Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

MSI GTX 760 - PROBLEM

msi gtx760 nvidia karta graficzna grafika

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pch3lowaty

Pch3lowaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 16 maja 2016 - 03:53

Cześć!

 

Od dwóch dni nękają mnie problemy z moją karta graficzną...

- od samego startu biosa wentylatory lecą na 100% ich prędkości. W biosie wszystko ustawione prawidłowo, w MSI afterburner też. Nie dzieje się to za każdym razem gdy startuje mojego PC, akcja wychodzi losowo

- wenty brzęczą i to też nie zawsze. Potrafią w trakcie np. grania nagle zacząć przez chwilę brzęczeć i po chwili przestać. Podejrzewam łożyska/cewki

- wenty potrafią podczas sporego wysiłku po prostu stanać... Przez co grafika łapie kosmiczne temperatury i PC pada

- zauważyłem problemy z wyświetlanym obrazem. Obraz nie jest ostry, gubi kolory (raz kolory są nasycone a raz bledną). Czasami obraz jest po prostu poszarpany, krawędzie nie są ostre. Dzieje się tak na obydwu monitorach

 

Jak widać, głównie problem tyczy się chłodzenia, i wydaje się być poważny.

Pozostaje mi wysłać kartę na gwarancję i tu pytanie do Was: orientujecie się, jak postępują producenci w takich przypadkach? Naprawiają kartę, odsyłają nową (sklep w którym ją kupowałem nie ma już w ofercie tego modelu), wymeniają na nowszy model czy może zwracają pieniądze? Śmieszna sprawa, ale jak przez tyle lat korzystam z różnych komputerów, pierwszy raz będę wysyłał grafikę na gwarancję :D (kiedyś miałem podobny problem ale po prostu komp był stary i nadszedł czas na jego wymianę)

 

Kartę pewnie odeślę tak czy siak, ale chcę poznać Wasze zdanie, żeby wiedzieć na co mam się 'gotować' :)

 

 


CPU: Intel Core I5 4690k (overclocked 4.5 GHz)                                         Klawiatura: Hama uRage Illuminated

GPU: MSI GTX 760                                                                                        Myszka: Stellseries Rival 300

MOBO: Gigabyte GA Z97X- Gaming 3

RAM: Kingston HyperX Fury 2x4 Gb 2400 MHz CL11

Zasilacz: Corsair CX 500

Obudowa: Zalman Z9 U3
HDD/SSD: Seagate 1TB 7200 RPM 64MB CACHE, Transcend 370 128GB

 

 

Najczęściej grane: CS:GO, Fifa 16

Link do steam: http://steamcommunit...61198119647353/


#2 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 16 maja 2016 - 04:18

@Pch3lowaty

Zanim ją wyślesz na gwarancję , powiedz mi czy karta nie jest tak zawalona kurzem jak się na nią dmuchnie to wszystko lata ??

Jak tak to kup sprężone powietrze i przedmuchaj kartę, Jak to nie pomoże to znaczy że chłodzenie jest zepsute lub BIOS w karcie coś nawala.

Więc po prostu możesz wysłać tą kartę na gwarancję.

Procedura wygląda tak że sprawdzają czy karta jest sprawna jeśli tak a problem jest z chłodzeniem wymieniają chłodzenie .

Jak jednak dojdzie do tego że karta ma być wymieniona na nową to będzie to tak że jeśli mają ten model na składzie to CI go oddadzą i zyskujesz nową gwarancję , jednak jeśli okaże się że nie ma już tej karty zostanie ona wymieniona na model inny i tutaj możesz wyjść na plus bo mogą Ci dać gtx 770 lub 960 lub dadzą ci jakąś alternatywę . Wszystko zależy od nich 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#3 Pch3lowaty

Pch3lowaty

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 16 maja 2016 - 04:33

@akakak123

 

Karta jest czysta, jakis czas temu rozbieralem calego PC + nakladalem nowa paste na procesor. W obudowie jest czysciej niz w mojej szafce z bielizna (dla upierdliwych, to żart majacy na celu opisanie konkretnej sytuacji) :D

Raczej pozostaje opcja wysłania jej do serwisu. Co prawda ból- około 3 tygodni bez karty, zintegrowany układ się napracuje ^^


CPU: Intel Core I5 4690k (overclocked 4.5 GHz)                                         Klawiatura: Hama uRage Illuminated

GPU: MSI GTX 760                                                                                        Myszka: Stellseries Rival 300

MOBO: Gigabyte GA Z97X- Gaming 3

RAM: Kingston HyperX Fury 2x4 Gb 2400 MHz CL11

Zasilacz: Corsair CX 500

Obudowa: Zalman Z9 U3
HDD/SSD: Seagate 1TB 7200 RPM 64MB CACHE, Transcend 370 128GB

 

 

Najczęściej grane: CS:GO, Fifa 16

Link do steam: http://steamcommunit...61198119647353/


#4 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 16 maja 2016 - 07:15

Karte dostaniesz nowa tj prawie na pewno nie gtx 760 ale nowszaporównywalna lub kwote zakupu jej





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: msi, gtx760, nvidia, karta graficzna, grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL