Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

NVIDIA GeForce 920M vs Intel HD Graphic 5500

Intel HD Graphic 5500 NVIDIA GeForce 920M

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neti

Neti

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 14 września 2016 - 06:24

Witam, planuję w najbliższym czasie zakup nowego laptopa. Chciałabym, aby służył mi głównie do przeglądania sieci, oglądania filmów, ale także do gier, które nie mają nie wiadomo jak wielkich wymagań. Większość laptopów w tej cenie (do 2000zł) posiada kartę graficzną Intel HD Graphic 5500, do tej pory byłam "wierna" Nvidii i nie jestem za bardzo przekonana do Intela, ale jako, że nie znam się na tym jakoś szczególnie - prosiłbym o pomoc w wyborze.

Przy okazji mam jeszcze pytanie, jeśli NVidia okaże się Waszym zdaniem lepsza - warto poświęcić 8gb ram dla lepszej karty graficznej? Ponieważ większość laptopów jeśli ma Nvidia - w tej półce cenowej - ma 4gb Ram. Przy karcie z Intela można spotkać te z 8gb ram. Co lepsze? Karta czy więcej ram. W teorii można ramy dokupić, ale sama nie wiem.

I tak, wiem, że obie karty są słabe, niemniej taki mam wybór i prosiłabym o pomoc :)

Użytkownik Neti edytował ten post 14 września 2016 - 06:34


#2 FG42

FG42

    VX-120

  • Moderator
  • 1 874 postów

Napisano 14 września 2016 - 06:31

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony


HardwareKarty graficzne / TVHardwareKomputery Mobilne



#3 bl4d3pl

bl4d3pl

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 387 postów

Napisano 14 września 2016 - 08:07

Osobiście wybrałbym 920M i w późniejszym czasie dokupił ram.



#4 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 15 września 2016 - 12:23

920m to nie warto brać .intel skylake i ssd ;)



#5 Neti

Neti

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 15 września 2016 - 04:47

bl4d3pl - dzięki za opinię :)

Hal900 czyli Twoim zdaniem NVidia w tym zestawieniu nie jest lepsza od Intel Graphic 5500?

Zastanawiam się nad tymi modelami:
https://mediamarkt.p...5ibd-80qq00bspb - z nvidia i 4GB ram.


http://www.x-kom.pl/...d-rw-win10.html - Intel HD Graphic 5500 i 8 GB.

Nie wiem które zestawienie jest w tym przypadku lepsze :)

#6 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 15 września 2016 - 07:57

http://www.notebookc...M.138768.0.html

http://www.notebookc...0.125857.0.html

tu masz . Sama zadecyduj co ci pasuje



#7 Neti

Neti

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 września 2016 - 04:00

Już widziałam te strony, bo na początku szukałam informacji w necie, jednak poza niektórymi danymi, w tym fps w grach niewiele ogarniam, aż tak się na tym nie znam - dlatego zadalam pytanie na tym forum - licząc, że znajdą się osoby bardziej ogarniające tę tematykę :) Jak dla mnie Nvidia wydaje się lepsza z danych, ale co ja tam wiem :)

Niemniej dzięki za próbę pomocy :]

#8 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 16 września 2016 - 07:02

Do gier to i tak sie nie nadaje ;)



#9 Neti

Neti

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 września 2016 - 07:25

Wiem i z chęcią wzielabym jakąś lepszą, ale będąc studentką nie mogę pozwolić sobie za bardzo na laptopy powyżej 2 tysi :) A w tej kwocie, w tych sklepach, które oglądałam - można spotkać tylko te dwie karty :] Więc chociaż obie słabe - chcę wziąć tą, która będzie lepsza :)

Mój stary laptop chociaż nie był jakiś mega - Wieśka 3 pociągnął na ustawieniach średnich i gra była grywalna chociaż bez szału -nie spełniał wymagań minimalnych - więc łudzę się, że ten nowy kilka gier pociągnie,chociażby na najniższych wymaganiach :]

Użytkownik Neti edytował ten post 16 września 2016 - 07:36


#10 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 16 września 2016 - 08:35

Na srednichwiedzmin 3 ? to dziwne bo do niskich to nie starcza gt 940 i musi byc coś z gddr 5 ;)



#11 Neti

Neti

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 września 2016 - 09:17

Też byłam zdziwiona, bo nie spodziewałam się, że gra w ogóle odpali - konkretów karty graficznej Ci nie podam, bo nawet nie jestem w stanie sprawdzić (laptop padł całkowicie) niemniej podobna półka cenowa, więc karta nie była pod gry - laptop typowy do wymagań biurowych, jeszcze na Intel Pentium i z 4GB ram. Ustawienia gry były na średnim poziomie - tak jak gra się zainstalowala i widnialo medium, tak zostawiłam i gra chodziła (potem zmieniłam na mniejsze by lepiej działała :) ). Zawieszać czasem się zawieszala, szału nie było, jakość dawała do myślenia, ale grać się dało.
Jakość pewnie nie była nawet w połowie tak dobra jak na ustawieniach średnich w laptopach spełniających wymagania - bo tu nie ma co się oszukiwać, była po prostu grywalna - tak to ujme :)

Spróbowałam go zainstalować po tym jak przeczytałam i słyszałam, że na laptopach,które nie spełniają wymagań gra chodzi. U mnie się sprawdziło ;) Ten, który chce kupić będzie miał lepszy procesor, więcej ram, więc może tak źle nie będzie - no i jeśli nie wiedźmin, to coś tam mi z innych gier, nie mających tak duzych wymagań, powinno odpalić :) Zresztą przeszłam go, więc już mi na jego działaniu nie zależy.


Zresztą, zobacz sobie, że i na Nvidi 920m chodzi -> https://m.youtube.co...h?v=QzFpmCRSVzs

A także na Intel HD graphic 5500 ->

https://m.youtube.co...h?v=mmsW7U2pMSc

Użytkownik Neti edytował ten post 16 września 2016 - 09:25


#12 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 16 września 2016 - 09:27

tylko to jest wiedzmin 3 jakis odchudzony tj zmodowany i to poteżnie na tym filmiku co dałaś

 

tu masz na low na 940m

 

 

Także normalnie nie pograsz na 920m w wiedzmina 3

 

 

A tu mój na 840m tj to samo co 940m tyle ze niewielkie modyfikacje w pliku inni i ledwo grywalne .

 

W mieście lub duzej zadymie tomysle ze poniżej 30 fps ;)



#13 Neti

Neti

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 września 2016 - 09:44

No widzę, widzę, ale też mam w głowie to jak Wiedźmin chodził u mnie na starym laptopie, w każdym razie grać się dało i wątpię, aby tamta karta była coś ponad 920M. Żałuję, że nie mogę sprawdzić cóż za kartę tam miałam. Mówię - jakość słaba, ale po przejściu dwóch części, cieszę się, że w ogóle mogłam w niego zagrać - już pomijając małą liczbę fps :] Gra jest tego mimo wszystko warta.

W każdym razie jak jest grywalne, to już coś :) Zresztą na takiej słabej jakości, ale go przeszłam, więc tragedii nie będzie jak mi nie zadziała :] Żałuję, że w takiej cenie nie można mieć lepszej karty, ale co poradzić :) Niedługo zajęcia, więc laptopa potrzebuję.

Niemniej będę musiała wybrać jakieś mniejsze zło z tymi kartami :]

Użytkownik Neti edytował ten post 16 września 2016 - 09:47


#14 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 17 września 2016 - 09:10

http://www.x-kom.pl/...gf940m-fhd.html

 

;)



#15 Neti

Neti

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 września 2016 - 06:39

Dzięki, pomyślę nad nim :) Pochodzę jeszcze po sklepach stacjonarnych i może coś znajdę ciekawego :)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL