Jump to content

  •         

Photo

Który monitor dla początkującego grafika ?

monitor grafika dell LG iiyama p414h xb2481hs 25um65

4 replies to this topic

#1 goscius

goscius

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 posts

Posted 01 May 2016 - 07:11 PM

Witam, parę miesięcy poświęciłem na zdobywanie wiedzy odnośnie monitorów, jednak ile ludzi tyle modeli polecanych. Zrobiłem sobie krótkie zestawienie tych, które mnie interesują i teraz prośba do Was, drodzy użytkownicy, abyście wspomogli mnie w ostatecznym wyborze.
Zaznaczę, że korzystam aktualnie z totalnego badziewia jakim jest monitor Emachines E19T6W, więc każdy wybór będzie lepszy od aktualnego sprzętu. Budżet który planuję przeznaczyć to 800 w porywach 900 zł.
Moje typy przedstawiają się następująco:
-Dell P2414H
-Iiyama Prolite XB2481HS-B1
-LG 25um65
 
Monitor nie będzie wykorzystywany do gier, ani do filmów w wysokiej jakości, także najbardziej zależy mi na naturalnym odzwierciedleniu kolorów (o ile można o tym marzyć w tym przedziale cenowym). Głównie zajmuję się obróbką zdjęć oraz tworzeniem grafiki 2D.
 
Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy ! :)
 

Jeśli masz zamiar, drogi użytkowniku, polecić mi monitory marek takich jak Eizo czy Nec za 4000zł to odpuść sobię, gdyż jestem biednym studentem i na taki zakup nie mogę sobie akutalnie pozwolić :(



#2 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 posts

Posted 18 May 2016 - 02:34 PM

Dell U2414H
Dell U2415
Dell U2515H

Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#3 tw_marian

tw_marian

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 69 posts

Posted 19 May 2016 - 04:39 PM

Iiyama ProLite XB2483HSU z matrycą AMVA+ (ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów). Dostaniesz go za 800 zł. Dla początkującego grafika może być.



#4 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 posts

Posted 19 May 2016 - 05:09 PM

AMVA+ tym się nie charakteryzują to odmiana matryc VA 


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#5 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 22 May 2016 - 01:32 AM

Co ma AMVA? To są matryce tylko pod kontrast. Dobre do filmów czy monochromatycznych obrazów medycznych, etc., ale kupić se tanią AMVA do grafiki to samobój.


KRUL FORUMKA 




Reply to this topic



  



Also tagged with one or more of these keywords: monitor, grafika, dell, LG, iiyama, p414h, xb2481hs, 25um65

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL