Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Iphone 6s i IOS czy Huawei P9 i ciągle android


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamjohnson

adamjohnson

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 13 października 2016 - 10:17

Hej, 
 
od dłuższego czasu chcę coś zmienić i zastanawiam się nie tylko nad nowym smartfonem, ale również nad systemem. P9 bardzo mi się podoba, jak dla mnie ma wystarczające parametry, nie gram w gry itd, nie potrzebuję bajerów, jak w Galaxy S7, który ma kompletnie śliską obudowę i choć jest uważany za najlepszy smartfon, to kompletnie nie przekonał mnie do siebie. Miałem i zwróciłem.
 
Natomiast Huawei P9 jest po prostu piękny, ma super nakładkę, nie ślizga się i chyba wszystko mi pasuje.....choć to ciągle android. 
Jak nie spróbuję IOSa to nie będę wiedział, czym pachnie Iphone. czy jest sens bawić się w ten system, gdy całe życie byłem na androidzie?
Czy nie będę się irytował kompletnie innym systemem? 
 
Docelowo myślałem kiedyś o zakupie macbooka, więc wtedy zakup iphona byłby dość naturalny.
 
Proszę o Wasze sugestie. Być może te najbardziej praktyczne:
 
- żywotność baterii iphona 6s, jego awaryjność, podłączanie i synchronizazja z laptopem na windowsie, bateria.
 
P9 ma niezłe podzespoły,tzn dla mnie w sam raz. Ma większy ekran, co być może jest plusem, gdyż bardziej korzystam ze smartfona do czytania netu, niż do rozmów. A większa bateria, ram, itp to muszą być większe, jako, że to android....
 
Z drugiej strony mniejszy Iphone 6s ma pewną zaletę, wygodniej się go wkłada do kieszeni, po prostu jest deko mniejszy - 4.7 cala.
 
Zaryzykować IOS a czy pozostać przy androidzei i P9?
 
Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.


#2 maras52

maras52

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 13 października 2016 - 10:35

IOS ma jeszcze tą przewagę że jest to "zamknięty system, optymalizowany pod DANY sprzęt" , a nie jak Android "do wszystkiego" ;) Osobiście jestem zwolennikiem "siedzenia na d... na wygrzanym miejscu" czyt. zostawania przy czymś co jest dla mnie sprawdzone ;) (z XP przeszedłem dopiero rok temu xD ) , ale to kwestia preferencji i gustu ;)


Zdravim =MRS=
CPU - AMD Ryzen 7 1700 @ 3.9GHz | Cooler - Fractal Design Kelvin S36  |  GPU - Club3D Radeon R9 270x 2GB  | RAM - 2x 8GB GoodRam IrDM 2400MHz

MoBo - MSI X370 Gaming Pro Carbon | PSU - Chieftec 560W | Case - SPC RG4 Pure Black TG | SSD - Samsung 850 Evo 250GB | K&M - MC Volcano Hammer Brown + Logitech G600 | Sound - Logitech X-540


#3 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 października 2016 - 03:49

Osobiście korzystałem dosyć długi czas z iOS i uważam, że jest to bardzo fajny i przyjemny system. Jego wielkim plusem jest optymalizacja. Za minus można uznać zrzucanie muzyki na telefon czasem walka z iTunsem jest strasznie uciążliwa.

Z tego co się dowiadywałem o nowszych telefonach od apple to ogromny minus to słabawa bateria.

 

Co do Huaweia P9 posiadam go i jestem bardzo zadowolony bateria potrafi trzymać tak ok.2 dni zależy od tego jak bardzo go eksploatujemy. System z nakładką emui są przejrzyste i płynne.

Zdjęcia robi dobre, a dźwięk z telefonu jest też nie rozczarowuje. Telefon będę miał gdzieś poł roku i póki co to nie miałem z nim żadnych złych przygód z serii zawieszanie się czy nie kontrolowane wyłączanie. 


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#4 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 14 października 2016 - 03:07

Zerknij jeszcze na Honor 8, jest to bardzo bliźniaczy telefon do P9 (specyfikacją), natomiast jest tańszy i oferuje inny mniej kanciasty kształt



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL