Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Mikrofon pojemnościowy 50-100 zł


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 fulflun

fulflun

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 sierpnia 2016 - 10:32

Witam ! ostatnio zacząłem przygodę z youtubem i pragnę nabyć lepszej jakości sprzęt do nagrywania dźwięku.

Otóż szukam mikrofonu pojemnościowego z podstawką za okolo 50 100 zł nie musi być świetnej jakości jak blue yeti ale chodzi mi o to aby :

-nie wytwarzał szumu, wtedy gdy nie wyłapuje dźwięku(mój tak robi, jak nic nie mówię to szum jak by wichura była)

-zbierał dźwięk z max 2 m, ponieważ mój nagrywa nawet cykanie zegara 5 m ode mnie D;

 

wiem, że za tę sumę nic wielkiego nie będzie, a wielu napisze, że powinienem odpuścić, ale nie ! widziałem kilka mikrofonów pojemnościowych w tej cenie nie używanych, a ja się pytam i daje wymagania bo się nie znam na tym

 

Proszę nie pisać :

eee idź się lepiej ucz a nie jakiś youtub 

 

oczekuję szybkiej i konkretnej pomocy

 



#2 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 05 sierpnia 2016 - 11:30

Raz nie istnieją takie mikrofony co nie łapie szumów gdy ktoś nie mówi (coś w stylu ts3), bo przy takich studyjnych to pozbawione sensu. 

100zł to dosyć mało. Tutaj przynajmniej stawiam na Samson c01u.

 

Inne propozycje:

- Zalman mic1 podczepiasz pod słuchawki lub koszuleczkę - bardzo fajny i 20zł :)

- Trust Starzz bardziej stojący, mogę polecić - 40zł

I to są najlepsze mikrofony do 100zł, bez jaj...

Stawiam dopłacenia do Samson go mic, czyli mały ogórek, a jakością powala do tej ceny dla youtuberów.



#3 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 06 sierpnia 2016 - 09:54

Pojemnosciowka za 50-100zl? No nie zartujmy sobie, Samson c1-u to to samo co Behringer C1u a wiec spory crap jednym slowem. W tej cenie lepiej postaw na dobrego uzywanego dynamika - typu Pg48 lub lepiej PG58 od Shure


Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#4 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 06 sierpnia 2016 - 12:19

Nie zgodzę się, że Behringer C1u to to samo co Samson. Behringer c1-sru jest wyraźnie cichszy i jakościowo troszkę gorszy, tylko wygląd jakoś podobnie...



#5 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 06 sierpnia 2016 - 09:08

Przeciez te mikrofony sa produkowane pewnie w tej samej fabryce, przez tych samych chinczykow ;] Jest to normalny OEM. 

Za cene do 100zl to najlepiej wybrac jeden z 3:
Zalman mic1
trust starzz
uzywany PG48/58


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 06 sierpnia 2016 - 09:10

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#6 Xdarkkingx

Xdarkkingx

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 06 sierpnia 2016 - 09:20

Jeśli nagrywasz na yt, to zalman zm-mic1 będzie ok. Do tego audacity, cztery kliknięcia i masz audio odszumione. :]
W tej kwocie nie ma nic ciekawego. Dozbierałbym i wtedy kupił coś lepszego. Na teraz - zalman zm-mic1.

Wysłane z mojego Huawei Y6 przy użyciu tapatalka.

"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."


#7 Evolution

Evolution

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 14 sierpnia 2016 - 12:58

Ja mam za 120 zł trust micro. Bardzo fajny ma dodatkową kartę dzwiękową i do tego jak się dołączy odszumianie w audacity robi się bardzo przyjazny dzwięk.Na streamach nie musze nawet uruchamiać bramy szumów bo aż tak mocno ich nie słychać.Do 100 zł to używka samson go mic ja dorwałem za 89 ale uszkodziło mi się wejście usb.



#8 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 14 sierpnia 2016 - 04:27

Kwestia szumów jest mocno zależna od posiadanej karty dźwiękowej. Ja długo miałem Trust starzz mikrophone i zdecydowanie go polecam :)

#9 johnieemeister

johnieemeister

    Elita

  • Mod Lokalny
  • 6 866 postów

Napisano 14 sierpnia 2016 - 11:40

@XarduneK A moj znowu szumial na integrze i to dosc ostro, na SBku nie bylo problemu, jednak wystarczy lekkie odszumienie i po problemie.

Tak czy inaczej ja postawilbym na Starzza + jakas dzwiekowa dobrej jakosci, za grosze idzie dorwac SoundBlaster X-Fi lub Asus Xonar DG


Użytkownik johnieemeister edytował ten post 14 sierpnia 2016 - 11:40

Wpadnij do mnie na Live!

ExDpnSv.png

 


#10 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 13 września 2016 - 03:07

Mikrofon MT 391 jak dla mnie jeden z lepszych wyborów. Za 20 złotych dostajemy naprawdę spoko sprzęcik, zbiera niewiele szumów naprawdę ma wyłącznik mikrofonu do tego więc spoczko.


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL