Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw prosze ocenic czy wszystko jest ok ..


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 rex

rex

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 06:19

Witam mam kilka pytań a więc :
czy płyta główna jest dobra ? i czym się różni rev3.0 a 3.1 ( tylko tym że 3.1 ma USB 3.0 aa rev 3.0 ma 2.0 tylko tym czy czymś jeszcze ?? )
czy ten zasilacz wystarczy ??
czy karta graficzna jest dobra do gier ( starych i tych nowych ?? )
czy te Wentylatory są dobre ?? interesuje mnie wydajność w chłodzeniu ??
i czy ta nagrywarka wystarzcy ??
prosze o szybką odpowiedz bardzo prosze i dziekuje..
i jaki dysk kupić z tych dwóch na dole ?? który jest dobry ..

Płyta Główna :
Asus P8P67 Rev 3.1
Zasilacz :
Thermaltake Toughpower 675W
Obudowa :
SilentiumPC Gladius 800
SilentiumPC Regnum L50
Procesor :
Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX
RAM :
Goodram 8 GB ( 2 x 4GB ) 1333MHz
Nagrywarka :
Samsung DVD+/-RW SH-S222AB
Karta Graficzna :
PowerColor Ati Radeon HD6870x2 2048MB
Wentylator :
Thermaltake Contac 29BP
Monitor :
LG 23” IPS236V-PN
Wentylatory :
3x NoiseBlocker Black Silent XL2
SSD :
OCZ Agility 3 SSD 2,5" 60GB

+ WD Caviar Green 2TB
+ WD Caviar Black 1TB


#2 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 08:25

Zestawik jest ok ale wnioslbym do niego kilka zmian.

Plyta - nie mam pojecia co do roznic w rewizji, ale pan google na pewno Ci na to pytanie odpowie.
Niemniej jednak jesli skladasz kompa od podstaw to kup Plyte na chipsecie Z67 GEN3 - w pierwszym kwartale 2012 wychodzi Ivy Bridge i na P67 nie da rady go postawic, a zawsze lepiej miec mozliwosc upgrade'u bez zmiany plyty.
Plyty wybieralbym z Asusa, Asrocka lub Gigabyte - odpusc MSI sa z nimi czasem problemy.

Co do reszty zestawu.
Zasilacz styknie jednak Thermaltake nie robi dobrych zasilaczy - jasne,ze sa duzo lepsze od no-name ale za ta sama kase dostaniesz cos lepszego.
Polecam marki :Corsair, Antec , Enermax czy Chieftec - ten ostatni najtanszy ze stawki, ale lepszy od Thermaltake ;)
Dobra 650W da spokojnie rade.

Karta graficzna - odpusc i kup porzadna karte jednordzeniowa, zaoszczedzisz sobie wielu nerwow ;)


Wentylatory sa ok, maja nawet niezly przeplyw powietrza a do tego w miare ciche.Jesli nie zalezy ci na ciszy to spokojnie je bierz, jesli chcesz miec cicho a przy tym wydajnie polecam wentylatory Bitfenix - rewelacja - tutaj masz ich moja recke na yt : i

Nagrywarka spoko, tutaj nie ma wiekszego znaczenia, a Samsung robi dory sprzet w tej dziedzinie.

Dyskj - Black jest sporo szybszy i ogolnie lepszy, ale jesli potrzebujesz dysku tylko na magazyn to Green z powodzeniem wystraczy - nie jest moze szybki, ale oszczedniejszy jesli chodzi o energie i do tego cichszy.Jakikolwiek nie wybierzesz tych dwoch bedzie ok.No chyba,ze zalazy Ci na szybkosci dysku to WD black tylko i wylacznie.

#3 rex

rex

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 08:48

przy płycie głównej raczej zostane tej co mam aa co do karty

Karta graficzna - odpusc i kup porzadna karte jednordzeniowa, zaoszczedzisz sobie wielu nerwow

słucham co możesz mi polecić coś dobrego w takiej cenie jak ta HD 6870x2 :) czekam na twoje propozycje ..

aa co do zasilacza nie moge już zostać przy tym ??
aż taki zły jest ??
czy może być ten ??

a ten monitor LG jest dobry do gier i czy starczy 23" ??

#4 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 09:26

Co do kart napisalem Ci na gg - ja polecam pojedyncze GPU bo probowalem SLI i powiem tak, szlag czlowieka moze trafic bo sa problemy i to czesto ;)
Zasilacz - nie ma tragedii, ale ja bym jednak kupil cos innego, chyba,ze juz go kupiles, wtedy nie kombinuj i przy nim zostan.
Moinitor jest ok i do gier sie jak nabardziej nada.

#5 Guz

Guz

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 11:49

Nie kupuj Gladiusa, rozczarujesz się... Blacha cienka, głośne to, wpada w wibracje od dysków i się wygina.
i5 3570K @ 4.4Ghz ----- MSI R9 270 2GB
ASRock Z75 Pro3 ------ 2x4GB 1600Mhz CL9
Corsair VX450

#6 rex

rex

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 12:29

tb chodzi o
SilentiumPC Gladius 800
?? czemu tak sądzisz ??
aa SilentiumPC Regnum L 50 może być ??

#7 Guz

Guz

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 01:05

Mam 600tkę i wiem co mówię...
Masz mało kasy kup CM Elitę lub coś innego ale dobrego...

A ramy to weź jakieś lepsze, a nie najwolniejsze na rynku...
http://techplanet.pl... ... 20851.html
i5 3570K @ 4.4Ghz ----- MSI R9 270 2GB
ASRock Z75 Pro3 ------ 2x4GB 1600Mhz CL9
Corsair VX450

#8 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 09:00

Guz ale CM El;ite to shit jakich malo.Wiem bo mam u jednego z synow - porazaka poprostu.Nie wiem jak ta Gladius bo nie mialem w rekach, ale na zdjeciach wyglada solidniej od CM Elite.
Do SB nie trzena szybkich pamieci i 1333 MHz spokojnie stykna.

#9 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 06:34

Ja miałem Elite 430 i teraz mam Brutus 310.Gladius ogólnie jest spoko bo mój ojciec ma więc można spokojnie brać.

#10 Guz

Guz

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 26 listopada 2011 - 11:22

Ja jednak wolałem Antec 300, był duży, gruba blacha - porządna, nic nie trzeszczało nie wpadało w drgania itp.
i5 3570K @ 4.4Ghz ----- MSI R9 270 2GB
ASRock Z75 Pro3 ------ 2x4GB 1600Mhz CL9
Corsair VX450

#11 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 03:50

@Guz to tak samo jak z Brutus 310...porządna obudowa w której nic nie drga ma grubszą blache i jest dobrze wykonana.

@Blackwhite zacytuje Twój 2 post "Zasilacz styknie jednak Thermaltake nie robi dobrych zasilaczy".Ten Thermaltake to bardzo dobra konstrukcja.Spokojnie sobie poradzi nawet z OC.Te zasilacze odpowiadają XFX Core oraz OCZ StealthXStream nie wiem jak z innymi.Wszystkie te zasilacze ( Thermaltake ) mają 80+ Bronze więc są dobrze wykonane i ja nie mam zarzutów co do nich.

http://www.techpower... ... ttage.html

http://www.realhardt...vos/Page680.htm - końcówka listy / strony.

#12 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 04:43

Channel Well Technology jakoś nigdy nie kojarzy mi się z cichymi zasilaczami. Może i są dobre, ale dość często były znacznie głośniejsze od podobnych konstrukcji i/lub gorzej wykonane. Może i oni się zmienili jak AsRock, ale ciężko się przestawić.

Spoiler

ns40yz-2.png


#13 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 09:04

@Blackwhite zacytuje Twój 2 post "Zasilacz styknie jednak Thermaltake nie robi dobrych zasilaczy".Ten Thermaltake to bardzo dobra konstrukcja.Spokojnie sobie poradzi nawet z OC.Te zasilacze odpowiadają XFX Core

Jesli jest to Toughpower XT z nowej serii to ok, zgodze sie z Toba sa one o niebo lepsze od tych poprzednich i mozna porownac je do OCZ - bylbym ostrozny z porownaniem ich do XFX bo te robione sa na Seasonicu a to inna liga.
Seria Thrmaltake Toughpower (bez XT) byla kiepska seria i zasilacze nie dawaly sobie rady pod wiekszym obciazeniem, stad moja opinja na ich temat i dalej twierdze,ze jest ona lipna.

#14 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 02:27

Zgadzam się...te bez XT to lipa, ale te XT to 2 klasa...pierwsza to zawsze Seasonic i SuperFlower :D XT 575W jest o tyle ciekawe że ma 576W, a nie 575W czyli 1W za dużo :) A ma certyfikat Bronze :) Ciekawe prawda? :) XFX to akurat wiem że na Seasonic, ale Thermaltake ma niewiele mniejszą sprawność niż XFX czy Seasonic dlatego także je polecam jeżeli kosztują nie za dużo :)

#15 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 02:56

Sprawność jest ważna, ale nie najważniejsza. Dla mnie bardziej liczy się stabilność napięć, kultura pracy oraz jakość wykonania (luty na płytce itd.). W tych dziedzinach Seasonic pozostawia większość konkurencji mocno w tyle.

Spoiler

ns40yz-2.png




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL