Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Błąd podczas formatowania laptopa

Windows format błąd laptop

Najlepsza odpowiedź OceanOfShadow , 28 czerwca 2016 - 01:28

Dziwne. Poczekaj az sie ktos jeszcze wypowie, mi sie wydaje ze to wina gpt, komunikat ktory u ciebie widnieje jest absurdalny.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka Przejdź do postu


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Derpforever

Derpforever

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 11:19

Hej wszystkim,

Mam problem ponieważ wpadłem na "genialny" pomysł aktualizacji mojego laptopa (Toshiba satellite c660) do win 10. Windows 10 pobrałem z windows update wszystko było ok, ale chciałem zrobić format bo laptop trochę zamulał, więc pobrałem czysty obraz iso z strony microsoftu. Wypaliłem i sformatowałem dysk C na którym był system i klikam dalej, a tu: http://i.imgur.com/t5vi3Vv.jpg Laptop ma oryginalnie Windows 7 OEM, jest utworzona partycja recovery (czemu ma ona tylko 400 MB :huh: próbowałem z niej przywracać, ale nie działa) nie mam obrazu systemu na żadnym zewnętrznym nośniku. Reszta scrennów  http://imgur.com/a/fjQPD

Da radę coś z tym zrobić może usunięcie partycji i dodanie ich jeszcze raz pomorze? czy rozwaliłem sobie laptopa na amen? TAK wiem nie jestem zbyt mądry, ale nie widziałem że producent blokuje instalację nowych systemów:-/ . Z góry dzięki za pomoc :)

Laptop jest już dawno po gwarancji.


Użytkownik Derpforever edytował ten post 28 czerwca 2016 - 11:21


#2 OceanOfShadow

OceanOfShadow

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 12:40

1) Windows 10 sam w sobie posiada mechanizmy pozwalające na całkowite sformatowanie bez użycia żadnych zewnętrznych nośników i tak należało go sformatować zamiast robić format "z płyty".
2) W jaki sposób próbowałeś przywracać z partycji recovery?
3) Na partycji o rozmiarze 232GB powinno dać się bez problemu zainstalować system, jeśli nie możesz tego rzeczywiście zrobić to prawdopodobnie jest ona sformatowana tablicą GPT, którą należy przeformatować na MBR. Aby to zrobić należy usunąć wszystkie partycje i przekonwertować na MBR za pomocą konsoli naprawy.
4) Jeżeli nie pogrzebałeś czegoś w partycji recovery to mimo wszystko powinno dać się przywrócić do 7.


-AMD FX 8350@ 4,6GHz

-Asrock 990FX Fatal1ty Killer

-Kingston HyperX Red 8GB

-Gainward GTX 760

-Kingston V300 120GB

-Seagate Barracuda 1TB 64MB

-Thermaltake SmartSE 730W


#3 Derpforever

Derpforever

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 01:14

coś musiałem popsuć z recovery, możesz napisać jak sformatować te partycję?



#4 OceanOfShadow

OceanOfShadow

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 01:19


Przed wykonaniem tej czynności radziłbym się upewnić czy na pewno partycje są sformatowane tablicą GPT. Jeśli nie to być może jakoś inaczej da się przywrócić system.


-AMD FX 8350@ 4,6GHz

-Asrock 990FX Fatal1ty Killer

-Kingston HyperX Red 8GB

-Gainward GTX 760

-Kingston V300 120GB

-Seagate Barracuda 1TB 64MB

-Thermaltake SmartSE 730W


#5 Derpforever

Derpforever

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 01:24

OK tylko czy to jest napewno problemem? nie mam komunikatu o formacie GPT, tylko jest informacja o zbyt małej ilości miejsca na dysku a przecież był sformatowany. http://i.imgur.com/t5vi3Vv.jpg


Użytkownik Derpforever edytował ten post 28 czerwca 2016 - 01:25


#6 OceanOfShadow

OceanOfShadow

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 01:28   Najlepsza odpowiedź

Dziwne. Poczekaj az sie ktos jeszcze wypowie, mi sie wydaje ze to wina gpt, komunikat ktory u ciebie widnieje jest absurdalny.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

-AMD FX 8350@ 4,6GHz

-Asrock 990FX Fatal1ty Killer

-Kingston HyperX Red 8GB

-Gainward GTX 760

-Kingston V300 120GB

-Seagate Barracuda 1TB 64MB

-Thermaltake SmartSE 730W




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows, format, błąd, laptop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL