Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Przesiadka z iOS na Android/ iPhone 5s na Galaxy s7

android v ios ios kontra android iphone 6 samsung galaxy s7 ios android

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrGigant666

mrGigant666

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 01 października 2016 - 07:22

Witam,

Przez ostatnie 3 lata użytkuję iPhone'a 5s i jestem zachwycony. Postanowiłem jednak przesiadkę na telefon trochę większy i pojemniejszy (mam 16gb). Pod uwagę brałem zakup iPhone'a 6 128gb (znalazłem za 2800zł) lub Samsunga Galaxy s7 (2350zł). Patrząc po cenie i specyfikacji brałbym od razu produkt Samsunga, lecz jest jeden problem. System operacyjny. Nie przeszkadza mi menu Androida czy tego typu rzeczy, lecz "trwałość" systemu. Mianowicie - 5s przez 3 lata użytkowania nie zaciął się ani razu i na ten moment działa niczym po wyjęciu z pudełka. Czy w Androidzie występuję nadal problem, że po paru miesiącach/ latach telefon zaczyna zauważalnie tracić na wydajności i szybkości działania? Chętnie wysłucham opinii posiadaczy tego typu high-endowych i nie tylko smartfonów z Androidem. Z góry dziękuję serdecznie!



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 października 2016 - 08:58

samsung to kiepski pomysł ta nakładka jest strasznie ciężka i tam ten problem ze zwalnianiem wystepuje z czasem , najlepszy by był zdecydowanie czysty android bo on nie zwalnia , ale sensownego nexusa aktualnie brak bo 6p jest drogi , wielki  , a 5x brzydki , słaba bateria i też nie tani ... , może by tak coś od motoroli ci spasowało ?  moto x style ? albo xperia X \ XZ bo jednak sony ma dużo lżejszą nakładkę .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 01 października 2016 - 09:19

Nie nie, szajsung to jak strzał w p... przy przesiadce z iOS. Tak niedorobiony soft robi mało kto. Może top line zachowuje się nieco lepiej, niemniej jest wielu innych producentów, którzy poświęcają softowi nieco więcej "inżynierogodzin".

 

Generalnie jeśli chodzi o degradację andka w trakcie użytkowania, to poza powyższym jest tylko jedno zastrzeżenie - telefon musi mieć co najmniej 2GB szybkiego ramu. Raz na pół roku zrestartować i będzie git ;)



#4 mrGigant666

mrGigant666

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 01 października 2016 - 09:27

Jak tak czytam to mam coraz większą ochotę zakupienia iPhone'a 6 :Pnie jestem za bardzo przekonany do telefonów Sony, tym bardziej Motoroli 


Użytkownik mrGigant666 edytował ten post 01 października 2016 - 09:29


#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 października 2016 - 09:28

nie no , ja miałem do niedawna nexusa 4 i powiem tyle że to jest przykłąd świetnego softu ,. telefon jak by nie było już stary i nie za mocny , a jak porównywałem działanie s5 znajomego po zaledwie kilku miesiącach {mój nexus już miał prawie 2 lata , bez formata itd} to s5 był zwyczajnie wolny , a nexus był sprinterem . 

dlatego przesiadka z iOS to tylko na czystego androida lub bardzo lekką nakładkę , ja przesiadając się z nexusa na z1 compact szczerze czułem różnicę in minus aż wyłączyłem w ustawieniach animacje ...

Chcesz się przesiadać ? bardzo dobry pomysł bo android to znacznie większe możliwości , ale o samsungach zapomnij


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 01 października 2016 - 09:29

jlzqhakr0o4c.jpg


#6 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 01 października 2016 - 09:59

Tylko nie Iphone 6 - już nie można kupić w autoryzowanym sklepie apple, a za tyle samo masz Iphone 6s 64gb czy Iphone 7 32gb <-- kwestia jaką pamięć chcesz mieć.


Użytkownik whapple edytował ten post 01 października 2016 - 09:59


#7 mrGigant666

mrGigant666

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 01 października 2016 - 10:34

Czy przez to, że nie można już kupić 6 w Apple, mam nie kupować go w innym sklepie (sklep nazywa się proandroid.pl, sprawdzając na opineo jestem raczej w stanie zaufać)? 7 odpada.


Użytkownik mrGigant666 edytował ten post 01 października 2016 - 10:37


#8 Dezan

Dezan

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 494 postów

Napisano 02 października 2016 - 12:02

one plus 3 chodzi swietnie i mysle, ze nawet iphone sie chowa przy nim 



#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 października 2016 - 12:34

też świetny pomysł , brak ciężkiej nakładki jest na jego kożyść :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#10 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 02 października 2016 - 10:49

@whapple
Gwarncja i tak jest realizowana przez Apple, a nie ten sklep, wiec raczej nie ma się o co bać.

Ja na twoim miejscu wziąłbym 6s 32 GB. iPhone 6 nie jest zły, ale 3Dtouch jest bardzo mocno wspierany w IOS 10 i jak tak sobie słucham opinie, to podobno jest duża różnica. Jak zainwestujesz tego dolara miesięcznie na iCloud o będziesz tam trzymał zdjęcia, to będzie git z pamięcią. Ewentualnie dopłać i weź IP 7 32 GB.

(Jak tak pisze ten post i słucham dźwięku klawiatury z IOS 10 to kurde... jaki to jest świetny i satysfakcjonujący dźwięk! Aż miło się słucha)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sygnaturka%2B2.jpg


#11 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 03 października 2016 - 02:36

Głupotą jest kupić Iphone 6 za 2800zł kiedy telefon będzie jeszcze miało 2 lata wsparcia max i porównując do 6s odbiega - 3D touch, lepsze Touch ID, procesor A9, 2GB RAM! nie jeden - przez co karty w przeglądarce są zostawiane, nie odświeżane za każdym razem. Dlaczego chcesz przepłacać tysiaka za pamięć 128gb? Możesz kupić w innym sklepie Iphone 6, tyle że apple zaraz go obciąży kolejnymi ios i będzie zmulony (w ładowaniu aplikacji, nie ścinek) tak jak 4s między starszą wersją vs najnowszą jego dostępną.



#12 kukuryku

kukuryku

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 10:20

Android i iOS to nieba, a ziemia. Zostałbym przy iphonie.



#13 34domel

34domel

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 496 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 07:49

@kukuryku Za niedługo dostaniesz tytuł grabarza, za odkopywanie starych wątków.


CPU: i5 4570| MOBO: MSI Z97-G43| RAM: GoodRam PLAY 16GB 1600MHz| GPU: MSI R9 390 Gaming 8G| SSD: Crucial MX200 250 GB| HDD: ST31500341AS i WD5000AAKX| PSU: Be Quiet! Pure Power L8 530W CM| COOLER: Raijintek EreBoss| AUDIO: Xonar U7| CASE: FD Define R4 TI 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: android v ios, ios kontra android, iphone 6, samsung galaxy s7, ios, android

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL