Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 4k przeznaczony do streamowania dla pure_cancer

stream pc 4k zestaw

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pure_cancer

pure_cancer

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 czerwca 2016 - 04:33

Witam!
Na pcta planuje przeznaczyć 4k - 4,5k ale lepiej trzymać się niższej granicy.

Planuje na nim grać w jedne z nowszych gier jak i starszych(csgo, lol na monitorze 144hz) podczas streamowania oraz Photoshop, premiere pro itd

Rozdzielczość natywna 1920x1080.

Podkręcanie jeśli już to tylko procesora.

Posiadam dysk WD Blue 1TB WD10EZEX

Myślałem o czymś takim https://www.morele.n...ry/info/SbFkCf/ lecz ostatnio chodzą mi po głowie myśli żeby złożyć zestaw pod Xeona e3 1231v3. Nie wiem która budowa była by lepsza. Mniej wątków, większe taktowanie na rdzeniu, ddr4 czy więcej wątków, mniejsze taktowanie i ddr3.



#2 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 21 czerwca 2016 - 07:04

@pure_cancer

od razu zacznę od odpowiedzi na twoje pytanie. Rdzenie wątki i taktowanie to tylko puste dane na kartce. można sie tym kierować ale to nic nieda bo taki FX 8rdzeni 8wątków 3.5GHz jest słabszy od i5 4rdzenie 4wątki 3,X GHz i rzecz jasna bierz zawsze DDR4

 

co do zestawu to niema on sensu z gtx960

na chwile obecną mogę ci zaproponować jedynie to

https://www.morele.n...ry/info/z5KluE/

spytasz sie pewnie czemu "jedynie" o tusz dla tego że 29.6 wychodzi nowy radeon będzie on wydajnościowo jak gtx970/r9 390 a jego cena ma wynosić ok.1000zł tagże radze zaczekać na jego premierę oraz wydanie nie referentów a potem zamawiać komputer



#3 pcctowiec

pcctowiec

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 21 czerwca 2016 - 10:31

@pure_cancer A obudowy ze starego PC nie masz?

Gry to tylko (lub głównie) csgo i lol?

 

@szajbus1-3 Po pierwsze, to myślałeś nad powrotem do podstawówki, chociaż po to żebyś nadgonił rażące błędy w Twojej ortografii, no kto pisze "o tusz". A wracając do meritum ta GTX 970 od Gigabyte, którą wrzuciłeś to kiepski wybór. Widze, że poinformowałeś o premierze Radeona, ale jak już wciskasz komuś 970, to rozejrzyj się za tańszymi i lepszymi konstrukcjami.

 


Użytkownik FG42 edytował ten post 22 czerwca 2016 - 01:09

POTRZEBUJESZ POMOCY? Śmiało, napisz do mnie, ale nie spamuj!

CPU: Intel i5 4670 Cooler: Thermalright Macho 120 MOBO: Asus H97 PLUS GPU: MSI Radeon RX 470 GAMING X 8GB RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz CL9 SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB HDD: Seagate 1TB + 2xWD 500GB PSU: Thermaltake Smart SE Modular 630W Case: Evolveo K4


#4 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 10:52

@pcctowiec wiem że są tańsze wersje 970 niż gigabyte np. evga ale oglądnełem niedawno porównanie tych dwóch firm i się okazało że gigabyte jest chłodniejszy oraz wydajniejszy o 3%

Użytkownik szajbus1-3 edytował ten post 22 czerwca 2016 - 11:14


#5 pcctowiec

pcctowiec

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 11:00

wiem że są tańsze wersje 970 od evgi

Jakiej EVGI? Zaproponowałeś Gigabyte. EVGA jest tańsza i z lepszym układem chłodzenia. Na pewno oglądałeś właściwe karty?


POTRZEBUJESZ POMOCY? Śmiało, napisz do mnie, ale nie spamuj!

CPU: Intel i5 4670 Cooler: Thermalright Macho 120 MOBO: Asus H97 PLUS GPU: MSI Radeon RX 470 GAMING X 8GB RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz CL9 SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB HDD: Seagate 1TB + 2xWD 500GB PSU: Thermaltake Smart SE Modular 630W Case: Evolveo K4


#6 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 11:22

@pcctowiec zaczekaj chwilkę pisałem tego posta z tableta i nie wiem czemu zniknęło kilka wyrazów. Zaraz naprawie tego posta
Naprawiłem go teraz powinien być czytelniejszy

Na pewno oglądałeś właściwe karty?


Tak na pewno.

#7 pcctowiec

pcctowiec

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 11:05

@szajbus1-3 Mówisz o tym modelu EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB, jeśli tak to wyślij mi te testy, bo głupoty same wygadujesz. Pozwól, że nieco naprostuję, czy uzupełnię Twoją mierną wiedzę. EVGA JEST lepszym wyborem niż ten Gigabyte, którego zaproponowałeś. Dlaczego? Co do wydajności różnica może nie jest ogromna (obie karty są pod tym względem porównywalne, bez większego wskazania), ALE EVGA oferuje świetny system chłodzenia, co zapenia o wiele cichszą pracę niż ten głośny Gigabyte. Idąc dalej tym tropem EVGA ma mniejszy pobór mocy, a dodatkowo jest 60zł tańsza. Tak więc nie wciskaj słabszych opcji ludziom, bo to ich pieniądze, a Ty tego nie szanujesz i błądzisz w swoich przekonaniach.

 

@pure_cancer Autorze, na Twoim miejscu zaczekałbym do 29 czerwca, czyli już niespełna tydzień, do premiery nowych Radeonów RX 480, i nie brał tak od razu jakiegokolwiek GTX 970.


POTRZEBUJESZ POMOCY? Śmiało, napisz do mnie, ale nie spamuj!

CPU: Intel i5 4670 Cooler: Thermalright Macho 120 MOBO: Asus H97 PLUS GPU: MSI Radeon RX 470 GAMING X 8GB RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz CL9 SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB HDD: Seagate 1TB + 2xWD 500GB PSU: Thermaltake Smart SE Modular 630W Case: Evolveo K4




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stream, pc, 4k, zestaw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL