Jump to content

  •         

Photo

Czy warto dokładać do klawiatury mechanicznej

Klawiatura Mechaniczna Membranowa Czy Warto Gry

20 replies to this topic

#1 Dyzman

Dyzman

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 18 posts

Posted 26 April 2016 - 09:12 PM

Witam. Tuż przed chwilą padła mi moja wiekowa klawiatura i jestem zmuszony kupić nową. Otóż jest mi ona potrzebna do gier, głównie csgo i do pisania na fb. I tu się zastanawiam czy lepiej kupić jakąś tańsza membranówkę do tych celów czy warto dołożyć do jakiegoś tańszego mechanika?

#2 kebab84

kebab84

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 posts

Posted 27 April 2016 - 07:25 AM

Warto najtańszy dobry mechanik to 299zł.

Jak masz 100zł to nie warto.

A za 100 zł masz już niezłą NAtec RX39 z antighostingiem, do gier jest spoko.


Edited by kebab84, 27 April 2016 - 07:26 AM.

POLECANE MYSZKI

powyżej 200zł 1.ZOWIE FK1/EC1A/EC2A itp  2.DM1 PRO S 3.RAZER Deathadder
od 150 do 200zł 1.Gigabyte XM300 2.DM1 PRo 3.SS Rival 300
od 100 do 150zł 1.CM Storm Alcor 2.OZONE NEON 3K 3.Tessoro Saggita

do 100zł  1.A4tech A90 bloody  2.Logitech G100s  3.Cougar 200K   

do 50zł Tracer Vanquish

dx_E6tid.jpg


#3 m4rvell0us

m4rvell0us

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 317 posts

Posted 27 April 2016 - 11:34 PM

Ile byłbyś w stanie wydać? Bo jak nie dużo, to lepiej wydać na dobrą "membranówkę".


CPU: Intel i7-4790K 4,0GHz || COOLER CPU: be quiet! Dark Rock Pro 3 || GPU: MSI GTX 970 Gaming 4G || MOBO: MSI Z97 Gaming 5 || RAM: HyperX Fury 4x4GB 1600MHz || SSD: Samsung 840 Evo 250GB, Crucial MX100 512GB || HDD: WD Caviar Green 1TB || PSU: Corsair RM650x 650W || CASE: Phanteks Enthoo Pro || FANS: 5x be quiet! Silent Wings 2 140 || MOUSE: Logitech G502 || mPAD: Razer Goliathus Control || KEY: Corsair K65 Mx Red (bez RGB)


#4 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 posts

Posted 28 April 2016 - 06:25 AM

Wszystko zależy ile masz teraz pieniędzy. Jak masz no. 100 zł to nie warto, ale jak masz 250 to lepiej dołożyć. Ja aktualnie mam Razer Blackwidow i powiem ci szczerze, że klawiatura nie doda ci ani trochę skilla, jak na przykład dobra myszka. To jest tylko dużo lepsze odczucie z gry. Sam mam tak, ze czasami kliknę sobie w jakiś klawisz, tylko po to, żeby poczuć ten klik. Jak masz mało kasy to nie warto. Jak ci bardzo zależy to kup sobie Natex Genesis RX75, albo poszukaj sobie jakiegoś używanego Razer Blackwidow na Allegro. Ja swoją klawiaturę kupiłem z 1.5 roku gwarancją w procpu.pl za 249 zł i to się akurat bardzo opłacało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sygnaturka%2B2.jpg


#5 LexusHPC

LexusHPC

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 84 posts

Posted 28 April 2016 - 12:52 PM

Jak koledzy powiedzieli wyżej wszystko zależy od budżetu i od tego, czy faktycznie masz potrzebę posiadania klawiatury mechanicznej. O ile reklamowane są jako bezawaryjne (X milionów klików) to w efekcie psują się one 10x bardziej od każdej innej klawiatury membranowej. Jeśli Twój budżet wynosi ~150zł to może warto rozważyć klawiatury Bloody B188/318/328/418?


Pozdrawiam

Kamil Hard-Pc.pl


#6 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 posts

Posted 28 April 2016 - 12:56 PM

Ja od siebie polecę Natec Ganesis RX66. Uzywałem jej 3 lata i do tej pory się nie zepsuła. Ma fajne podświetlenie klawiszy i dość przyjemny skok. Ogólnie firma Natec robi pożądny sprzęt w bardzo dobrej cenie.


FG42 (28 April 2016 - 01:17 PM):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz

Edited by FG42, 28 April 2016 - 01:14 PM.

Sygnaturka%2B2.jpg


#7 LexusHPC

LexusHPC

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 84 posts

Posted 28 April 2016 - 01:06 PM

Część tanich Nateców pokrywa się z Tracerem czy Marvo - jedna fabryka ;) Droższe pozycje istotnie warte są rozważenia.


FG42 (28 April 2016 - 01:19 PM):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Edited by FG42, 28 April 2016 - 01:18 PM.

Pozdrawiam

Kamil Hard-Pc.pl


#8 Dyzman

Dyzman

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 posts

Posted 28 April 2016 - 03:51 PM

Ogólnie chciałem wydać na klawe 250max ale widzę że takich tanich mechaników nie ma ;/. Byłem ostatnio w Saturnie i klikałem w kilka klawiatur mechanicznych i są naprawdę mega wygodne, czuć duża różnicę. W takim razie jaką klawiaturę najlepiej było by kupić w budżecie do 300zł? Nie potrzebne żadne bajery, przyciski multimedialne/makra chociaż jak będą to nie będe płakał :P

#9 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 posts

Posted 28 April 2016 - 04:42 PM

Jak masz ciężkie dłonie to polecam Natec Genesis RX75, Jak wolisz jakieś firmowe przełączniki to weź Qpad mk50. Klawiatura bardzo prosta, nie ma prawie żadnych bajerów, ale ma przełączniki Cherry MX RED. Według mnie najlepszym wyborem jednak jest Qpad, bo ma przełączniki RED, a Natec nie wiadomo jakie ma (producent nie podaje nazwy, ale pewnie są to jakieś kailh Black). Przeczytaj sobie ten artukuł (Qpad to MX Red, a przełączniki od Natec mają podobny feeling jak MX Black): http://www.test-gear...bor-klawiatury/

 

Linki do klawiatur;

Natec: http://www.morele.ne...AQ&gclsrc=aw.ds

 

Qpad: http://www.morele.ne...lqpmk50-547951/


Edited by FG42, 28 April 2016 - 09:30 PM.

Sygnaturka%2B2.jpg


#10 Dyzman

Dyzman

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 posts

Posted 29 April 2016 - 07:21 AM

Zainteresowałem się jeszce tymi MX Brown, używał ktoś, jakie odczucia w grach? Czy to haczenie rzeczywiście może tak drażnić? Pytam ponieważ mam skłonności do popełniania błędów przy pisaniu a blacki i redy jeszce bardziej to uwydatniają :P
Ps. Czy jest ktoś w stanie jak najtrafniej opisać feeling korzystania z mechanika z nałożonymi oringami, ponieważ niestety nie mam możliwości osobiście tego wypróbować a w razie gdyby okazała się zbyt głośna zainswetowalbym w nie pod warunkiem że jakiś bardzo nie psuje to feelingu klawiatury mechanicznej?

#11 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 posts

Posted 29 April 2016 - 08:47 AM

Ja mam przełączniki Razer Orange, które są imitacją MX Brown. Te chaczenie jest odczuwalne przy pisaniu, ale podczas grania prawie nie przeszkadza, jednak wydaje mi się, ze to od ciebie zależy, czy będzie ci to przeszkadzać. Jak weźmiesz Brown to nie będziesz musiał używać oring, bo klawiatura jest stosunkowo cicha.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sygnaturka%2B2.jpg


#12 Dyzman

Dyzman

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 posts

Posted 04 May 2016 - 06:08 PM

Czy ma ktoś jakieś propozycje najtańszych mechaników z przełącznikami brown i black? Jeszcze nie wiem na które się zdecydować ale na pewno te dwa rodzaje przełączników a niedługo będę miał okazję poklikać w nie trochę i zastanawiam sie nad wyborem


Edited by Dyzman, 04 May 2016 - 06:09 PM.


#13 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 posts

Posted 04 May 2016 - 06:31 PM

Najtańsza klawiatura z odpowiednikami MX Black (te same odczucia) to Natec Genesis RX75. W tej samej cenie masz Qpad MK-50, który ma już oryginalne przełączniki, a nie kosztuje dużo więcej. Jak chcesz to przejrzyj sobie tę stronę: http://www.test-gear...wane-klawiatury.


FG42 (04 May 2016 - 06:48 PM):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Edited by FG42, 04 May 2016 - 06:47 PM.

Sygnaturka%2B2.jpg


#14 MA92

MA92

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 posts

Posted 19 May 2016 - 03:23 PM

A jak z głośnością mechaników względem membrany? Faktycznie jest odczuwalna? Zastanawiam się nad zakupem mechanika ale boję się że żona przesiedli mnie na balkon :P



#15 Ben10

Ben10

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 posts

Posted 20 May 2016 - 08:36 AM

@MA92 Odczuwalna, zdecydowanie, choć i tu od sprzętu zależy; miałem Razora, który był prawie (z naciskiem na prawie) cichy jak membranka; ewentualnie widziałem, że czasem też nakładki ze specjalnej powłoczki można kupić, by wyciszać uderzenia klawiszy; coś takiego na e-bayu mi się przed oczyma przewinęło

 

@Dyzman posłuchaj Minecube i poczytaj sobie o Qpad MK-50 - sam stosuję ten sprzęt od kilku lat i jestem zadowolony; dodatkowo - to nie jest już "tip-top nowość", więc wygrzebiesz w necie w dobrej cenie, nie wydając za wiele. Sam zerknij sobie na funkcjonalności tej klawiaturki mechanicznej (zapodaję link do listy funkcjonalności od jednego z dystrybutorów dobrze rozpisany, a nie sklepu - sam sobie wygrzebiesz w internetach, jak zechcesz kupić; ja swojej trochę poszukałem...) http://www.alstor.pl...zna-qpad-mk-50/

 

Jeśli faktycznie lubisz popykać w CS'a, to mechanik lepiej się sprawdzi na długie romansy z Dustem ;) ; ja swoją w LOLu ścieram od X czasu i nadal świetnie mi służy, więc jak dla mnie - zdecydowanie do klawiatury mechanicznej warto nawet nieco dołożyć, niż membranówkę kupować, która Ci padnie. No, chyba że jesteś "niedzielnym graczem" ;) 



#16 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 posts

Posted 20 May 2016 - 08:40 AM

A jak z głośnością mechaników względem membrany? Faktycznie jest odczuwalna? Zastanawiam się nad zakupem mechanika ale boję się że żona przesiedli mnie na balkon :P


Jak weźmiesz MX Blue, to twoja żona na 100% wyślę cię na balkon. Jak weźmiesz MX Brown, to nie będzie dużo głośniejsza od membrany, ale zawsze jest jakaś różnica. Idź do media markt i przetestuj wszystkie switch i sam oceń, czy są głośne.

Sygnaturka%2B2.jpg


#17 Ben10

Ben10

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 posts

Posted 20 May 2016 - 08:46 AM

@Minecube Lepiej, jak i tak pomyśli o wspomnianej przeze mnie nakładce na klawę (tak, na wszelki wypadek); lepsze to, niż wałek na głowie :D :P



#18 34domel

34domel

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 496 posts

Posted 20 May 2016 - 08:49 AM

Te nakładki to nie przypadkiem zwykły gumowy o-ring?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

CPU: i5 4570| MOBO: MSI Z97-G43| RAM: GoodRam PLAY 16GB 1600MHz| GPU: MSI R9 390 Gaming 8G| SSD: Crucial MX200 250 GB| HDD: ST31500341AS i WD5000AAKX| PSU: Be Quiet! Pure Power L8 530W CM| COOLER: Raijintek EreBoss| AUDIO: Xonar U7| CASE: FD Define R4 TI 


#19 Ben10

Ben10

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 posts

Posted 20 May 2016 - 08:52 AM

Nie właśnie, na e-bayu widziałem szperając po kategoriach inny typ - nie wiem, kiedy wprowadzili, ale z pewnością o-ring to nie był (nie wchodziłem, bo żony nie mam :P )



#20 Dyzman

Dyzman

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 posts

Posted 20 May 2016 - 04:55 PM

Pytanie odnośnie qpad'a, bo czytałem gdzieś że występuje ona w wersji Brown i red tylko tej pierwszej nigdzie do kupna nie mogę znaleźć ;( jeszce nie wiem na jaki rodzaj switcha się przestawić a czjytałem że na redach łatwo popełnić błędy przy pisaniu (czy to prawda?), a mnie się to nawet zdarza na membranówce smyrnąć przypadkiem jakiś klawisz, grube palce etc. :P

#21 Minecube

Minecube

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 posts

Posted 20 May 2016 - 04:59 PM

Na Brown, też będziesz niechcący klikał przyciski, bo ma podobny próg aktywacji. Jak masz ciężkie ręce to kup MX Black.
Jak nie wiedz na bo się zdecydować i nie chce ci się ruszać z domu to kup sobie tester, nie jest to drogie, a na pewno pomoże.


FG42 (20 May 2016 - 08:38 PM):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Edited by FG42, 20 May 2016 - 08:36 PM.

Sygnaturka%2B2.jpg




Reply to this topic



  



Also tagged with one or more of these keywords: Klawiatura, Mechaniczna, Membranowa, Czy, Warto, Gry

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL