Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Pomoc w określeniu stanu dysku.


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 hudini16

hudini16

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 01:53

Witam na początek podam specyfikacje

Procek- intel core 2 duo E8400

Mobo- gigabyte ep43 s3l

ram-1 kość ddr2 2gb

grafika- nvidia geforce 210

Dysk- WDC WD2500JB-00GVC0

 

W komputerze przy graniu w gry, oglądaniu filmów, ogólnie przy "wysiłku" nagle coś strzela( stawiam ,ze to dysk, bo ogólnie jest on bardzo głosny) komputer strasznie sie zmula a potem restartuje sam z siebie.

Dodam, że czasem wywala jeszcze blue screeny.

Obstawiam, że to dysk, ale kompletnie sie na dyskach nie znam i nie wiem jaksię upewnić. Używając programu HD tune doszedłem do czegoś takiego - http://pl.tinypic.co...?pic=nlym8l&s=9

Mógłby ktoś mi to pomóc zinterpretować ? to rzeczywiście wina dysku ? i ile w takiej syytuacji pożyje ?

 

Edit.

Czy może to jeszcze mieć jakiśzwiązek z zasilaczem ForLife450 HF ? podobno ten zasilacz jest tragiczny stąd moje pytanie.


FG42 (31 sierpnia 2016 - 02:10 ):
Poprawiłem tytuł tematu.

Użytkownik hudini16 edytował ten post 31 sierpnia 2016 - 01:56


#2 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 02:46

Zakładka error scan i skanujesz bez opcji quick scan. Wyniki wklej tutaj. Trwa dosyć długo. 



#3 hudini16

hudini16

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 08:09

http://i63.tinypic.com/zwfckx.png

 

Podczas tego testu, a także podczas pobierania dużych plików z internetu wyskakuje mi komunikat programu HD tuneinformujący, że dysk osiągnął temperature krytyczną 55 stopni.


Użytkownik hudini16 edytował ten post 31 sierpnia 2016 - 08:15


#4 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 08:46

Skan powierzchni wygląda dobrze. Dysk ma dobre chłodzenie? 



#5 hudini16

hudini16

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 08:56

Właśnie wychodzi na to, że te problemy to od przegrzewania się dysku. obudowa jest bardzo mała i nie ma wentylatorów :/

Jakby dołożył na froncie wentylator, albo zmienił obudowe na wiekszą to by coś poradziło ?



#6 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 09:01

Foto wkleisz? 



#7 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 10:56

Dysk walnięty. Możliwe że jedno to przegrzewanie, a drugie to zasił co go dobiło. Generalnie szkoda ładować w stary sprzęt ale w tym wypadku po pierwsze dysk na wymianę, po drugie zasilacz -> zobacz jakiś fortron używany z mocną linią 12V (w sensie nie bierz jakiegoś starszego typu z mocną 5V ;) ) albo deltę (też były to dobre zasilacze, chociaż niektóre miały problem z power ok, ale były przerabiane przez tych co handlują). No chyba że masz jakiś budżet to jakiś seasonic 300/350W będzie gitara.

 

Dalej weź daj nawiew na HDD, w zależności co tam masz możliwość zamontować. Jak 80mm wentylator, to nawet 1500obr/min powinno starczyć, a im większy tym jeszcze niżej obrotowy. No i coś na wywiew również, tu przydałoby się już troszkę mocniejszy ;)

 

Edit:

Dysk możesz jakąś używkę kupić z allegro byle sprawną żeby taniej wyszło ;)


Użytkownik foh23 edytował ten post 31 sierpnia 2016 - 10:59


#8 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 01 września 2016 - 09:44

Dysk poważnie zgwałcony przez zasilacz, zobacz na spin retry count, on nie ma siły się nawet kręcić. Myślę że jak zainstalujesz prawidłowe zasilanie, tak jak radzi kolega @foh23, przy użyciu mhdd będzie można spróbować dobrać się do sektorów, które zostały zrealokowane nie z powodu ich wady, ale właśnie przez problem z zasilaniem. Wybrać opcję zerowania z wymuszonym zapisem badów.

 

Błędy na transferze po kablu też się pojawiają, zjawisko wymarłe z chwilą pojawienia się sata, ale jak widać leci wszystko przy słabej elektrowni.

 

Swoją drogą to ciekawe, że test powierzchni wychodzi ok, ale to pewnie dlatego, że przez realokacje nie widać faktycznych uszkodzeń. Smart powiedział już chyba wszystko.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL