Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Czy te biale plamki w zasilaczu sa normalne?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 gutos97

gutos97

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:03

Napisze jeszcze raz ten post i licze tym razem na zyczliwosc moderatorow. Uprzedam po raz kolejny jestem na telefonie (komp odlaczony w celu naprawy) i sztuka pisania tematu na forum jak i uploadaowania zdjecia bywa denerwujaca wiec przepraszam jesli cos zrobilem zle i apeluje o pozostawienie tego posta...
_______________________________________
Co do sedna sprawy tutaj zdjecie.
https://zapodaj.net/...cfe7c9.jpg.html

Problemem moim jest to ze resetuje mi sie samoczynnie komputer od jakiegos czasu i daze do rozwiazania sprawy krok po kroku. Zasilacz to Thermaltake. Jesli bedzie trzeba moge doslac zdjecia.

Dziekuje za wyrozumialosc (jesli takowa moderatorzy posiadaja) i chec pomocy.

Użytkownik gutos97 edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 02:19


#2 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:07

Ta biala substancja to sylikon i jest to jak najbardziej normalna rzecz.

Podaj pelna specyfikacje i co robisz gdy komputer Ci sie wylacza?


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#3 gutos97

gutos97

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:11

Dziekuje za odpowiedz. Zasilacz markowy 80 plus. Ale zawsze sie stac cos moze. Szukalem juz przez google na ten temat i chetnie bym stestowal czy napiecia nie skacza na tym zasilaczu ale nie mam miernika...

Win 10
Gtx 660
Gigabyte b75m-d3h
Intel core i5 3570
Toshiba 1tb
Thermaltake Munich 430w (mieszkam w de)
Geil evo ddr3 1600mhz 2x4gb

Temperatury wporzadku mam. Swiezo czyszczony komp. Wymienialem paste na procku i gpu. Jak wlaczam komp to tez mi pika na rozny sposob raz ciagle jeden sygnal raz pulsacyjnie.

Co robie? Nie zaleznie co robie jest reset. Czasami po kilku godzinach dobrych a czasami w ciagu godziny kilka razy. Komp zlozony 3 lata temu.
Edit:
*ramy podmienialem slotami juz
*bios aktualny

Użytkownik gutos97 edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 02:20


#4 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:20

Miernik kupisz za 30zl w pierwszym lepszym markecie budowlanym, wiec to nie problem.

Sprawdzilbym plyte i zasilacz.


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#5 bl4d3pl

bl4d3pl

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 387 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:22

Sprawdzałeś temperatury? może nałożyłeś za mało/dużo pasty ew. źle założyłeś chłodzenie.

@Down.
Faktycznie, nie doczytałem #przepraszam.


Użytkownik bl4d3pl edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 02:28


#6 gutos97

gutos97

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:24

Ok zasilacz sprawdze miernikiem.

A Plyte glowna jak sprawdzic? Kondensatory na plycie nie wygladaja na wybrzuszone. Moj kolega elektryk i troche informatyk mowil ze wcale nie musi byc widac ze sa wybrzuszone a moga byc uszkodzone

Sprawdzałeś temperatury? może nałożyłeś za mało/dużo pasty ew. źle założyłeś chłodzenie.

tak jak napisalem temperatury sprawdzone. Pasta rozprowadzona starannie. Tutaj bym sie raczej nie doszukiwal problemu. Dzieki za wskazowke!

#7 bl4d3pl

bl4d3pl

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 387 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:30

Widzę, że ramy już podmieniałeś slotami*, a próbowałeś tylko na jednej kości, może jedna jest walnięta.


Użytkownik bl4d3pl edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 02:34


#8 gutos97

gutos97

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:42

Moze byc. Nawet robilem test pamieci mem testem i faktycznie wyskoczylo kilka bledow. Nie duzo ale cos bylo juz nie pamietam

@Down

MemTestem każdą kość musisz testować osobno. Nigdy w dual channel i dodatkowo musisz przepuścić dla każdej kości tak te 5 zapętleń testu.

Faktycznie. Dzieki ze mi przypomniales bo zapomnialem. Pozdro

Użytkownik gutos97 edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 02:57


#9 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 02:51

MemTestem każdą kość musisz testować osobno. Nigdy w dual channel i dodatkowo musisz przepuścić dla każdej kości tak te 5 zapętleń testu. 


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 02:51

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#10 gutos97

gutos97

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 09:57

Pozwole skorzystac z uprzejmosci wypowiadajacych sie tutaj osob i podtrzymam temat.

Robilem te testy memtestem byly dwie proby jednej kosci. Drugiej nawet nie doszedlem. No bo sie komp resetowal podczas testu. Zauwazylem tylko ze bylo 5 sesji i zadnego bledu na tej jednej kosci po uplywie 2,5h ... i co to moze oznaczac ze nawet na bootowanej plycie z programem tak sie robi?

Zachecam mimo zejscia z tytulu tematu na kontynuowanie go bo na pewno rozwiazemy nie tylko moj problem a tez innych osob pewnie. Jesli ktos ma ochote i wiedze niech sie wypowiada. Nie wiem mozecie przeniesc ten temat tez i nadac mu nazwe samoczynne resety kompa.

A no i jak najszybciej moze jezdze jutro w ta sobote czyli postaram sie kupic miernik i zmierzyc napiecia w zasilaczu.

Użytkownik gutos97 edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 10:03


#11 gutos97

gutos97

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 01:55

Problemem był zasilacz prawdopodobnie za mała jego moc... Wymienione na Be quiet 500W i śmiga





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL