Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw do 1700-2000zł


119 odpowiedzi w tym temacie

#51 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 stycznia 2013 - 10:18

Ja proponuje coś takiego znaczniewydajniejsze od zestawu na AMD.
CPU: Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box ok.705zł
GPU:Gigabyte GTX660 2048MB 192Bit PCI-E OC ok.815zł
MOBO:ASROCK Z77 Pro3 Intel Z77 ok.335zł
RAM:Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600:CL9;1.5V ok.169zł
RAZEM:2024zł

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#52 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 13 stycznia 2013 - 10:33

Ivanie , trzeba podawać w przypadku RAM wiecej parametrów. Musi być zaznaczone ,że na napieciu 1.5 V bo tych Hyperx jest dużo. Nie możemy pozwolić żeby ktoś kupił BLUE 1.7 - 1.9 V !!!

Sygnaturka.png


#53 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 stycznia 2013 - 10:43

Już poprawiam napisałem z rozpędu.Pisze z laptopa i nie mam myszki ,a gładzik doprowadza mnie do frustracji.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#54 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 03:38

Dziękuję za odpowiedzi. Ivan rozważę Twój zestaw. Wydaję się być porządny. Mam jednak pytanie, jak ma oc na tej płycie głównej i z tym procesorem. Da się coś wykręcić z RAMu? No i mało się znam na socketach od intela (dużo ich), czy w będzie problem jeżeli za np. 3-4 lata będę chciał wymienić procesor? Chodzi mi tu o możliwość rozbudowy w przyszłości bez wymiany mobo.

#55 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 03:44

Jakbyś rozważał zmianę to i7 bądź w ten sam pułap i5 z literką K - płyta pozwoli Ci na taką zmianę. Niedługo wchodzi nowy socket lecz procki na 1155 będą długo się utrzymywać w sprzedaży, jak nie nówki sklepowe to allegro itp.

Przy Kingstonach podanych przez Ivana zrobisz spokojnie 1866MHz, wyżej myślę też ale czy jest sens? Płyta pozwala na osobne podbijanie pamięci..

#56 xKaczor

xKaczor

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 035 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 03:46

za 3/4 lata tylko używane i5/i7 na allegro. w tym roku wchodzi nowa podstawka 1150 Haswell więc 1155 idzie w niepamięć.

CPU: i5 3570K + AC Freezer 13 MOBO: ASRock Z77 Pro3 RAM: Crucial Ballistix 2x4gb 1600Mhz 1,5V GPU: GTX 660 Gigabyte WF2 CASE: Corsair Carbide 300R + 2x Spc Zephyr 120mm HDD: Seagate ST500M002 ODD: Liteon iHas 120-04 PSU: SilentiumPC Deus G1 500W OS: Windows 7


#57 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 03:46

Niestety podstawa 1155 odchodzi do lamusa. Ten procesor można podkręcić o 400MHz bo jest to wersja procesora bez K.Procesor w wersji K jest droższy o ok.150zł, ale można go podkręcić spokojnie na 4,5GHz.Po za tym za dwa lata nie będzie też już używany ram DDR3 tylko DDR4. Pomiędzy AMD z twojego zestawu ,a Intelem z mojego jest taka różnica że AMD na zegarze 4GHz nie jest wstanie nawet zagrozić i5 na 3,2GHz.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#58 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 03:52

Dzięki. Wybiorę jednak ten Twój zestaw, i tu mam kolejny problem. Komputer chcę kupić na dwie "raty". Chodzi o kartę graficzną i osobno resztę. Narazie jestem w stanie wybrać jedną z tych możliwości. Co lepiej pierwsze wymienić patrząc na mój obecny sprzęt (w pierwszym linku). Resztę brałbym za jakieś 3-4 miesiące.
Ivan, a jak będzie działał i5 w obróbce grafiki i filmu (nie wiem co mi w szkole wymyślą)
@edit. Warto dać to 150zł więcej za możliwość oc? Jeśli tak, to skądś załatwię.

#59 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 03:54

za 3/4 lata tylko używane i5/i7 na allegro. w tym roku wchodzi nowa podstawka 1150 Haswell więc 1155 idzie w niepamięć.


procki na 1155 beda jeszcze długo sprzedawane. W magazynach nie zgniją przeciez


za 3 /4 lata to wiadomo tylko uzywki ale wtedy to bedzie przesiadka na hasswela. Nikt nie bedzie raczej sie bawil za 3 / 4 lata z obecne I5. Autor tematu tez nie tylko jeszcze o tym nie wie

Sygnaturka.png


#60 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 03:55

Do takich zastosowań i5 starcza spokojnie.. co do dwóch rat, weź na początek podzespoły cpu-ram-mobo, a potem kartę graficzną.. moim zdaniem jest to bardziej korzystniejsze przy obecnych częstych zmianach cen.

I warto moim zdaniem dołożyć, bo bez problemu osiągasz 4.5GHz i masz duży przyrost wydajności.

#61 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 03:59

To się nie martw da radę to są dobre procesory.Phenom x6 w renderingu mógł by być delikatnie wydajniejszy.Jednak w grach i5 go deklasuje.Na początku kup płytę+cpu+ram 9600GT jeszcze podoła jakiś czas.No i dołóż jak chcesz do 3570K jeśli będziesz podkręcał.
MarTum za 3-4 lata to haswell będzie przeszłością 2016-2017 to będzie zmierzch epoki broadwell jak nie jego następcy.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#62 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 04:12

A jak z chłodzeniem? Muszę wymienić, żeby móc podkręcić 3570K?

#63 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 04:15

Przydałoby się wymienić, zależy jak z gotówką by się stało bo można wsadzić SilentiumPC Fortis HE1225 bądź taniej jak u mnie SilentiumPC Spartan Pro HE924

#64 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 04:16

Tak na boxie nic nie podkręcisz,ale chłodzenie możesz kupić z czasem i nie jest to już jakiś straszny wydatek bo za ok.120zł możesz mieć SPC Fera Pro z 2 wentylatorem. To chłodzenie pozwoli Ci spokojnie na 4,2-4,4GHz.
 
Alternatywą dla Ciebie jest trochę tańszy od i5 3570K ,a droższy od 3470 jest Xeon E3-1230V2. Jest to połączenie zalet i5 i zalet i7. Idealny do gier i super wydajny w renderingu kosztuje .

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#65 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 04:58

Na pewnym forum (nie wiem czy mogę podać adres) użytkownik napisał, że lepiej wziąć i5 2500k, bo lepiej się podkręca i jest tańszy. Co Wy na to?
Cytat:
"Lepiej też kupić i5 2500k ze względu na lepsze OC(zależy od sztuki) oraz niższe temperatury procka w stresie. No i zawsze zaoszczędzisz trochę pieniędzy a wydajność praktycznie ta sama..."

#66 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:10

Powiem tak 3570K jest o 10% wydajniejszy od 2500K na tych samych zegarach.Oba pójdą na 4,5GHz bez problemu zaś więcej nie potrzebujesz do normalnego użytkowania.Dodatkowo 3570K jest bardziej energooszczędny,ma pełne wsparcie dla PCI-E 3.0 oraz wykorzystuje pamięci ram o taktowaniu 1600MHz.Jednak jeśli uczysz się na grafika lub informatyka tak wnioskuje z twoich postów to rozważ tak jak pisałem Xeona E3-1230V2 ma wszystkie zalety i5 więcej pamięci Cache i HT.Te czynniki bardzo pomaga w renderingu.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#67 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:16

Głupoty pisze

IB leci sobie ,a luzie 4,5 GHz i wiecej. Do tego wprowadza dużo ulepszeń razem z płytą opartą na Z77
Mam tracić tyle bajerów bo stary I5 poleci 300 MHz wyzej i bedzie chłodniejszy o 5 stopni ?

Sygnaturka.png


#68 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:22

Co z tego że 2500K poleci 300MHz więcej jak na 4,8GHz będzie miał wydajność 3570K na 4,5GHz.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#69 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:32

Dziękuję za odpowiedzi. Ivan rozważę Twój zestaw. Wydaję się być porządny. Mam jednak pytanie, jak ma oc na tej płycie głównej i z tym procesorem. Da się coś wykręcić z RAMu? No i mało się znam na socketach od intela (dużo ich), czy w będzie problem jeżeli za np. 3-4 lata będę chciał wymienić procesor? Chodzi mi tu o możliwość rozbudowy w przyszłości bez wymiany mobo.


Ramy Kingstona to jedne z najgorszych jesli chodzi o podkrecanie.

#70 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:48

To jakie ramy polecasz? Wybrałem Kingstona, bo jest to dobra firma i radiatory wyglądają obiecująco.

#71 xKaczor

xKaczor

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 035 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:50

Corsair Vengeance Low profile

CPU: i5 3570K + AC Freezer 13 MOBO: ASRock Z77 Pro3 RAM: Crucial Ballistix 2x4gb 1600Mhz 1,5V GPU: GTX 660 Gigabyte WF2 CASE: Corsair Carbide 300R + 2x Spc Zephyr 120mm HDD: Seagate ST500M002 ODD: Liteon iHas 120-04 PSU: SilentiumPC Deus G1 500W OS: Windows 7


#72 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:52

Owszem dobra firma, tyle że się nie kręcą.

Wybrałbym takie http://www.ceneo.pl/12205589#tab=spec

Bądź ewentualnie niskoprofilowe.

#73 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:54

wszytko jedno aby mialy parametry dobre. Krecenie ramu to strata czasu

FInerek - za wysokie. Potem fortisy na takie nie wchodzą itp

Sygnaturka.png


#74 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 05:56

Dlatego dopisałem że ewentualnie niskoprofilowe. Mi to by nie przeszkadzało z Freezerem 7.

#75 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 06:59

To jakie ramy wziąć, by dało się je podkręcić, miały radiator i zmieściły się z SPC Fortis?
Oprócz tych Corsair'ów low profilowych (jeśli są inne, odpowiadające tym).
Czy na przykład takie się nadają? Corsair DDR3 (2x4GB)/1600MHz XMS3 Dual
Timingi: 9-9-9-24
Napięcia 1.65v

#76 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 07:04

Napięcie do intela musi być 1,5V żeby kontroler pamięci w procesorze nie dostawał po dupie.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#77 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 07:23

A coś takiego?
DDR3 GEIL 4 GB 1600MHZ VALUE PLUS CL9
Te pamiątki by mi się podobały, bo są do kupienia u mnie w mieście. Co o nich sądzisz?
@edit. Oczywiście mam na myśli kupno dwóch takich kości.
@edit2. Jakiego producenta wersję GTX660 wybrać? Mam na myśli kartę z wersją oc. Lepiej kupić Gainward czy GigaByte?

Może po prostu kupić Kingstona i dać sobie spokój z OC? Daje to wogóle jakąć poprawę?

#78 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 08:21

Grafikę od Gigabyte polecę - mam od nich i nie narzekam.

Pamięci to najbezpieczniej brać Corsair - prawie wszystkie ich modele są na napięciu 1.5v i całkiem nieźle się kręcą. Oc pamięci może dać wiele i nic, zależy jak wysoko pójdą i czy programy/gry, które używasz wykorzystają to.

Spoiler

ns40yz-2.png


#79 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 08:33

Lepiej wziąć ram 8GB czy 2x4GB? Co oznaczają cyfry po CL, np CL11, CL9?

Czyli taki config jest ok?
-Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX
-ASROCK Z77 Pro3 LGA 1155
-GIGABYTE GeForce GTX 660
-Corsair XMS3 DDR3 8GB 1600MHz CL11/Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9
-*Amacrox Warrior 500W
-*WD500AAJS

*- już posiadam, ze starego zestawu

#80 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 08:38

CL to jest opóźnienie z jakim system ma dostęp do pamięci czym CL mniejsze tym lepiej.Weź 2x4GB w tych czasach 8GB wystarcza w zupełności.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#81 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 08:41

Weź te Corsair 2 z CL9 1600MHz, ale Low Profile.

#82 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 08:48

Patriot Viper extreme green jadą na napieciu 1.35 V.
Przy 1.5 V zapewne powinny latać na 1866 MHz i wiecej ale ja powtarzam, OC pamięci jest bez sensu chyba ,że gra sie na integrze

Sygnaturka.png


#83 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 09:46

Mam jeszcze jedno pytanie. Wszędzie gdzie patrzyłem ta mobo obsługiwała tylko CrossFire, a nie wspierała SLI. Nie wiem, czy w przyszłości nie dokupię drugiego GTX'a, jest może jakaś inna mobo o parametrach podobnych do tej, ale z SLI? Jeśli nie ma, to obejdę się bez rozbudowy o drugą kartę.
@up. A nie będzie problemu z wysokością tych kart i SPC Fortis?

#84 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 09:49

W przyszłości będą lepsze karty która jedna będzie miała wydajność dwóch tych GTX'ów.ZAbawa w multiGPU jest nie warta zachodu.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#85 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 09:53

A co powiesz o wysokości tych (Viper) kości i chłodzenia procka?

#86 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 11:51

Jak wsadzisz RAM do 3 i 4 slotu to będzie ok, ale może przysłaniać ciut wentyl ;)

#87 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 12:04

Mam jeszcze jedno pytanie. Wszędzie gdzie patrzyłem ta mobo obsługiwała tylko CrossFire, a nie wspierała SLI. Nie wiem, czy w przyszłości nie dokupię drugiego GTX'a, jest może jakaś inna mobo o parametrach podobnych do tej, ale z SLI? Jeśli nie ma, to obejdę się bez rozbudowy o drugą kartę.
@up. A nie będzie problemu z wysokością tych kart i SPC Fortis?



MSI Z77A G45 nie wiele droższa jak byś chciał stawiać SLI ale jak wyżej lepiej jedna mocarna karta

Sygnaturka.png


#88 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 03:19

Jak wsadzisz RAM do 3 i 4 slotu to będzie ok, ale może przysłaniać ciut wentyl ;)

A jest jakaś różnica czy włożę do pierwszego i drugiego, czy do innych? W moim komputerze obecnie jest w 1 i 2 slocie, jednak "informatyk" (bardzo mu pochlebiam tym stwierdzeniem:)) powiedział, że jeśli chcę, by pamiątki dobrze działały MUSZĘ (jaeszcze raz podkreślam muszę) mieć je w slotach 1 i 3 (ew. 2 i 4) Co o tym sądzicie?

#89 xKaczor

xKaczor

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 035 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 03:20

Tak, niektóre kości działają w trybie Dual Channel to znaczy że jak będą włożone np w 1 i 2 to mogą być problemy ze stabilnością. zazwyczaj pamięci umieszcza się w 1 i 3 lub 2 i 4 slotach.

CPU: i5 3570K + AC Freezer 13 MOBO: ASRock Z77 Pro3 RAM: Crucial Ballistix 2x4gb 1600Mhz 1,5V GPU: GTX 660 Gigabyte WF2 CASE: Corsair Carbide 300R + 2x Spc Zephyr 120mm HDD: Seagate ST500M002 ODD: Liteon iHas 120-04 PSU: SilentiumPC Deus G1 500W OS: Windows 7


#90 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 03:28


Jak wsadzisz RAM do 3 i 4 slotu to będzie ok, ale może przysłaniać ciut wentyl ;)

A jest jakaś różnica czy włożę do pierwszego i drugiego, czy do innych? W moim komputerze obecnie jest w 1 i 2 slocie, jednak "informatyk" (bardzo mu pochlebiam tym stwierdzeniem:)) powiedział, że jeśli chcę, by pamiątki dobrze działały MUSZĘ (jaeszcze raz podkreślam muszę) mieć je w slotach 1 i 3 (ew. 2 i 4) Co o tym sądzicie?


Jeśli chcesz aby pracowały w Dual Channel to wkładasz do slotu 1 i 3 albo 2 i 4. Chyba że kolory na płycie głównej są takie same na 1 i 2 oraz 3 i 4. Tyle że wtedy te 2 kości muszą być takie same czyli ten sam producent, timingi, taktowanie itd.

#91 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 04:16

Mam jeszcze jedno pytanie. Które z chłodzeń lepsze do i5 3570K,
Zalman Performa czy SPC Fortris?
Pytam, bo na różnych forach różnie piszą.

#92 finerek123

finerek123

    zal

  • Użytkownik
  • 4 251 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 04:18

Według testów Performa utrzymuje temperatury o 1C niższe nić Fortis.

#93 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 04:29

A jak z ramem i wysokością (i tak będę brał lp, ale warto wiedzieć)? Cena raczej porównywalna, co lepiej? Jest możliwość dodania drugiego wentylatora?

#94 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 04:30

Chłodzenia podobne są. Zalman niby jeden stopień mniej ma, ale za to jest trochę głośniejszy.

Spoiler

ns40yz-2.png


#95 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 04:38

To które chłodzenie lepiej wziąć? Mogę powiedzieć, że preferuję ciszę, ale wolę patrzeć na dłuższy okres. Oczywiście pamiętam o czyszczeniu, ale nie widzi mi się wymieniać wentylatora przez uszkodzone łożysko po 1-1.5 roku.
A co powiecie o tym ramie?
Patriot Viper extreme green MarTum tutaj o nim pisał, rozważam każdą opcję. Lepsze od Corsair'ów Corsair Vengeance Low Profile?
Dzięki.

#96 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 04:56

Ja wyjdę z propozycją dość ciekawą Thermalright Ultra-120 eXtreme Rev.A + kit do montażu na 1155+ wentylator 120mm.Jeśli dorwiesz Thermalright Ultra-120 eXtreme Plus to ma już mocowanie do 1155.Mój kolega ma to chłodzenie i całkiem dobrze się spisuje sam mam zamiar je kupić

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#97 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 07:06

Może ktoś mi powiedzieć czym różnią się te mobo:
ASRock Z77 PRO3, Z77, DDR3-1600, 2xSATA3, RAID,
Z77 PRO3 s1155 Z77 4DDR3 RAID/USB3 ATX
Obie mają takie same porty, socket LGA1155, cena różni się o prawie 2zł i nie wiem która to ta odpowiednia. Czym one się różnią?
Do znalezienia na kurtmedia.pl
Przepraszam za "link", ale bez sensu kopiować całą specyfikację.
@edit. Drugi problem to GTX 660
GIGABYte GeForce GTX660 2048MB DDR5/ 192bit DVI/ HDMI/ DP PCI-E (wer. OC - OverClock)
VGA Gigabyte GTX660 OC 2GB GDDR5 192bit
Cena też różni się o około 2zł.

#98 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 01:15

Czarny Zalman na 80% nie jest głośny, a 80% w zupełności wystarcza...nawet radiator się gorący nie zrobi :P

#99 krzysiu

krzysiu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 04:17

A jak jest z ustawianiem obrotów wentylatora? Przez płytę, czy osobny kontroler muszę mieć?
Ponawiam moje poprzednie pytanie o różnice między tymi MOBO i GPU.

#100 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 06:04

Jest w zestawie do chłodzenia przełączka na PWM i wtedy samo kontroluję obroty zależnie od temp.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL