Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Przywrócenie uprawnienia do korzystania z katalogu NTFS

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kiroma

kiroma

Zapomniany dzieciak

• Użytkownik
  • 2685 postów

Napisano 22 maj 2016 - 03:55

Zainstalowałem sobie Linux'a na laptopie, na oddzielnej partycji. Zainstalowałem linux'ową wersję steam'a, po czym dodałem do niej bibliotekę znajdującą się na partycji ntfs na której dotychczas trzymałem gry ze Steam'a.

Później rozwaliłem Linux'a próbując zaktualizować jądro. (Rozwaliłem na tyle, że wyłączając linux'a mint pokazywał się ekran z Ubuntu, a sterowniki nie wykrywały karty graficznej.)

Teraz nie mam dostępu do wykonywania żadnego pliku w folderze SteamLibrary.

Mogę to jakoś naprawić?

Użytkownik kiroma edytował ten post 22 maj 2016 - 04:09

Pieseł jest szczęśliwy z I5.

#2 FG42

FG42

VX-120

• Moderator
  • 1733 postów

Napisano 22 maj 2016 - 03:58

Automatyczna wiadomość

Ten temat został przeniesiony

SoftwareOprogramowanieSoftwareSystemy operacyjneLinux

CPU:  i7 3770K 4,5GHz                                                  SSD: Crucial MX-100 256GB                   Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD

COOLER: Noctua NH-U12P SE2                                  HDD: WD Caviar Blue 500GB                  Logitech  K120

MOBO: Gigabyte Z77X-UD5H Rev.1.1                         PSU: Corsair CMP SU-850TXV2            Logitech  Performance MX

RAM: Kingston HyperX XMP 1600MHz 16GB CL9    CASE: big tower NZXT Phantom            2x LG IPS/LED224

GPU: Gigabyte GTX-670 OC

#3 PiotrQ

PiotrQ

AS Monaco FC

• Użytkownik
  • 2129 postów

Napisano 23 maj 2016 - 01:46

Linux zawsze nadaje pełne uprawnienia dla systemu plików ntfs. Jakie partycje masz na linuxie?
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#4 kiroma

kiroma

Zapomniany dzieciak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2685 postów

Napisano 23 maj 2016 - 08:19

Ale ja tych programów nie mogę odpalić ani w Linux'ie ani w Windows'ie. A mi jakoś nie dawał pełnych uprawnień. Musiałem zawsze edytować fstab, żeby montowało odpowiednio...

Mam osiem partycji:

1. Partycja z bootmgr EFI (FAT)

2. Partycja przywracania systemu Windows (NTFS)

3. ??? (Było od samego początku)

4. Dysk C: (NTFS)

5. Dysk D: (NTFS)

6. Partycja Linux'owa (EXT4)

7. Partycja SWAP

8. Partycja Recovery (backup, NTFS)

@update

Ok, udało mi się odzyskać większość gier, używając chown na dysku zmieniłem właściciela na administratora i teraz mogę odpalać wszystkie gry, których nie próbowałem odpalić na Linux'ie.

A te które odpalałem... no cóż. http://i.imgur.com/llRoKm3.png

Oprócz tego, Linux'owy Steam nie chce wczytać folderu SteamLibrary z dysku D:/, mówiąc, że dysk musi zostać wcześniej zamontowany z uprawnieniami do wykonywania plików.

@Update

Odpaliłem chkdsk na dysku D:/ i nie wykryło żadnych błędów, ale... Foldery z grami znikły. Zostały tylko te co działają.

Po przeinstalowaniu jednak dalej wyskakuje ten sam błąd. Próbuję teraz zainstalować na dysku C:/.

@edit:

http://i.imgur.com/3FRi9yD.png

Oh.

Użytkownik kiroma edytował ten post 23 maj 2016 - 08:32

Pieseł jest szczęśliwy z I5.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL