę szukać nowego zasilacza :)


Myślę o zakupie 

 
Zasilacz XFX Core 450W PRO 120mm 80+ PSU - sprawdzony organoleptycznie wiem że kabelki są zgrabne i zasilacz naprawdę jest cichy, ilość wtyczek jest akurat bez przesady
 
Wziąłbym może i wersje XFX 550 ale tam ilość wtyczek jak dla smoka - ale plus taki że mógłbym go przerzucić do nowego zestawu gdyby restarty w starym kompie nie ustały
 
I jak zwykle dylemat człowiek ma 
 
ewentualnie Corsair VS 450/ VS 550 jako tańszy odpowiednik - sprawdzony przez userów w globalnej sieci

 

Konfiguracja 

 

Intel Core 2 Quad 8200

Asus P5Q SE/R

Radeon 4850 512 MB

Ram 3 GB

1 x SSD 1 x HDD 

Napęd optyczny

Obudowa to Zalman Z3 Plus z 5 wentylatorami więc potrzebuje kilku wtyczek Molex 3-4 o ile się nie mylę właśnie

 

Czy jesteście coś jeszcze w stanie polecić?


Użytkownik Wolnygosc edytował ten post 12 listopada 2016 - 12:13

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#12 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 12 listopada 2016 - 12:42

Bardzo mozliwe, wrecz nawet pewne ze to zasilacz powoduje restarty, po prostu napiecie jest za niskie.

XT500 bedzie bardzo dobrym wyborem w cenie do 200zl


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#13 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 12 listopada 2016 - 01:39

może być xt , może być cooler master b500 v2 , czy seasonic eco 430 \ xfx core 430 {to samo} . napewno nie corsairy z seri vs bo to zwyczajnie paździeż , tak samo odradzam spc vero l1\m1 - m1 600w za niezabezpieczoną linię 12v , a l1 500w za problemy z napięciami i przegrzewanie kabli . warunkowo można polecić antec vp500 - praktycznie to samo co corsair vs450 w środku ale znacznie lepszy wentylator . w niskiej cenie można brać bo jest bez większych zarzutów mimo iż to przeciętniak.


jlzqhakr0o4c.jpg


#14 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 12 listopada 2016 - 02:34

Dziękuję Wam wszystkie wskazane zasilacze brałem pod uwagę - jednak dobrze czasem zaciągnąć porady ;)

 

Przemawia do mnie ten CoolerMaster i XT500 

 

Przewwaga XT nad B500 to większa obciążalność na lini 12V + płaskie czarne kable

Przewaga B500 nad XT to dodatkowa wtyczka 1 x  Molex za  niższą cenę

 

Tego XFX core 450 pro też bym chętnie przytulił ale lepiej dorwać coś z większą mocą tak aby zasilacz nie pracował blisko swojej nominalnej sprawności

 

Skłonie się chyba ku b500 bo wtyczka molex dodatkowa ważniejsza od oplotu w dodatku w niższej cenie a w sepcyfikacji to prawie to samo co XFX XT500:)

 

Ale jeszcze rozważę na spokojnie tą kwestię i dam znać 


Użytkownik Wolnygosc edytował ten post 12 listopada 2016 - 02:39

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#15 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 13 listopada 2016 - 08:01

@Edytka 13.11.2016

 

Panowie zabawny zwrot akcji, którego się nie spodziewałem po pomiarach na własnym odzyskanym mierniku (Uni-t UT38A)

 

Zasilacz zdaje się trzymać napięcia jak skała - nawet porządnie wygrzany w Primie i Haven beachmark jednocześnie stale podaje wartość 12.10 V \ 5.10 \  3.3 V \ gdzie bym nie pomierzył :D

 

Na razie się też zwiesić nie chce - ponownie zapuściłem Memtest86 i przeskoczył  6 pełnych cykli i odpuściłem sobie dalszy test

 

Pozostało mi obserwować sprzęt dalej - masakra jakaś z tą naprawą - nadzieja jest taka że ponowny montaż uratował mnie od wydatków na nowy sprzęt

 

Następny podejrzany w kolejce to płyta główna poczekamy zobaczymy

 

@Update


Komp wygrzany 3 godziny w pełnym obciążeniu na karcie i procesorze - żadnych oznak usterki

 

Napięcia w normie odchyły w granicy błędu pomiarowego 0.1 V 

 

Zobaczymy jak  się sprawdzi w codziennym użytkowaniu - wykorzystuje go do pracy więc też nie ma lekko ;)


Użytkownik Wolnygosc edytował ten post 13 listopada 2016 - 08:03

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#16 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 26 listopada 2016 - 10:49

@Update sytuacyjny

 

Po dwóch tygodniach testów i zwykłego użytkowania :

  • komp zaliczył 1 zwiechę i użyłem tylko raz przycisku reset - przy starcie mu coś nie zagrało
  • 2 pendrivy poszły do piachu - choć mam nadzieje że jeszcze się jakimś cudem wskrzeszą (sprawdzane na 2 laptopach dodatkowo)

 

Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy następstwo usterki uwalonej płyty - miałem problem z przednim USB udało mi się je z powrotem przywrócić do działania po sprawdzeniu kabelków  ale przy sprawdzeniu a to przedniego USB i tylnych wejść USB - wyskoczył monit że to urządzenie może działać szybciej - no i potem już od jednego potem drugiego pendrive'a brak odpowiedzi

 

Nie podpinam niczego już pod USB poza rzeczami niezbędnymi jak drukarka :)

 

Plan mam na styczeń chyba już po Nowym Roku złożyć coś ekonomicznie sensownego bo teraz  to nie wiem czy dobry okres - na Święta dodatkowo wyjeżdżam na 2 tygodnie więc te parę tygodni się jeszcze przemęczę i powitamy nową platformę w styczniu. Wiem że szykują się premiery nowych układów H/Z 2xx i Kaby Lake

 

Pieruńsko się tylko boję okresu przyzwyczajenia do  Windows 10 - nie ogarniam tak samo jak Windows 8/8.1:D


Użytkownik Wolnygosc edytował ten post 26 listopada 2016 - 11:40

Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL