Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Stary gotowiec Packard Bell czarny ekran

packard bell czarny ekran ms 7301

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 października 2016 - 05:18

Sprawa wygląda tak : Brat dostał kompa który przeleżał pół roku nieużywany , tak jak w temacie stary packard bell na płycie msi ms7301 z procem c2d e6320 + 2gb ram kingston i 1gb ram goodram , zasilacz fortron 250w a karta graficzna 8600gt ... Odpala się bo słychać wentylatory na procesorze i grafice , dysk pracuje bo czuć wibracje {wkońcu to wd Blue xD} ,nie słychać żadnych pisków \pikania :[

No i próbuję to uruchomić , pierwsze co mi wpadło do głowy to podmianka zasilacza na amaroxa ax350pnf bez skutku , potem podmianka grafiki na radka hd3650 też bez skutki i brakuje mi już pomysłów , pomoże ktoś ? Bardzo uprzejmie proszę i z góry dziękuję za pomoc :]


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 17 października 2016 - 05:35

jlzqhakr0o4c.jpg


#2 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 17 października 2016 - 07:38

start na jednej kości ram, dalej reset cmos, ew. nowa bateria, można też obejrzeć kondensatory czy nie wyschły/wylały



#3 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 października 2016 - 07:41

kondensatory wygladają dobrze , baterię wyjmę na noc i dam jutro znać , oczywiście ram też potem spróbuje , a baterię niekoniecznie nową ale sprawną z mojego pieca też spróbuje xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 17 października 2016 - 08:18

Ja proponowałbym sprawdzenie CPU. Przeważnie gdy miałem z czyms takim do czynienia okazywało sie, że zdechł procek.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 października 2016 - 08:47

pół roku temu wszystko było w użytku i chodziło perfekt , potem przeleżał , a co do cpu to wyjąłem z socketu i nie widzę żadnych szkód , wygląda perfekt i sam nwm , nie mam części zamiennych by to ruszyć no poza zasilaczem i grafiką z poprzedniego złoma brata ...

No chyba że przez sprawdzenie CPU rozumiesz coś więcej niż wizualne bo niestety nie mam innej płyty by go sprawdzić , a zakup nie ma najmniejszego sensu ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 17 października 2016 - 08:49

jlzqhakr0o4c.jpg


#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 17 października 2016 - 11:16

Wizualnie to sobie możesz go oglądać ile dusza zapragnie, a wątpliwe byś cokolwiek dostrzegł.
Druga sprawa pół roku to sporo czasu.

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 17 października 2016 - 11:17

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 października 2016 - 07:19

no sporo niestety , postaram się poszukać sprzętu na lga775 po znajomych i sprawdzić , 


będę sprawdzać tą płytę na c2d e2180 , bo taki udało mi załatwić ... tylko nie mam pojęcia czy go ta płyta obsługuje bo z tego co znalazłem to z core2duo tylko conroe a e2180 to allendale które niby jest okrojonym conroe więc szanse są ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#8 maras52

maras52

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 18 października 2016 - 07:46

e2180 to Pentium DC i jest to Cenroe ;) sam gdzieś ostatnio zapodziałem e2140 a przydałby się do serwera :/ 

 

BTW Też miałem taki problem. Płyta przeleżała z dobry rok w szafie wsadzam kaloryfer Pentium , ramy i zonk. Odpalało na 5-10s i zgon, zmieniłem płytę, dorzuciłem GPU i śmiga .


Zdravim =MRS=
CPU - AMD Ryzen 7 1700 @ 3.9GHz | Cooler - Fractal Design Kelvin S36  |  GPU - Club3D Radeon R9 270x 2GB  | RAM - 2x 8GB GoodRam IrDM 2400MHz

MoBo - MSI X370 Gaming Pro Carbon | PSU - Chieftec 560W | Case - SPC RG4 Pure Black TG | SSD - Samsung 850 Evo 250GB | K&M - MC Volcano Hammer Brown + Logitech G600 | Sound - Logitech X-540


#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 października 2016 - 07:54

według info w sieci to allendale heh , zresztą miałem go w swoim poprzednim piecu i strasznie fajnie się kręcił - na 4,1ghz mi szedł i szkoda że razem z feelem 400w poszedł do piekła ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#10 maras52

maras52

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 18 października 2016 - 07:57

e2180cpuz.jpg

 

;) chyba że klepali na dwa fronty xD


Zdravim =MRS=
CPU - AMD Ryzen 7 1700 @ 3.9GHz | Cooler - Fractal Design Kelvin S36  |  GPU - Club3D Radeon R9 270x 2GB  | RAM - 2x 8GB GoodRam IrDM 2400MHz

MoBo - MSI X370 Gaming Pro Carbon | PSU - Chieftec 560W | Case - SPC RG4 Pure Black TG | SSD - Samsung 850 Evo 250GB | K&M - MC Volcano Hammer Brown + Logitech G600 | Sound - Logitech X-540


#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 19 października 2016 - 04:05

no to życz powodzenia by to ruszyło , 

poza tym tak jak mówię allendale wygląda na okrojonego conroe i może dlatego go tak wykrywa :]


nic z tego , podmianka procesora na e2180 nie daje efektu :[ kombinacje z bateryjką i ramem również :[ uruchamia się ale nie ma obrazu mimo sprawnej karty graficznej :{


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 18 października 2016 - 08:00

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: packard bell, czarny ekran, ms 7301

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL