Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z instalacją sterowników karty sieciowej Realtek


1 odpowiedź w tym temacie

#1 warjaat

warjaat

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 01 listopada 2016 - 06:39

Witam!

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc z instalacją sterowników karty sieciowej.

 

Posiadam niewielką sieć, składającą się z około 5 komputerów (stacjonarnych, podłączonych kablem), które są w jednej grupie roboczej. Wszystko działało jak należy, wszystkie komputery widziały się bez żadnych problemów, aż do czasu gdy w zeszłym tygodniu zauważyłem, że jeden z komputerów "widzi" pozostałe, ale nie można się do niego dostać. Założenie nowej grupy roboczej nie pomogło. Pomyślałem, że winne są sterowniki karty sieciowej. Usunąłem je poprzez "usunięcie sprzętu" z poziomu menedżera urządzeń i panelu "programy i funkcje" w panelu sterowania. I tu właśnie zaczęły się problemy. Występuje problem z ponowną instalacją sterownika. Przy próbie instalacji wyskakuje błąd "The realtek Network Controller was not found. If deep sleep mode is enabled Please Plug the Cable", po czym instalacja zostaje zamknięta i w dalszym ciągu nie posiadam połączenia. Nie pomagają żadne ze znalezionych w sieci wskazówek. Karta pozostaje włączona w biosie, bios został resetowany, próbowałem instalować różnych wersji sterowników z oficjalnej strony realteka, próbowałem instalacji sterowników z poziomu menadżera urządzeń, a także normalnie.

 

Przewód podłączony do tego komputera jest w pełni sprawny, po podłączeniu do innego urządzenia wszystko działa jak należy.

 

Karta sieciowa Realtek, zintegrowana na płycie głównej Asus h81d-plus.

 

Windows 8.1 64bit.

 

Jeżeli ktoś posiadał kiedykolwiek podobny problem, bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki. Z góry bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam.

 

 

 



#2 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 01 listopada 2016 - 08:42

Mozliwa awaria. Najlepsza weryfikacja to start linuksa z plyty lub usb i sprawdzenie czy dziala tam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL