Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Modernizacja Lenovo Ideapad Y550

Lenovo Ideapad Y550

Najlepsza odpowiedź puotek93 , 26 stycznia 2017 - 02:38

Witajcie : ) Temat do zamnknięcia bo nie warto w niego kase wkładać ... Jedynie co to dysk hdd wymieniłem w nim i sprzedaje grata ..

 

A w zamian kupiłem Dell Latitude E6230 : ) z allegro.pl za kwotę 700 złi jestem zadowolony kupnem tego cacka : ) jedynie co mnie denerwowało to postawienie systemu w uefi , bo nigdy nie robiłem tego i nie czytałem jak zrobić i wgl \\ Także dzięki że mieliście czas by coś konkretnego tu napisać : ) Pozdrawiam : )

Przejdź do postu


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 puotek93

puotek93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 27 września 2016 - 02:48

Witam serdecznie każdego :) 

 

Znalazłem ostatnio takowego lapka :) Lenovo Ideapad Y550 o takowej specyfikacji : 

 

RAM - 0 nic nie miał

HDD- 0

ODD- Optiarc DVD RW AD-7580S

WiFi - Intel Wifi Link 5100 AGN

Lan - Broadcom Netlink™ Gigabit Ethernet

CPU - Intel® Pentium® Processor T4200 with dual-core

Audio - RealTek® ALC272

 

Co można w nim zmodernizować ; ) ? Nie bardzo sie znam na tym...



#2 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 27 września 2016 - 03:29

ram - ddr3 sodimm, nie wrzucałbym więcej jak 2x2GB 1066MHz

hdd - jakikolwiek ssd, więcej jak 120GB chyba się nie opłaca

proc - socket p, fsb max 1066, lista kompatybilności: http://www.cpu-upgra...45_Express.html (raczej celuj w wyższy zegar jak większą ilość rdzeni)

 

ale mimo zainwestowania, nawet strony www ciężko będzie przeglądać, to już staruszek jednak



#3 puotek93

puotek93

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 27 września 2016 - 05:35

znalazlem gdzieś w domu 1 GB ddr3 ;p wiec wstawiłem , dyszka chodzi miodzio na nim ;p stronki nie zamulają się wcale : ) tylko dorzucę ramu i ssd i dostanie kopa jak mówisz



#4 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 27 września 2016 - 06:09

są różne teorie na ram, ja żeby uniknąć kłopotów nie mieszam różnych kości, tylko zawsze wstawiam sparowane zestawy

 

co do wydajności - jeśli użytkownik zadowolony, to nie będę twierdzić inaczej :)



#5 puotek93

puotek93

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 27 grudnia 2016 - 09:05

mały odkop : ) sobie pozwole jeśli można / na tą chwile posiadam 3 GB ramu ,2 GB pozyczone bo nie mam na razie zadnego lapka innego / zainwestowałem w dwa dyski hdd / 500 Toshiba i 1 TB toshiba i kieszen na drugi dysk / na razie dwa dyski hdd /czemu ? mam w chole*e duzo danych / zdjec najwiecej ;p z dziecinstwa i filmy : )

dwa dni mi zajęło przerzucenie ze starego 600 GB dysku to wszystko na 1 TB  takze ten ../

 

Zmierzając do tematu .. Chce wstawic tu SSD no i w kieszen zamienie z 500 na ten 1 TB -na dane a ssd na system / mysle o 128 gb ,wystarczajacy dla mnie na system /// Cena do 200 ,max 250 zeta .. Sata 3 oczywiscie ; )

 

 

Pozdrawiam Piotrek : )



#6 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 27 grudnia 2016 - 11:05

Tu rewelacji nie będzie (raczej), więc celuj w coś co ma ok 500 MB/s na zapisie i odczycie. Ciągle można trafić na dinozaury z zapisem 1/3 tego, więc uwaga.



#7 Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 11:19

ADATA wydał nowy fajny dysk a tani w testach wypada bardzo dobrze zobacz: Ultimate SU800 3D

http://www.x-kom.pl/...00-3d-nand.html

 

Pamiętaj aby dobrą obudowę dobrać wydaje mi się że jest tam 12.7mm ale głowy nie daje


:)


#8 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 01:50

Z innych ciekawy jest Goodram CX-300, ma trochę lepsze parametry zapisu (przynajmniej w teorii), cena podobnie.



#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 08:24

cała seria CX od goodrama to pamieci TLC , wolne i mało trwałe ... nwm jak nowsze ale cx100 miały ogromne problemy z kontrolerami ...

na moje to tylko na MLC jest sens kupować , ewentualnie w dobrej cenie TLC 3D czyli warstwowe jak w crucialu mx300 i samsungu 850 evo czy wspomnianej wcześniej adacie su800

polecałbym goodrama iridum pro 240gb lub cruciala mx200 bo bardzo dobre i trwałe nośniki :] - goodram ma nawet 5 lat gwary a cena wciąż bardzo dobra jak na 240gb


jlzqhakr0o4c.jpg


#10 puotek93

puotek93

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 02:38   Najlepsza odpowiedź

Witajcie : ) Temat do zamnknięcia bo nie warto w niego kase wkładać ... Jedynie co to dysk hdd wymieniłem w nim i sprzedaje grata ..

 

A w zamian kupiłem Dell Latitude E6230 : ) z allegro.pl za kwotę 700 złi jestem zadowolony kupnem tego cacka : ) jedynie co mnie denerwowało to postawienie systemu w uefi , bo nigdy nie robiłem tego i nie czytałem jak zrobić i wgl \\ Także dzięki że mieliście czas by coś konkretnego tu napisać : ) Pozdrawiam : )


Użytkownik puotek93 edytował ten post 26 stycznia 2017 - 02:38




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Lenovo, Ideapad, Y550

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL