Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

INTEL i7 870 2.93 gHz na płycie Gigabyte P55-US3L


1 odpowiedź w tym temacie

#1 PAKERS

PAKERS

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 24 maja 2016 - 08:10

Witam wszystkich,

 

Posiadam procesor intela i7 870 socket 1156, umieszczony na płycie P55-US3L.

Obecnie temperatury nie podkręcanego proca wahają się w przedziale 55-67 stopni.

Chłodzenie jakie posiadam to Arctic Cooling Alpine 11, jest fajne bo ciche ... i tylko tyle.

Wszystkie sloty pamięci ram mam zajęte. 

A więc prosił bym o następujące porady:

 

-Jaki cooler wybrać aby kręcić procesor w górę, ale nie chce aby kolidował on z kośćmi ram.

Czy taki był by ok ? http://allegro.pl/ch...6217673951.html

-Jakiej pasty użyć

-Jakie dać optymalne wartości przy podkręceniu, chodzi mi o napięcie względem taktowania itd.

(czy ktoś ewentualnie mógł by mnie poinstruować jak kręcić proca na biosie tej płyty).

 

Zaznaczam że obudowę mam cały czas otwartą.

 

Pozdrawiam forumowiczów !



#2 OceanOfShadow

OceanOfShadow

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 29 maja 2016 - 02:03

Jeżeli masz pamięci w zwykłej obudowie bez udziwnianych radiatorów to raczej każde chłodzenie będzie pasować. Żeby nie wydawać za dużo to SPC Ferra powinna dać z tym radę. Dodatkowo zawsze możesz sobie doczepić dodatkowy wentylator na 2 bok wieży. Chłodzenie do którego dałeś link jest jak najbardziej OK natomiast uważam, że bez sensu taką kwotę inwestować w stary sprzęt. Jeżeli już koniecznie chcesz wydać dużą kwotę na chłodzenie to osobiście bardziej bym gustował w produktach firmy BeQuiet lub Noctua(modele NH-D14 oraz NH-D15 wymiatają). Co do pasty to mogę polecić MX-2. Ogólnie każda pasta za około 30zł będzie dobra, pamiętać należy jednak o tym, żeby nałożyć ją w odpowiedniej ilości bo jak się za dużo nawali, to zamiast przewodzić stanie się izolatorem. Co do ustawień do nie ma na to reguły- wszystko zależy od sztuki procesora. Ogólnie Lynfieldy miały spore możliwości OC. Sam posiadam drugi komputer na I5 750 i poszedł na 4GHz przy napięciu 1.23V stabilnie, co nie oznacza że inna sztuka była by wstanie osiągnąć to samo. Musisz próbować i testować stress testami. Ogólnie nie przekraczaj napięcia 1,35V. Mogę polecić owy poradnik dotyczący kręcenia Lynfielda:


Użytkownik OceanOfShadow edytował ten post 29 maja 2016 - 02:05

-AMD FX 8350@ 4,6GHz

-Asrock 990FX Fatal1ty Killer

-Kingston HyperX Red 8GB

-Gainward GTX 760

-Kingston V300 120GB

-Seagate Barracuda 1TB 64MB

-Thermaltake SmartSE 730W




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL