Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

I5-4460 i stream


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shady1090

Shady1090

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 18 września 2016 - 02:34

Czy pociągnie on na streamowaniu gier typu CSGO, Path of Exile, Tibia, Diablo3 lub WoW?

Nie znam się aż tak, więc nie chciałbym go zamęczyć.

Jeśli nie on to jaki procesor dałby radę? Nawet jeśli musiałbym zmienić podstawkę.(na prawdę, rozważam to tylko jeśli serio 4460 będzie się zbyt męczył)



#2 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 18 września 2016 - 08:35

@Shady1090 Do streamu rozsądne minimum to i7 pokroju 2700k 3770k itp ale na i5 też się da streamować ale trzeba iść czasem na spory kompromis jakość gry albo jakość streama w grach mało wymagających od cpu spokojnie postreamujesz np. cs go a przykładowo bf 4 czy wiedzmin 3 to już troszke gorzej chyba że z jakośći streama zejdziesz niżej.

Jak zamierzasz streamować np .OBS to rozsądnyminimum preset to veryfast i 720p/30fpsi min 3000mb/s upload musisz mieć ;).

A czy cpu będzie się męczył w sumie po to jest by pracować a nie lezałprzykładowo twoja i5 stream z wiedzmina 3 720p/45-60fps preset veryfast w obs i w lokacjinovigrad będzie ci cieło streama a cpu na 100% będzie chodził jak dasz priorytet powyżej normalnego w obs to stream może iść w miare płynnie ale będziesz odczuwał spore spadki fps w grze.

Najlepiej samemu spróbować po streamować i sprawdzić w jakie gry będziesz grał i czy ci będzie odpowiadała jakość streama i konfort z grypowodzenia


Użytkownik maniakfps edytował ten post 18 września 2016 - 08:43


#3 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 18 września 2016 - 10:50

@maniakfps
1. Do gier ktore wymienil kolega w 720p i 30fps spokojnie wystarczy. 3000kbps jak nie ma sie partnerstwa na twitchu jest bez sensu bo video i tak bedzie sie co chwile bufferowac widzom 2500kbps to max, najbardziej optymalne jest 2000. To nie Hitbox gdzie przy 3500 stream chodzi jak ten na twitchu przy 2000. Sam stramowalem na i5 2500k csgo,hotsa i world of planes.
2. CSGO nie jest wymagajacy jezeli chodzi o procesor, to gra stricte procesorowa, w tym wypadku lepiej streamowac karta graficzna (nvenc lub amdvce
3. Racja najlepiej wziac kolege i sprawdzic. 


Tylko autorze omijaj szerokim lukiem OBS studio, jest ono o wiele bardziej zasobożerny niz zwykly OBS.
Ewentualnie mozesz wpasc kiedys do mnie to wszystko postaram sie opowiedziec na swoim obsie.
 


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 18 września 2016 - 10:51

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#4 maniakfps

maniakfps

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 18 września 2016 - 05:17

@johnieemeister

Chodziło mi o to że internet upload musi mieć co najmniej solidne 3000mb/s by myśleć o streamowaniua na twitch rzeczywiście najlepiej 2500mb/s bittrite bezpiecznie tylko póżnym wieczorem można sobie pozwolić na 3000mb/s bo wtedy zazwyczaj chodzi to ok.

Ps. już nie streamujesztrzeba sporo czasu i pracy włożyć w streamowanie aby to miało jakiś cel



#5 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 20 września 2016 - 08:21

@maniakfps Czasu trzeba poswiecic sporo, streamuje wciaz, jednak nie mam tyle czasu co kiedys. Moze niedlugo sie to zmieni ;]


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL