Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Problem z Windows 10. Nie działają aplikacje windowsowe

windows 10 problem windows

Najlepsza odpowiedź Sowa , 23 maj 2016 - 04:31

Nie chce mi się formatować bo dopiero co zrobiłem format i po formacie jest zawsze mnóstwo roboty z instalowaniem sterowników, programów, potem pobieraniem gier bo nawet gry zainstalowane na drugim dysku nie zawsze chcą działać i tak po ostatnim formacie pożegnałem się z prawie całą biblioteką origin i musiałem od nowa pobierać GTA V co przy moim łączu trwa kilka nocy. Na szczęście gry ze steama zostały.

To wyskakujące powiadomienie pokazuje tylko brakujący, a nawet jeśli jest więcej to wątpie żeby było dużo więcej, ponieważ podczas tego skanu avast 3 lub 4 razy wyświetlił powiadomienie że znalazł jakiś podejrzany plik w folderze z windowsem, więc za każdym razem usuwał jeden plik czyli brakuje maks kilku. I zastanawiam się czy nie można by dograć jakoś tego pliku np. z innego komputera (mam laptopa z W10 więc to nie problem), albo czy jest jakieś narzędzie do sprawdzania spójności plików. 

Problem naprawiony. Skończyło się formatem bo stwierdziłem że nie mam siły z tym walczyć. Temat do zamknięcia.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sowa

Sowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 22 maj 2016 - 11:26

Ostatnio złapałem wirusa (typowy malware, wszędzie reklamy) ale udało mi się z nim uporać robiąc skany avastem i używając programu adwcleaner.

Niestety avast chyba usunął jakiś plik systemu (robiłem skan podczas uruchamiania) i teraz nie działają mi aplikacje typu zdjęcia, kalkulator, edge, sklep itd, czyli wszystkie aplikacje których nie było w poprzednich windowsach.

Podczas uruchamiania pojawia się taki błąd: https://drive.google...iew?usp=sharing

Nie chce mi się formatować systemu zwłaszcza że robiłem to już jakiś miesiąc temu. Jest jakaś opcja żeby to naprawić, dograć te pliki? 

Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800

#2 dtanfal

dtanfal

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 473 postów

Napisano 22 maj 2016 - 01:00

Chyba jednak lepiej zrobic format i instalowac wszystko od zera :) Szkoda czasu na zabawy w takie dodawanie plikow,zreszta pewnie polowa nie bedzie dzialac :)

CPU: Intel Pentium 4 451 3,2 Ghz
RAM: 512 MB DDR2 SAMSUNG, 1 GB DDR2 KINGSTON
 GPU: Zintergowane
HDD: WDC WD800JD-00HKA0

#3 Sowa

Sowa

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 23 maj 2016 - 04:31   Najlepsza odpowiedź

Nie chce mi się formatować bo dopiero co zrobiłem format i po formacie jest zawsze mnóstwo roboty z instalowaniem sterowników, programów, potem pobieraniem gier bo nawet gry zainstalowane na drugim dysku nie zawsze chcą działać i tak po ostatnim formacie pożegnałem się z prawie całą biblioteką origin i musiałem od nowa pobierać GTA V co przy moim łączu trwa kilka nocy. Na szczęście gry ze steama zostały.

To wyskakujące powiadomienie pokazuje tylko brakujący, a nawet jeśli jest więcej to wątpie żeby było dużo więcej, ponieważ podczas tego skanu avast 3 lub 4 razy wyświetlił powiadomienie że znalazł jakiś podejrzany plik w folderze z windowsem, więc za każdym razem usuwał jeden plik czyli brakuje maks kilku. I zastanawiam się czy nie można by dograć jakoś tego pliku np. z innego komputera (mam laptopa z W10 więc to nie problem), albo czy jest jakieś narzędzie do sprawdzania spójności plików. 

Problem naprawiony. Skończyło się formatem bo stwierdziłem że nie mam siły z tym walczyć. Temat do zamknięcia.

Mój sprzęt:

Procesor: i5-4690k

Karta: MSI R9 390

Ram: HyperX Savage 8GB

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Dysk SSD: Crucial MX200 256GB

Dysk HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Be Quiet! 630W

Obudowa: Silent Base 800

#4 Dszeffko

Dszeffko

Bo tak.

• Moderator
  • 2590 postów

Napisano 23 maj 2016 - 05:29

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został Zamknięty przez moderatora.

Powód: Rozwiązany

Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół ITPC.NET.PL

Znudzony światem wyruszam w kosmos.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: windows 10, problem, windows

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL