Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Brak dźwięku

dźwiek hdmi komputer

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 DanonPLXD

DanonPLXD

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 24 września 2016 - 09:48

Witam,

Do komputera przez HDMI podłączyłem TV. Problem polega na tym , że wszystkie sterowniki są zainstalowane poprawnie dźwięk jest tylko przez głośniki TV a nie w słuchawkach. Choć według ustawień dźwięku gdy jest odtwarzany dźwięk słupki są podświetlane na zielono. Dodam też , że słuchawki mają nazwę drugiego urządzenia wyjścia. Komputer jest nowy wczoraj został zainstalowany system windows 7 

Mobo: msi h110m pro -d

cpu: i5 6600

gpu : rx 470 8gb



#2 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 25 września 2016 - 01:06

To tak nie działa :) Albo dźwięk tu albo tu.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#3 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 września 2016 - 10:23

@Dszeffko jemu chodzi że na tv ma dźwięk a jak podłączy słuchawki to nie działają , a przynajmniej ja tak rozumiem to co napisał :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#4 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 26 września 2016 - 11:53

Najszybciej to podłączyć słuchawki do tv, a nie do kompa.

#5 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 26 września 2016 - 03:46

@Dszeffko jemu chodzi że na tv ma dźwięk a jak podłączy słuchawki to nie działają , a przynajmniej ja tak rozumiem to co napisał :]

No a tv przez hdmi podłączony jest uznawany przez system za zewnętrzną kartę dźwiękową. Albo odtwarza 1 albo 2. Nie będą grały słuchawki i tv jednocześnie chyba, że ja czegoś nie wiem

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 września 2016 - 05:38

no nwm , jakoś mój brat ma podłączony komp do TV po SCART {razem z audio} a podłączając słuchawki na front panel nie ma problemu :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 26 września 2016 - 08:38

Bo audio do scarta wyprowadza analogowo, a odtwarzanie idzie jednym urządzeniem. A tu chodzi o jednoczesne odtwarzanie tego samego na dwóch kartach, czego windows nie potrafi.



#8 DanonPLXD

DanonPLXD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 28 września 2016 - 05:33

Przyszedł monitor połączony przez dvi-d i nadal nie ma dźwięku ani przedni ani tylny panel tzn.te słupki skaczą a w słuchawkach grobowa cisza.



#9 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 28 września 2016 - 06:08

Podaj dokładną konfigurację dźwięku, a najlepiej screenshoty z urządzeniami audio do odtwarzania i nagrywania. Chyba gdzieś tam leży problem.



#10 DanonPLXD

DanonPLXD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 28 września 2016 - 08:26

https://zachowajto.p.../bez-tytulu-png



#11 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 28 września 2016 - 11:18

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to włączony mix stereo, widzę że kombinowałeś z wypustem jednego źródła na dwa odbiorniki. Spróbuj to chwilowo wyłączyć, może przeszkadza. Sprawdź też w panelu realteka czy jack sensing jest włączone i czy prawidłowo wykrywa słuchawki; jeśli nie - wyłączyć, ustawić ręcznie. Sprawdź również poziomy głośności na odtwarzaniu.



#12 DanonPLXD

DanonPLXD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 29 września 2016 - 04:47

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to włączony mix stereo, widzę że kombinowałeś z wypustem jednego źródła na dwa odbiorniki. Spróbuj to chwilowo wyłączyć, może przeszkadza. Sprawdź też w panelu realteka czy jack sensing jest włączone i czy prawidłowo wykrywa słuchawki; jeśli nie - wyłączyć, ustawić ręcznie. Sprawdź również poziomy głośności na odtwarzaniu.

Problem z tym jest taki, że jak miałem podłączony tv przez HDMI to pojawiło się że słuchawki to drugie urządzenie wyjścia.



#13 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 29 września 2016 - 10:45

To ustaw słuchawki jako domyślne urządzenie.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#14 DanonPLXD

DanonPLXD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 30 września 2016 - 05:04

Nadal cisza


Pierwsze co mi się rzuca w oczy to włączony mix stereo, widzę że kombinowałeś z wypustem jednego źródła na dwa odbiorniki. Spróbuj to chwilowo wyłączyć, może przeszkadza. Sprawdź też w panelu realteka czy jack sensing jest włączone i czy prawidłowo wykrywa słuchawki; jeśli nie - wyłączyć, ustawić ręcznie. Sprawdź również poziomy głośności na odtwarzaniu.

W internecie wyczytałem , że brakuje tego 

windows audio endpoint builder

#15 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 30 września 2016 - 01:18

OK, a sprawdziłeś to o czym pisałem? Panel realteka reaguje na podłączanie słuchawek?



#16 DanonPLXD

DanonPLXD

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 30 września 2016 - 04:08

[quote name="meesha" post="407975" timestamp="1475237905"]

OK, a sprawdziłeś to o czym pisałem? Panel realteka reaguje na podłączanie słuchawek?[/quote
Sprawdzilem reaguje



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dźwiek hdmi, komputer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL